Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell azt megtanítani...

Hogyan kell azt megtanítani egy kutyának, hogy ne szaladjon oda mindig mindenkihez? Ez valahogy nem megy.

Figyelt kérdés
Ül, fekszik, pacsi, behívás (ez nem 100%), marad, ezek mennek, de egyszerűen nem tudom megtanítani neki, hogy ha póráz nélkül van kint és a mezőn jön valaki, vagy motoroznak, vagy egyéb, akkor ne legyen olyan kíváncsi.
2013. nov. 3. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak pórázon tudod ezt megtanítani neki. ha pórázon már nem is akar odamenni senkihez, semmihez, akkor el lehet engedni.
2013. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tanítani kell, nem egy feladat, hogy ne legyen kíváncsi. Egyébként meg az nem baj, ha kíváncsi, az a baj, ha mindenhova odapofátlankodik. Tiltás és behívás legyen, és akkor kontrollálható lesz a kutya, ahhoz meg falkavezérség és sok-sok gyakorlás kell.
2013. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megindul valaki felé, akkor visszahívod. Ehhez nagyon résen kell lenni, mert ha egyszer elindult, akkor sokkal nehezebb visszahívni, mint az elindulást tiltani.

Aztán, ha jól viselkedik és a másik is kíváncsi rá, akkor az engedélyeddel odamehet.

2013. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor, gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás. :)

Nem tudom ha sikerül valaha, mert eléggé egyenrangúként van néha kezelve, annyira imádom . . .ezáltal néha engedékenyebb is vagyok, ami -tudom- persze nem jó, de ezt valahogy illene megtanulni.

Egyébként mindenre mozdul: fácán, cica, nyuszi.

2013. nov. 3. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!