Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám az én jelenlétembe...

Ha a kutyám az én jelenlétemben végez párzó mozdulatokat egy másik kutyán, akkor az velem szemben is szemtelenség, ugye?

Figyelt kérdés

Vitatkoztunk ezen a kérdésen, gondoltam most már szétcsaphatnátok köztünk, és kíváncsi vagyok Ti mit gondoltok.


4 hónapos szuka egyébként. A futtatón szokott elfordulni, hogy más kölyök kutyát próbál megdugni, kanokat is, szukákat is. Ezt leszámítva semmi dominanciát nem látok benne, sőt, sokszor tartózkodó, és megadó, de azért megvédi magát ha kell. Más helyzetben ezek a mozdulatok soha nem fordultak elő.


Ilyenkor persze azonnal tiltom, és be is fejezi. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van 5-8 kutya egyszerre a futtatón.


Szerintetek ez a gazdával/falkavezérrel szemben illetlenség, vagy ez még az a kategória, hogy rászólunk, de végül is érthető, hogy felakarják állítani a saját kis sorrendjüket, viszont nem nekünk szól?



2013. nov. 4. 19:19
1 2
 11/15 sippara ***** válasza:
64%
Utolsó, én nem akartam ilyen nyíltan durván fogalmazni, de köszönöm :) Mondjuk én elsőre nem szoktam lenyomni a másikat, de azt nagyon-nagyon hamar egyértelművé teszem, hogy ez az én falkámmal nem pálya :)
2013. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, fél másodperc alatt én se tudok reagálni, de a kutyám nem tűri az ilyesmit és ő villámgyors. :) Szerencsére nem harap, csak földre nyomja a másikat. Ebből mindig azonnal ért a másik kutya és a gazdája is. Mellesleg olyan a kisugárzása, hogy nagyon ritka az a kutya amelyik ilyesmivel próbálkozik nála, a legtöbb inkább elkerüli. A másik kutyám viszont egy birka, az még azt is játéknak veszi, ha meg akarják hágni és ő játékkal oldja az ilyen helyzetet. Róla néha tényleg nekem kell leszednem a pofátlan kutyát.
2013. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 sippara ***** válasza:
Az enyém ilyenkor csak néz rám és halál nyugodtan kivárja, amíg megoldom a szitut - általában várok pármásodpercet, hátha gazdi észreveszi magát, aztán ha nem, hát nem :)
2013. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha ilyen történik, mindig közbeszólok, ha a másik gazdi van olyan mafla, hogy nem szól a kutyájára. :)

Két staffim van, egy iszonyúan domináns, 3 éves szuka, és egy málészájú, mindenkinek hanyattvágódó 10 hónapos kan.A szuka sosem dominálhat a jelenlétemben, nem engedem, ugyanis amikor ivarérett lett, elkezdte hágni a többi szukát.Engedtem, gondoltam, nem lesz baj...Aha!Otthon fogta magát, ráugrott a hátamra, és elkezdte ugyanazt az akciót, mint a futtatón. :D Tehát én azóta ezt nagyon szigorúan veszem, és persze bunkóság is hagyni, hogy más kutyáját töfködje.

A kanról meg én szedek le minden másik kant.Volt, hogy kaptam a csípős ordítást, hogy ne nyúljak a kutyájához, majd ő megoldja...Alig értem oda, az ő kanja már a nyakát fogta az enyémnek, a lába közé kapta, és morgott, mint a veszedelem.

2013. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem értem a támadó jellegű kommenteket. Leírtam, hogy tiltom, nem engedem neki. Akkor miért támadtok?


Felmerült vitatémaként, ezért írtam ki.


Egyébként nem rég hoztam haza, és nem is az első kutyám. Az emberhez fülét-farkát behúzva kúszásban közeledik, és hanyatt dobja magát azonnal. Tehát a beszari/megadó nem kifejezés rá. Sőt, most fogunk oviba menni.


A normális kommenteket köszönöm.

2013. nov. 5. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!