Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám ezt megtanítani...

Hogyan tudnám ezt megtanítani a kutyámnak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most lesz 5 hónapos a kutyusom, eddig tudjuk az: -ül, fekszik, marad, gyere ide vezényszavakat. Most tanulgatjuk a pacsit kisebb nagyobb sikerrel.:) A kérdésem az lenne, hogy tudom azt megtanitani neki hogy engedje el/köpje ki/tegye le ami a szájába van. Sajnos a kertben sok mindent megeszik(pl:csigák,fadarabok) persze erre már odafigyelek és nem hagyom neki, de ilyenkor annyira megőrül mondom neki hogy nem szabad, de mint ha játéknak fogná fel és elkezd a csigával a szájában szaladgálni, próbálok nyugodt és higadt maradni, hogy a kutya felé ne azt sugározzam hogy én izgatott vagyok, de ha normálisan és határozottan hivom őt akkor odajön a csigával a szájában, de ha felemelem a kezemet, már abba a pillanatban elfut. Ötletek? Hogy tudnám megtanitani neki hogy tegye le azt ami a szájába van? Előre is köszönöm, elnézést ha kicsit hosszúra sikeredett.

2013. nov. 3. 16:14
 1/2 zsuzsabazsa ***** válasza:

Először a játékával gyakorold az eresztést. Ha megfogja a játékát akkor egy idő múlva hívd magadhoz és a kezeddel vedd ki a szájából és mondd neki azt, hogy ereszd. utána dobd el neki újból, és uána ugyanígy vedd el tőle.

Lényeg az, hogy a kutyának meg kell tanulnia azt a szót, hogy "ereszd". Ha már ez megy akkor át lehet váltani a "köpöd ki" szóra, ha valami nem kívánatos dolgot a szájába vesz. Azért ezt a két szót tanácsolom, hogy a kutya majd különbséget tudjon tenni a játék eleresztése és az azt követő tovább játszás, valamint a nem kívánatos dolog felvétele, és azt, hogy többé ne vegye a szájába.

2013. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2013. nov. 4. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!