Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg setalni?

Hogyan tanitsam meg setalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy 5 honapos pittbull es staffi keverek kutyam de nemtudom megtanitani setalni... vannak olyan utcak ahol nincs kutya ott htud mellettem setalni de ha esetleg olyan helyen vagyunk ahol van kutya egybol huz oda a keriteshez... probaltam mar szamtalanszor hogy elindulok a masik iranyba de nemigazan hasznal.. nagyon akaratos.. eggyik baratom aztmondta vegyek neki fujto nyakorvet... es ugy nemfog huzni szerintetek ugy mukodni fog ?
2013. nov. 2. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Irányítsd magadra a kutya figyelmét!

Mindenkinél más és más válik be, ki kell tapasztalnod neked is.

Pl. egyik ismerősöm kutyás házaknál feladatba rakja a kutyát (lábnál követés, jutalom falattal, megvezetéssel). Most már jutifalat nélkül is megy nekik.

Válaszd ki azt, amivel a kutyád leginkább motiválható, legyen az labda vagy bármi!

2013. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Haat koszi.. kiprobalom majd.. szerintem a jutalom falatokat.. :) szereti a hasat ... jo sulyba vaan.. :D
2013. nov. 2. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Oksa :)
2013. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy fog húzni fojtóval, bár nem ismerem a barátod, de szerintem hülyeséget mondott.

Ráadásul ezeknek a kutyáknak nagyon magas a fájdalomküszöbük.

Türelmesnek és kitartónak kell lenni. Az én kutyámnál előjött, hogy futtató, park előtt, ha kutyát látott, vagy embereket séta közben, kitört. Nagy hisztiket csinált akkor, ha megfordultunk, de már megy az, hogy nyugiban van míg el nem engedem, illetve séta közben. Azt kell hogy érezze, hogy minden szituációban te vagy az első - mármint nem ő dönt, hogy odamegy e valakihez, vagy valamihez vagy sem, hanem te.

Ehhez persze az is kell, hogy te ne stresszelj, hanem bármit csinálsz azt nyugodtan, önbizalommal, természetesen tedd, függetlenül attól a kutyád mit reagál. Olyan, mintha felül írnád az ő "véleményét", hogy adott szituációban mi a helyes reakció, illetve döntés.

Hogy mit csinálj, arra pedig tényleg neked kell rájönnöd. De fojtónyakörvet biztosan nem...

2013. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Haat koszi... stresszelni nemszoktam tok nyugodt vvagyok meg minden de ha a kutya porazon van nemnagyon hallgat ram..
2013. nov. 2. 11:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Haverom meg azert mondta a fujto nyakorvet mert neki is van egy staffija es neki ugy jo...
2013. nov. 2. 11:35
 7/9 -Evetke- ***** válasza:

Neki lehet.. és a kutyának?


A fojtó- vagy szöges nyakörvet viselő kutyák esetében a fajtától függetlenül is rendkívül megnövekszik a zöldhályog kialakulásának esélye, nem beszélve arról, hogy az ilyen nyakörvet viselő kutyáknak a pórázrángatás sok esetben maradandó káros elváltozást okoz.

[link]

2013. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sippara ***** válasza:

Eveteke, hadd javítsalak ki:


A fojtó- vagy szöges nyakörv kezeléséhez nem értő gazdák kutyái esetében...

2013. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két amstaffot tartok.A szuka szinte magától tanult meg pórázon jönni, sosem tettem rá fojtót, úgy jön mellettem, mint ha levegőből lenne. :)

A kisebb, a kan, na ő teljesen az ellenkezője a szukámnak.Őt viszont fojtóval tanítottam, mert elképesztő volt, amit leművelt pórázon...Egy szövetnyakörvet el is szakított, eltörte a csatját.Ha meglátott egy kutyát, nosza rajta, nekiállt úgy sírni, mintha legalább kést forgatnék a mellkasában, és úgy húzott a másik kutya felé, hogy majdnem térdre estem.Vettem egy nagyszemű, egysoros fojtót (tudom használni, tehát nem rángtatom, fojtogatom vele a kutyát), két nap alatt megtanult laza pórázon jönni.

Minden kutya más és más, ki kell tapasztalni, mely eszközök és módszerek a megfelelőek.

2013. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!