Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusos kérdések?

-Evetke- kérdése:

Kutyakozmetikusos kérdések?

Figyelt kérdés

7 hónapos keverék kiskutyám van. Eddig kétszer voltunk kozmetikusnál, a kozmetikus mindkét alkalommal bírkózott vele. Az első alkalommal a kozmetikus férje fogta le a kutyát. Második alkalommal kértem, hogy én fogjam, mert engem ismer, rám hallgat, egyedüli gazdija vagyok, mindenre én tanítom.


Végül a kozmetikus azt mondta, hogy nem foghatom,a férje fogta ismét, ugyanaz a bírkózás lement. Szerintem azóta kajla a füle.


Legutóbb én fürdettem, nyírtam otthon, velem semmi bírkózás nem volt, békésen tűrt mindent.


Az a kérdéem, hogy ha nem egy szobakutya-féle, leginkább olyan, mint egy közepes termetű németjuhász-howavart keverék , lógó füllel, akkor is kell-e kozmetikushoz vinni, ha én meg tudom békésen fürdetni, a lábujjközi szőrzetet tudom nyírni, a fülét tudom pucolni?


Van olyan kozmetikai tisztítás, amit otthon nem tanácsos végezni, csak kozmetikussal?


Ha kozmetikushoz viszem, máshol is így működik ez, hogy nem foghatom és nyugtathatom, amikor nyírják?


köszi


2013. nov. 4. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha megtudod oldani felesleges kozmetikuhoz vinni. Nekünk egy cavalierünk van, csak a mancsát, és a feneke körűl szoktuk nyiratni. A második alaklommal megtanultam hogyan kell csinálni, azóta nem viszem. De persze van olyan kozmetikus is akinél ott maradhatsz a kutyával.
2013. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutya stresszesebb ha a gazdi a közelbe van főleg ő még kölyök. Nos nem a fej lefogásról van szó,hanem egyszerűen ha téged lát,a kutya reméli hogy te majd megmented az adott szituációból ezért próbálkozik a határokkal.

Menj egy olyan kozmetikushoz akibe megbízol,ha az előzőnek nem tetszett a hozzáállása akkor keress másikat.

Az hülyeség hogy a kozmetikus miatt kajla a füle a kutyádnak,nem tört el semmi porcot gondolom,lehet vádaskodni de azért ez elég provokatív..

Az hogy nálad máshogy viselkedett természetes,ha te félsz a fogorvostól,pánikolsz nála,akkor előbb nyugodsz meg ha a férjed/nejed fogorvos és ő kezel mint egy idegen. Bizalmi elv kutyáknál is működik.

Ha meg végképp nem bízol senkibe inkább akkor végezd otthon, ha nem egy uszkár kutyád van ahogy írtad amihez kell egy szakértelem,ezeket otthon is meg tudod csinálni. Bűzmirigyet, meg körömvágással azért óvatosan,azt doki is meg tudja csinálni.

2013. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

semmiképp sem szeretnék vádaskodni, de tényleg nagyonnagy volt a birkózás, és főleg a fülét fogta-húzta-vonta, és utána tényleg furán állt a füle (azóta is).


Köszönöm a tanácsokat, megfogadom :)

És köszi a tájékoztatást is :).

2013. nov. 4. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem bátran próbálj ki egy másikat is,de ne maradj ott,mert van amelyik kutya ilyenkor a gazdihoz akar menni,nem fogadja el,hogy macerálják.Én is váltottam,azóta nincs gond.A bűz mirigy tisztítása,meg a füléből a szőr kiszedése az biztos,hogy kozmetikus dolga,meg nem árt ha megszokja a macerát.
2013. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy az sem,hogy a kutya és kozmetikus mennyire jön be egymásnak.A birkózás semmiképpen nem jó,keress olyat,aki könnyebben tudja kezelni az ebed.
2013. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést az off-ért de nem állom meg, hogy a bűzmiriggyel kapcsolatos téveszméket eloszlassam:


Nem kötelező a kutyáknak nyomkodni, ha probléma van vele, inkább orvos. És csak akkor ha problémás.

Ez valami új dívat, hogy a kozmetikus bűzmirigyet nyomkod, ha kell, ha nem?


A tájékozatlan tulajdonosok azt gondolják, hogy ez is egy olyan kötelező procedúra, mint a körömvágás, fülpucolás, pedig nem igaz!

2013. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval teljesen egyetértek, a bűzmirigy kb olyan, mint amikor az embernek felszúrják a fülét, utána viheti vissza rendszeresen. Én még akkor sem birizgálnám a bűzmirigyet, ha valami gond lenne, előbb inkább bepróbálnám a csontot, és csakis végső esetben vinném el ORVOSHOZ kinyomatni.

Kérdezőnek annyi kozmetikus van, hogyha eldobsz egy követ két szalon ablakát töröd be vele, szóval próbálj ki egy másikat. Ha az sem jön be, akkor nyugodtan csinálhatod otthon, nem egy nagy ügy.

2013. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha te meg tudod otthon oldani a fürdetés fésülést stb,vidd csak karomvágásra,vagy arra ami neked nem megy.Nem kell komplett kezelést kérni.
2013. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!