Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám az én jelenlétembe...

Ha a kutyám az én jelenlétemben végez párzó mozdulatokat egy másik kutyán, akkor az velem szemben is szemtelenség, ugye?

Figyelt kérdés

Vitatkoztunk ezen a kérdésen, gondoltam most már szétcsaphatnátok köztünk, és kíváncsi vagyok Ti mit gondoltok.


4 hónapos szuka egyébként. A futtatón szokott elfordulni, hogy más kölyök kutyát próbál megdugni, kanokat is, szukákat is. Ezt leszámítva semmi dominanciát nem látok benne, sőt, sokszor tartózkodó, és megadó, de azért megvédi magát ha kell. Más helyzetben ezek a mozdulatok soha nem fordultak elő.


Ilyenkor persze azonnal tiltom, és be is fejezi. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van 5-8 kutya egyszerre a futtatón.


Szerintetek ez a gazdával/falkavezérrel szemben illetlenség, vagy ez még az a kategória, hogy rászólunk, de végül is érthető, hogy felakarják állítani a saját kis sorrendjüket, viszont nem nekünk szól?



2013. nov. 4. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, de egy 4 hónapos kutyától ez még nem meglepő. Egyébként is keveseknek van olyan kapcsolatuk a kutyájukkal, hogy az ne végezzen párzó mozdulatokat a jelenlétükben... de ugye itt felnőtt kutyákról beszélek.


Egy kölyök még kölyök, még nevelésre szorul.


Egyébként meg sokak szerint nem bűn ez. Akik az igazán karakteres, domináns kutyákat szeretik és tartanak, azoknak ez nem okoz problémát.

2013. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen,szemtelenség,mindig le kell tiltani.A kutyának is tanulnia kell,mit szabad és mit nem,ezt neked kell megértetned vele.
2013. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, szemtelenség. Pláne egy szukától, pláne hogy más kölyökkutyákat, és pláne hogy a gazdája jelenlétében. Ezek közül mindhárom minősítő, súlyosbító körülmény szerintem. Jól teszed, hogy ráparancsolsz, megszidod rögtön.
2013. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gas72 ***** válasza:
80%
ha más gazdákat zavarja (szerencséd hogy nem termel eközben végterméket, hiszen szuka (: ), vagy a kutyafuttatós kutyák agresszívak emiatt, akkor tényleg tiltsd le. ez tényleg közöttük történik, hiszen a hierarchiát mindenképp meg kell vitatniuk, viszont ha nagyon belejön, és téged is megpróbál dominálni, akkor törekedj a falkavezérségre. később, ha nagyobb testű lesz, akkor leterítheti az alárendeltjeit, amik valóban verekedéseket szülhetnek. nem ellened követi el őket, ez egy ösztön, a ranglétra beállítása. örökre kiírtani nem tudod belőle, maximum elfojtani az ilyen "vágyait". viszont 4 hónaposan ilyen domináns, ráadásul szuka... sok gond lehet még vele ha nem kapod el a frakkját :D
2013. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
A rangsort nem egymásra ugrálással szokás eldönteni.A kutyafuttató nem falka,a domináns megnyilvánulás pedig vitákat,verekedést gerjeszt,nem pedig rendezi a rangsort,aminek egy ideiglenes,nem falkaként működő alkalmi csoportban nincs is funkciója.
2013. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez olyan durva kifejezése a dominanciának, aminél már talán csak a nyílt agresszió a durvább. Amikor az enyém ilyet csinált, akor megtanítottam repülni. Gyorsan le is szokott róla és megtanult normálisan kommunikálni.
2013. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 gas72 ***** válasza:
ez nem egymásra ugrálás, hanem dominálás, és amelyik dominál, az a domináns egyed, amelyet dominálnak az az alárendelt. miért, te minek gondolod ezt a mozdulatsort, kedves 20:05-ös válaszoló?
2013. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem. A kutyának van saját egyénisége, nincs veled összenőve. Az, hogy téged tisztel nem jelenti azt, hogy mást is tisztelnie kell alapból. Nem kell ennyire túlspilázni a dolgot. Ha nem tetszik, rászólsz, aztán ennyi.
2013. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sippara ***** válasza:
Vitatkozhatunk napestig arról, hogy ez most veled szemben tulajdonképpen dominancia-e, a lényeg az, hogy egyrészt ótvar nagy bunkóság, másrészt addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik - illetve adott esetben addig hág a kutyád másokat, amíg az egyik kutya, vagy jobb esetben az egyik gazda meg nem unja. Egyik sem lesz szép eset.
2013. nov. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én kutyámat próbálná meghágni, volna fél másodperce mielőtt a földre nyomódik.
2013. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!