Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tappancs szőrt kivágjátok?

Kutya tappancs szőrt kivágjátok?

Figyelt kérdés
Főleg télen, esőben, sárban, vajon mi a praktikus, kivágni minél jobban a tappancs alján a szőrt, vagy csa "szintbe nyírni"? Nektek ez hogy van? Nekem a kutyám nagy és kis talppárnái között nagyon be tud gubancolódni a szőr, de félek, hogy az se jó, ha teljesen kinyírom. Ti ezt hogy csináljátok?
2013. nov. 4. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vágd mindig picit jobban. Vagyis szintbe, de sűrűn, mert sokszor az is hasznos, ha nincs kinyírva teljesen, hiszen ha belemegy egy tüske, vagy bármi könnyebb kiszedni.
2013. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Én a retrievereimnek folyamatosan nyírtam a szőrt a lábujjuk között egyrészt a sár, de leginkább a hó/jég miatt. Ha szőrös a talpa, hamar ráragadnak a hógalacsinok és azok nagyon szétfeszítik a lábujjait.

2013. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Azzal kezdem minden vendégemnél.. Fontos mert nyáron/tavasszal toklász,télen a jég/hó, ősszel meg ez a sok gaz beleragadhat a szőrrel ami fájdalmas nagyon.

Mivel kutyák tapasztalom szerint ezt tűrik a legkevésbé (nos jogos,elég csikis nekik is,plusz mi is félnénk ha egy idegen a lábujjaink közt vagdosna ollóval),ezért ha ugrálna vagy nem bírod bízd szakemberre.

Alaposan ki kell vágni ott a szőrt,ha hagysz benne csak féleredmény. Plusz ha már összecsomósodott a talppárnák közt akkor mélyen a csomó alatt kell kinyírni ami nem egyszerű szintén.

2013. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerencsére hagyja, hogy kivágjam, és akkor úgy tűnik, nem is csinálok vele rosszat...
2013. nov. 4. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vágom egyik kutyámnak se. Sose volt még belőle gond. Viszont ismerős pulijának sokszor beletapad a hó, azt nem ártana vágni...
2013. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!