Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápproblémák segítenél?

Tápproblémák segítenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kutyám 3 és fél éves, és kis túlzással hozzánk kerülése óta Acanával etetem. (Grassland, bárányos-almás, pacifica, egy orijen adult problálkozás volt, de attól iszonyat ment a hasa)

Kistestű, 3 kg, ezért a tápot szinte szemre kapja, este és néha reggel is kap) tehát aboszulte nincs túletetve mással sem.


Az a problémám, hogy mostanában igen nagy mennyiségű a végtermék!!! (talán a táp összetételében történt valami változás, ami így látható?)

Váltani szeretnék, mert ezt nem tartom normálisnak.

Nem szeretnék kísérletezgetni de akkor sem tudom elfogadni, hogy minimális mennyiségű étel mellett ennyi legyen a "rakat" Az adagot nem fogom csökkenteni mert nem indokolt.

A kutya más tekintetben egészséges, nem kap plusz kaját, max. játékkor pici - egy vékony csík - szárított kacsahús jutifalatot apránként.

Van valakinek valami ötlete, magyarázata?


Értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2013. nov. 4. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

BARF vagy PREY model-en nem gondolkoztál?


Egy ekkorka kutyának tök olcsón kijön és sokkal jobb neki. A végtermék meg 5öd anyi mint akármilyen táppal :)

2013. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, nem régiben csináltam, de kapott egy ronda bélgyulladást és többek tanácsára szüneteltetem a dolgot, illet havonta 2 x kap csak nyerset pici adagot.
2013. nov. 4. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy hozzáértők tanácsára szünetelteted e.


De ha rendbe jön akkor mindenképpen érdemes a végleges áttérés szerintem, főleg ha már próbáltad és tetszett is.

2013. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, legalábbi az FB-ne egy erre "szakosodott" társaság javaslatára. Ott olvastam, hogy van aki hosszú honapok alatt állt át a BArf-ra.
2013. nov. 4. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Nah inkább ott kérdezd :) sokan onnan is vannak itt. Pl én is, de egy csomóan nincsenek gyik-en akik jobban érthetnek hozzá :)


Amúgy nem lehet hogy a bélgyulladás miatt nőtt a végtermék? lehet egy dokit érdemes lenne megkérdezni ezügyben.

2013. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez már több mint egy hónapja volt. Kizárt dolog.
2013. nov. 4. 10:17
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért itt kérdezek:

egyrész nincs FB-m (nem is lesz:) és ha valamit meg akarok szökőévente nézni napokig kell rimánkodni a lányomnak, hogy szolgáltassa ki a laptopját:)


Szerintem itt is vannak olyannyira hozzáértő kutyások mint ott.

2013. nov. 4. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálj ki esetleg egy másféle tápot,hátha az jobban beválik. Nagyon sokan dicsérik a Brit termékeket, válogass közülük.

Más változás nem történt a kutyád életében, változott-e a napirendje valamilyen módon?

Azt sajnos nem tudom, hogy a táp összetétele változott-e, viszont írhatsz levelet a gyártóknak, és megkérdezheted, változtattak-e valamit. Hátha válaszolnak.

2013. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

bár sokan ellenzik, de szerintem a normális házi-koszt sokkal többet használ a kutyáknál,mint a legjobb táp. esetleg próbáld ki ?

kapható vitamin és ásványi táplálék kiegészítő kimondottan házi koszton tartott kutyáknak .

házi koszt NEM egyenlő a moslékkal !

2013. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!