Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 éves kutya ivartalanítása...

3-4 éves kutya ivartalanítása mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy lesznek kiskutyák, ezért nem ivartalanítottuk fiatalabb korában, de most más a helyzet, és tudom, hogy jobb lenne minél előbb elvégeztetni a műtétet. Tacskó méretű, kistestű szuka kutyáról van szó. Tudom, minden műtétnek van kockázata, és ez a 3-4 év nem tűnik még soknak, fiatal, de azért mégsem egy pár hónapos kutyusról van szó. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2013. nov. 4. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyobb a kockázat, mint fiatalabb korában. Egy 3-4 éves kutya ereje teljében van, jól kellene hogy viselje az ivartalanítást. Ha 10 éves lenne vagy öregebb, az már kockázatosabb.
2013. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Pont ideális korban van az ivartalanításhoz.
2013. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag annyi esélye van,minthogy holnap terrortámadás lesz Mucsaröcsögén. Tehát nagyjából 1%. :D


[link]


Olvasd el a szukára vonatkozó részt.


És meg kell jegyeznem,nagyon jól döntöttél,hogy nem szaporítasz!A kutyád is hálás lesz érte,és a több ezer gazdátlan kutya is a menhelyeken.

2013. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
megharap, ha odanyúlsz
2013. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem 7 éves szukámat ivartalanították:)
2013. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Igen, rengeteget olvastam már ezzel kapcsolatban, de szerettem volna, ha megerősítik. Jó volt titeket olvasni, mert nagyon féltem a kutyámat, és most kicsit megnyugodtam. Tényleg nem szeretném, ha egész életében ettől szenvedne, vagy kialakulna valami betegség nála. Még egyszer köszi, mentek a kezek. :)
2013. nov. 4. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ereje teljében lévő kutya,semmivel nem kockázatosabb,mint egy egy éves kutyánál:) Az enyém hét éves volt,mikor ivartalaníttattuk,másnap már úgy ugrált volna,mint a bakkecske,ha hagyom.
2013. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na, szuper. :) Az enyém is lehet bakkecske lesz, őt ismerve. :) Köszi szépen!
2013. nov. 4. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, én is rettegtem az elsö kutyánk ivartalanítása elött. sokkal idösebb volt mint a tiéd, mert konok módon halogattattam a családommal mert féltettem, aztán már nem volt más választás meg kellett müteni, mert baleset érte......azóta minden kis mentett jószágunk azonnal megy ivartalaníttatásra amint van rá keret. nem lesz semmi baj, nyugi, rutindolog!
2013. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is nagyon remélem, hogy minden rendben lesz. Köszi a nyugtatást. :)
2013. nov. 7. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!