Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz ember az, aki a...

Tényleg rossz ember az, aki a kerti kutyáit nem viszi minden nap sétálni?

Figyelt kérdés
A kutyáim hatalmas területen mozognak szabadon,láncot,kennelt,nem ismerve.Játszok velük,tanítom őket-a kertben;ha jó idő van,sétálni is elmegyünk.Viszont nem mindennap.Nem is tanulok itthon,ezért a távol töltött napok értelemszerűen kimaradnak,ha itthon vagyok,igyekszem velük minden nap tenni egy sétát(általában délután),de van,hogy fáradt vagyok,dolgom van,olyankor be kell érjék a kerti szórakoztatással.Meglepve olvastam,hogy itt a gazdik a kerti kutyáikat is naponta többször viszik sétálni...Én el sem merem mondani,hogy van,hogy egy hét is eltelik úgy-ha mondjuk beteg vagyok-hogy nem viszem őket sétálni,csak a kertben simogatom őket,meg labdázunk,gyakorolunk.Ezek alapján tényleg rossz gazda vagyok?
2013. nov. 1. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem rossz ember. Mi sem sétálunk minden nap (igaz, ritka ha nem, de van velük foglalkozva). Ráadásul foglalkozol velük, így nincsenek elhanyagolva. Tény, hogy foglalkozhatnál velük többet is, de még mindig jobb, mint a a mai magyar átlag...
2013. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez így van,alig várom,hogy vége legyen a sulinak,már csak ez az évem van hátra-akkor több időm lesz rájuk.
2013. nov. 1. 22:10
 3/11 anonim válasza:
62%
Nem vagy rossz gazdi :)
2013. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

A kérdés az, hogy van-e bármi jele annak, hogy a kutyákat nem elégíti ki ez az életmód. Ha nincs, akkor jó gazdi vagy :)

Magyarországon a kutyák nagy többsége ki se teszi a lábát a kertből :(

2013. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagy rossz gazda. Én azért is viszem sétálni a kertben tartott kutyámat minden nap (mondjuk nekünk is kimarad néha 1-2 nap), mert nekem is van rá igényem. Plusz se a kert nem nagy, se társasága sincs, és emellett elég nagy a mozgásigénye.
2013. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Mihez képest?


A magyar átlaghoz képest iszonyat jó gazda vagy,a "fejlett" kutyás társadalmas országokhoz képest,meg talán kicsit durván szólva,de állatkínzó,hogy nem viszed sétálni,minden nap.


Mi is kertes házban vagyunk,törekszem a napi sétákra,de van,hogy nem jön össze.Emberek vagyunk,létezik betegség,munka,család,stb van,hogy nincs idő sétálni,csak labdázni a kertben.

Amíg a kutyám kiegyensúlyozott,harmonikus,nem látom jelét,hogy frusztrált lenne,addig nem tartom magam rossz gazdának.Így téged sem.

2013. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Miért lesz több időd? Tanulás után munkanélküli leszel?:)

Az iskola nem fáraszt le de tanulni kell, a munka meg lefáraszt, szóval ugyan ott vagy.


Szerintem a legrosszabbak ezek:

A kutya(ák) 2 nm2-en vannak bezárva egész életükben, vagy 2 méteres láncon.

-Az utcafronton ~5 nm-en vagy pár méteres láncon.


Ami már legalább nem vészes:

A kutya nincs láncon, kennelben sosem, szabadon jöhet mehet, noha sétáltatva foglalkozva még ezekkel sincs.


Aki még ha nem is viszi el a kutyát sétálni de legalább egyszer megsimogatja egy nap és ha olyan van lekeféli, az már Magyarországon jónak számít.


Innentől jönnek azok akik szeretik is a kutyát, akik tanítják és ebből adódóan már el is viszik sétálni.

Olyat nem ismerek aki ugyan a kertben foglalkozik a kutyával de sétálni nem viszi el, általában akinek ingere van előbbire az már utóbbit is szívesen csinálja.


Függ a fajtótól is, mert egy vizsla,beagle,terrier sokkalta jobban megszenvedi a bezártságot mint egy kuvasz,kau.

Ha már hétvégén elviszed legalább 2x, már az is sokat számít, és messze túlteljesíted a magyar átlagot.


Eleve hogy a kérdést feltetted bizonyítja hogy nem vagy rossz gazda.

2013. nov. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sippara ***** válasza:
75%
Azért más, ha nincs rá módod, mintha egyszerűen lusta lennél. Jelen helyzetben annyit tehetsz, hogy amikor sétálni mentek, próbálod minél változatosabban, minél több helyet bejárva több ingerrel szembesíteni őket. Ettől függetlenül ha napi szinten játszotok, tanultok, mozogtok a kertben, és lehetőségeidhez mérten viszed őket sétálni is, nem vagy rossz gazda. Lehetnél jobb, de - ahogy ezt már előttem is leírták - ebben az országban ez már bőven szupernek számít. Nyugi :)
2013. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Kicsit megnyugodtam.A munkával az a helyzet,hogy itthon"vagyis a városunkban szeretnék dolgozni,tehát így minden délután/este lesz lehetőségem foglalkozni velük,még így,hogy 300 km-rel odébb tanulok,nem tudok minden nap hazajárni.(Igaz,csak heti három napot vagyok oda)Nem frusztráltak egyébként egyáltalán,idősek is már(7 és 10 évesek),egyikük ráadásul kuvasz,tehát nem szednek szét,ha nem megyünk mindig...Persze,a legnagyobb sikere mindig a nyakörvnek van,amit azért a séta idejére rájuk teszek(bár a séta is szabad,van nálam póráz,de csak szükség esetére,ugyanis tanyán,erdő szélén lakunk,mindig szabadon kocognak mellettem).Kicsit megnyugtat a tény,hogy ketten vannak és néha látom,hogy korukat meghazudtolva nagyokat birkóznak,játszanak,sőt,az idősebb még labdáztatja is magát az elgurult fenyőtobozokkal :O Tehát nagyon találékonyak és nem rombolással,hanem ilyesfélével kötik le magukat,ha kevésnek találják a társaságom...Amin szeretnék javítani.
2013. nov. 1. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz gazda,ha rendszeresen foglalkozik vele és viszonylag gyakrabban kiviszi sétálni.
2013. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!