Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát ismertek?

Milyen kutya fajtát ismertek?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, ami rövid szőrű, kicsi és bent kell tartani télen.

Még a Német törpe pinchernél is kisseb, és kb 5-15e ft.

Van valakinek ilyesmi? milyen fajtákat tudtok, amikre a leírás illik?


2013. nov. 4. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
plüsskutya
2013. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Most írjuk le ide is,amit a pincseres kérdéshez,hogy tizenezerért csak idegbeteg szapis keveréket kapsz...?? Keresgélj menhelyen vagy fajtamentőknél,ott jelképes összegért(3-5000 ft)találhatsz hasonlót.Bár ha már itt kezdődik a spórolás,bele se merek gondolni,milyen élete lesz...

[link]

2013. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vicces! Kac kac... szánalmas vagy!
2013. nov. 4. 18:54
 4/13 A kérdező kommentje:

Te is!

egy goldim van, és 10 ért vettük. a legkedvesebb kutya, normális, minden oltása meg van, egyszer lett lime kóros... ennyi baja volt és 4 éves. össz-vissz ennyi baja volt, de arról se tehet senki.

2013. nov. 4. 18:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt. Nekem is szaporítós kutyám van. Dyslasiás, allergiás, egy vagyont költöttem rá eddig. A többi meg kiderűl a jövőben. Nem akar senki rosszat neked. De ha nincs szerencséd akkor úgy jársz mint én és még sokan mások.
2013. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs dysplasiás.
2013. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de kettőnk közül szerintem nem én vagyok a szánalmas.Neked is jót akartam meg a kutyának is,de mivel magasról teszel rá,miről pofázunk a másik kérdésednél is,majd tanulsz a magad kárán.A goldenednek(ne adja az Isten)még bőven lehet örökletes betegsége,ami tünetmentes,de az is lehet,hogy szerencsével jártál és kifogtál egy egészségeset".De ha neked jó a lutri és még egy menhelyi se teszi meg,menj és keress magadnak occsókutyát.Ja,hogy azt is mi keressünk,mert te lusta vagy.Amit linkeltem,a fajtamentők,azon egy rakás olyan szép kis pincser van,hogy én már hazahoznám.Neked miért nem teszi meg?De mindegy is,támogasd csak a fajta tönkretételét meg a mocskos szaporítókat,a magadfajták miatt tart ott ez az ország,ahol,kétmillió gazdátlan keverék kutyával meg egy rakás ideggyenge,beteg,szapis keverékkel...
2013. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

LOL. Akkor kezdjük el megint. Te most figyelj, és olvasd el a soraimat, mert hidd el, megéri.

Most így rögtön plüsskutyát ajánlok neked, azt még ezer alatt is találhatsz a piacokon.

De ha kutakodsz egy kicsit, akkor talán átválthatsz igazi, élő kutyára. Nem garantálom, de lehetséges.

Nos. Első probléma: a nagyon-nagyon kicsi kutya. Most a fejemet fogom verni a falba, ha valaki a mini, extramini kutyákkal jön. A kisebb kutyákkal nincs semmi gond, de a nagyon kicsik gyengék, az alom legkisebb kutyái, szaporítótól szinte 100%, hogy gyengék, és sok egészségügyi gondjuk van. Nem halsz bele, ha egy kicsivel nagyobb kutyát választasz.

Második probléma: 5-15 ezer forint. Itt felröhögtem. Kedves kérdező, hogyha azt akarod, hogy a kiskutya egy évesen elpusztuljon, azt akarod, hogy szenvedjen rövid élete során, vegyél csak internetről vagy szaporítótól kutyát. Nem, ez nem jó ötlet. Gyűjtögetés. Egy szó, de ez sok problémát megold. Hogyha megpróbálsz pénzt szerezni, gyűjtögetsz, akár évekig, évekig, akkor talán összejön a pénz egy fajtatiszta kutyára. Ugyanis mindenképpen ajánlom, hogy tenyésztőtől vegyél kutyát, megfontoltan. Próbálj neves tenyészetből venni, megnézni a szülőket, hogy milyen természetűek. Egy ilyen kutya kb. 70-150 ezer között van. Erre fel kell készülni, mert ha nem tenyésztőtől veszel, hanem egy anonymus szaporítótól, akkor az a kutya bár apró, az életét az álltorvosnál tölti, miközben a te zsebedből folyamatosan csúszik ki a pénz.

Az állatorvosra, a kutya dolgaira, oltásokra is gondolni kell természetesen. Ezek kb. ismét kivesznek egy százezrest a zsebedből.

Mindemellett törődni is kell a kutyussal, mert nem lehet olyan, hogy meguntad, nem foglalkozol vele, elfelejted megetetni stb. Ha komolyak a szándékaid, ezeket elfogadod, és akkor talán, ha felkészültél rá, vehetsz kutyát.

AZ sem mindegy, hogy első kutya, vagy nem. Hogy mik a terveid vele.

Ezeket a dolgokat muszáj átgondolni, mert különben felejtős.

Remélem, segítettem!

2013. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sippara ***** válasza:
100%

első orvosi vizsgálat: 1.000,-

négy féreghajtás: 2.000,-

első oltás: 4.000,-

második oltás: 6.000,-

chip: 3.500,-

táp: 2.000,-


Ez eddig 18.500 forint, nincs benne se az anya ellátása (uh-3x6.000; herpesz elleni oltás-2x12.000; vemhes kontroll-3x2.000; vemhes táp-10.000; szoptatós táp-10.000 = 68.000,-), se a szuka szűrései (20-100.000,- fajtától függően), se az elletőláda (20-30.000,-), és még sorolhatnám. Elhiszem, hogy neked jó a szar is, és nem érdekel, ha a kutya egész életében szenvedni fog, csak olcsó legyen, meg "fajtiszta", csak tudod ez eszméletlenül undorító hozzáállás, és nem biztos, hogy akármilyen állatnak szüksége lenne erre - van nekik elég bajuk úgy általában, nem kellesz még te is.


Nem tudjuk már többféleképpen leírni, hogy 10-15 ezer forintért NINCS fajtatiszta kutya, többek között azért, mert ennyiből nyolc hetes koráig sem lehet normálisan, egészségesen ellátni egy kölyköt, és akkor a szukáról, az alom hátteréről nem is beszéltünk.

2013. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem "szerettél" bele egy fajtába, sőt, nem is tudod milyen fajták vannak, és úgy látom pénzt sem nagyon akarsz rá költeni, akkor minek neked fajtatiszta kutya? Miért nem jó egy "egyszerű" keverék? Az is kutya, ugyanazt a szeretetet megkapod tőle, amit egy fajtatisztától.
2013. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!