Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elutazom egy napra, szívességb...

Elutazom egy napra, szívességből sétáltatja ismerős a kutyám, de csak 3X 10 percet viszi majd le. Lehet baj ebből?

Figyelt kérdés
Pénteken délután megyek el, úgy gondoltam reggel leviszem 2 órára, indulás előtt közvetlenül fél órára, akkor az esti eü. elég lesz neki. Szombaton sajnos csak 3 eü. lesz, az ismerős nem viszi le több időre, ő tipikus "jaj de cuki amíg csak van és nem kell vele semmit csinálni" szóval megvárja a pisi-kakit és jönnek is fel. Nem fog vele sem mászkálni, sem lent játszani max. itthon, el sem meri lent engedni. Vasárnap délután jövök haza, akkor vinném le újra 2 órára játszani, és onnantól átvenném. Nagyon gáz ez egy kutyának? Nagy testű, bírja tartani csak félek hogy nagyon ki lesz a felgyülemlett energiától. Vagy egy nap nem gáz? Ha igen, akkor inkább bérelek valakit aki sétáltatja rendesen.
2013. nov. 4. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de jobb ha nem engedi el, hidd el, nem biztos hogy visszajönne hozzá. A helyedben tennék két nyakörvet lakcím/telefonszám bilétával a nyakába. Az egyikbe akassza csak a pórázt. Sok kutya megmakacsolja magát idegen kezében és simán ki tudják húzni a fejüket a nyakörvből. Ha elszalad, maradjon rajta még egy biléta az elérhetőségeiddel. A chipnézésre nem sokan veszik a fáradtságot. Egy ismerősöm kutyája így veszett el, bár meglett szerencsére.
2013. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van biléta a nyakában alapból is, annak ellenére hogy szerintem ha elszaladna a ház végén utolérné bárki négykézláb, hátrafelé. :D Igazad van amúgy, rám hallgat de másra nem úgy, és ez így is van rendjén. Gondoltam rá, hogy a hámmal kéne vinnie (Julius K9) azt azért vettük hogyha kirándulunk/súlyt húz akkor legyen mivel de most jobb lenne azt ráadnia esetleg, igaz? Abból aztán nem bújik ki, és emellé a másfél méteres bőr póráz lenne a legideálisabb.
2013. nov. 4. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy nap nem gáz,remélhetően találkozott már vele a kutya.Természetesen nem lehet elengedni,mert idegennek nem engedelmeskedik úgy a kutya,mint a gazdának.Az eü.séta pont elég lesz neki addig,míg vissza nem jössz.
2013. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, kölyökkorától ismeri őt és nagyon szereti, egy időben együtt is laktunk szóval nagyon jóban vannak. Köszi megnyugodtam akkor, én is úgy gondoltam hogy egy napot kibír, de jobb a biztonság! :)
2013. nov. 4. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:

nem tudom mekkora a kutya de a hámban nagyobb erőt tud kifejteni nehogy elrántsa az ismerősöd.


Jah és tudom nem ez volt a kérdés, de a k9 hám nem súlyhúzásra való. Vegyél olyat ami külön arra van a kutya érdekében.

2013. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó 30-35 kiló a kutya, velem szépen sétál, próbáltuk levinni közösen hogy szokja, akkor borzalmasan viselkedett. Gondolkozom hogy a hám legyen rajta vagy a nyakörv, de régen mikor a kamaszkort éltük gyakran próbálkozott azzal, hogy tolatással kihúzza a fejét a nyakörvből. Régóta nem csinálta, de ha akkor igen akkor most is eszébe juthat...

Diesel, köszi a válaszod igazából a hámot még azelőtt vettük hogy elkezdett volna húzni és ez csak ilyen home-made dolog, de utána fogok nézni annak amit írtál, köszönöm!

2013. nov. 4. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha probálkozik kibújni a nyakörvből akkor én a nyakörv hám kombót ajánlanám biztos ami biztos.


hámot meg itt nézzél.

[link]

2013. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én sima nyakörvet és egy fojtót kapcsolnék össze a póráz karabinerével, ugyanis ha a simából ki is bújik, a fojtóból nem tud!

Ha egyébként jól nevelt, kiegyensúlyozott, lemozgatott kutya, aki szokott egyedül is lenni huzamosabb ideig, akkor nem hiszem, hogy gond lenne :)

2013. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is a sima nyakörvet és a fojtó láncot kapcsolnám össze. Az jó.
2013. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár, már van kutyám, de míg nem volt, vigyáztam egyszer 4 napot a szomszéd nagytestű kutyusára.

Életemben nem sétáltattam még kutyát előtte, és nem is ismert engem a kutya. De nem őrült meg ettől függetlenül míg velem volt.Utcán tök normális volt - csak én kevésbbé tudtam kezelni :D

Csak azért írom hogy ne aggódj, annyira nem "törékenyek" a kutyák,hogy pár napot ne bírjon ki más körülmények között.

2013. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!