Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A tacskóm lenyalt egy...

SOS! A tacskóm lenyalt egy negyed kávéskanálnyi nutellát, ennyi kakaó kiütheti a máját?

Figyelt kérdés
Figyelmetlen voltam.
2013. nov. 4. 11:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan, éppen őrültködik a kertben, játszanak. Egy órája nyalintott.

Ilyen kis kiszerelésű (15g) nutellát nyalakodtam el desszertnek, alaposan kitisztítottam a dobozkát, de lesett a földre és totálisan kitakarította. Szerintem tán késhegynyi mennyiség maradt benne... Azt tudom, h az első 3 óra kritikus, de 24 órán át figyelni kell.

2013. nov. 4. 12:15
 12/19 A kérdező kommentje:
A rettegés közepette találtam egy tök jó csokimérgezés- kalkulátort, amit egy állatorvos fejlesztett ki, háta valaki még hasznát látja( rajtam kívül): [link]
2013. nov. 4. 12:47
 13/19 anonim ***** válasza:

Ennyire ne görcsölj rá, ennyi kakaótól maximum még többet akar. :) Baja nem lesz tőle.

Az én kutyám (stafford) négy hónaposan ellopott egy kocka élesztőt.Rosszabb következményei lettek, mint ha csokit evett volna.

2013. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Mi történt vele? Felfutott a hasában? Remélem, nem szenvedett maradandót...
2013. nov. 4. 13:14
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, törpe tacsim van. Nyáron ellopott egy 3/4-ed tábla csokit, azóta se tudom, hogy emelte el. Semmi baja nem lett, de azóta rögtön megeszem a csokit, ha kapok, megelőzve a lopást... :D
2013. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:

Hagyjátok már ezt a csokimérgezést, mert iszonyú unalmas. Nem tud annyi csokit megenni egy kutya, hogy baja legyen tőle a gyomorrontáson kívül.

Az élesztőtől legfeljebb nagyokat pukizik.

2013. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

a csokinak akkor van veszélyes hatása ha "folyamatosan" csokit.


nagyobb baj egy tábla csokiból max akkor lesz ha az lindt vagy hasonló minőségi csoki, nem a boci és társai, amiben több a cukor, mint a kakaó

2013. nov. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A kakaó mérgezés létezik,keringés összeomlásához, majd halálhoz vezet: [link]
2013. nov. 5. 04:17
 19/19 anonim ***** válasza:

Nemcsak durrogtatott az élesztőtől, hanem kis híján átment lufiba. :D Köthettem volna a lábára egy madzagot, és simán ellibegett volna mellettem.

Nem lett egyébként nagy baja, egyszerűen nagyon rosszul volt tőle, olyan lett a hasa, mint egy labda.

2013. nov. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!