Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan yorki kutyámat fedeztetném...

Kan yorki kutyámat fedeztetném, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy mire kell figyelnem mielőtt fedeztetném yorki kutyámat.Amúgy másfél éves, már fedezhető?Vagy várni kell még?A yorki lánykának mennyi idősnek kell lennie ahhoz hogy biztonságosan szülhessen?Hallottam róla hogy ha korán lesz vemhes belehalhat vagy jobb esetben betegségek sora...A kutyámnak nincs törzskönyve és a fedeztetést úgy gondoltuk, hogy ha valaki kiskutyákat szeretne akkor a mi kutyánk lehet az apuka semmi hűhó nem kell.

Szóval CSAK arra lennék kíváncsi hogy a fiúnak és a lánynak minimum hány évesnek kell lennie, és hogy mit kell intézkedni a fedeztetés előtt.Nem szeretném ha bármelyik kutyának bármi baja lenne! :)

Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!Kérlek hagyjatok az ilyen kioktatással, hogy nincs törzskönyv akkor nem tenyésztő lenne az illető hanem szaporító...stb.Köszönöm!:))



2013. nov. 4. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kant aligha lehet fedeztetni, max. ő tud fedezni szukát..


Arra kell figyelned, hogy tk-s legyen, szűrései meglegyenek, legyen kiváltott kennel neved,stb.


Ne szaporíts, így is van elég nyomorék yorkie!

2013. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 sippara ***** válasza:
96%

Tehát van egy keverék kutyád, aki kan, és fedeztetnéd? Szerintem k****ára nem örülne neki, ha valaki megpróbálná befedezni. Másfél évesen egyik kutya sem fedezhető, a kanok többsége élete végéig sem lesz fedezhető állapotban - hacsak át nem operáltatod, de ilyen műtétről kutyáknál még nem hallottam, és embereknél sem képesek férfit nemzőképes méhvel és petefészkekkel ellátni.


Fedeztetés előtt intézendő dolgok:

tenyészszemle

patella-szűrés

perthes-kór szűrés



ON: Az a baj, hogy láthatóan annyira hülye vagy az egészhez, hogy még akkor sem érné meg tanácsot adni, ha amúgy törzskönyves, többszörös győztes, tenyészszemlés kutyád lenne.

2013. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm a válasz és bocsánat az elírásért! :/
2013. nov. 4. 17:49
 4/18 sippara ***** válasza:
87%
Egyébként milyen okból szeretnéd, ha a kutyád fedezne? Dugja a lábatokat?
2013. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Amúgy fajtiszta yorkshire terrier, szóval nem tudom honnan vetted azt a hülyeséget hogy keverék...-.-"
2013. nov. 4. 17:51
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
még jó hogy fajtiszta.. ha nem az lenne akkor nem kutyának neveznénk..
2013. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nem a lábunkat akarja hanem a játékaival próbálkozik és elgondolkodtunk azon, hogy mi lenne ha...
2013. nov. 4. 17:52
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
én meg azon gondolkoztam el hogy mi lenne ha nevelnétek az a szerencsétlen kutyát?
2013. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sippara ***** válasza:
95%

Azon gondolkodjatok el, mi lenne, ha....


nevelnétek

mozgatnátok napi szinten

megfelelően lefárasztanátok


és akkor nem dugná a cuccait azért, mert


a) ezzel szeretné kifejezni, hogy nullák vagytok a szemében


és/vagy


b) iszonyúan frusztrált, és így vezeti le a fölös energiáit, tekintve, hogy más lehetőséget nem adtok rá.

2013. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Az nem azért van,mert kanos,hanem mert neveletlen.Dominanciának hívják,pont az ivartalanítás + nevelés segít rajta.


Törzskönyv nélkül,meg aligha fajtatiszta a kutya.

Fajtisztának nyilván fajtiszta,mert nem teve.


Fedeztetni meg szukát szoktak,akik értenek is hozzá.Ezzel mindent elmondtam szerintem.


Megjegyzés: Akinek kiskutya kell,küldd hozzám,én mutatok neki annyit,hogy beleszakad!

2013. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!