Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan motiváljam, ha nem...

Hogyan motiváljam, ha nem szereti a hasát?

Figyelt kérdés

Az egy éves kutyám nem szeret enni. Jutalom falatokat kiköpi. Csak etetésnél, tányérból.

Ráadásul nem behívható. Nem tudom mivel lehetne rá venni, hogy vissza jöjjön, ha hívom.

Próbáltam már kiéheztetni, hát ha akkor felfogja, hogy csak akkor van kaja ha adok neki és csak akkor adok, ha oda jön hozzám. De nem, akkor is csak bent a házban ette meg a kezemből. Inkább éhen hal de akkor sem jön vissza, ha csavaroghat nincs az a kaja amivel le lehet kenyerezni.

Mit csináljak?



2013. nov. 5. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Dobálj neki botot

Meg valószínűleg nem jó a koszt. :P

2013. nov. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én a helyedben csak kézből etetném, és a séta pedig hosszú pórázon. Ez a kutya semmibe vesz téged, ő akkor is felnőne, ha te a világon sem lennél, és egyedül kéne boldogulnia. ismerem a fajtáját, nekem is van itthon egy ilyen:)))) 2 hónapig etettem csak kézből, és mi folyamatosan labdázunk, ha kimegyünk. most 10 hónapos , és nagyon szépen fejlődik. Jutinak próbálj meg valami intenzivebb kaját, pl. sült marhamájat, és amikor hivod, és jön feléd a kutya akár 1 lépést is, te hátrálsz, és dicséred közben, hogy gyere, nagyon ügyes vagy stb.
2013. nov. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

minden kutya szeret enni !

a megfelelő technikával elérhető,hogy a kutya rád is figyeljen :)

de a kaja ,csak 1 a sok motiváció közül!

behívás ? kur...ra nehéz!!

jan fennel: tanuljunk meg kutyául. olvasd el, alkalmazd!

alapszabály : mikor hazaérsz, bármikor amikor a kutyáddal találkozol :

1:nem nézel rá !

2 : nem érsz hozzá !

3 : nem szólsz hozzá !

semminek tekinted, és nem engeded ,hogy akaratosan hozzád érjen-rád ugorjon,stb !

ha lenyugodott ( 5 -10 -20 perc ) addig igyál egy kávét :)és elment , akkor hívd oda magadhoz, dícsérd, jutalmazd!!

a lényeg,hogy TE IRÁNYÍTOD !

2013. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó. szerinted ezt a kutyát mennyire fogja érdekelni, ha nem szól hozzá, amikor hazaér? Szerintem semennyire.
2013. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szeretni szeret engem. Annyira örül amikor haza érek, hogy már szinte nyávog örömében.
2013. nov. 5. 17:09
 6/7 anonim válasza:

Lehet mással is motiválni, pld. labda, szóbeli jutalmazás(extra nagy örömmel:D) vagy akár egy kis simogatás is lehet. Nekem pld. az egyik kutyámnál csak a rongy vált be. Sokan mondták, hogy ez így nem lesz jó mert keveredik a játék a tanulással, de érdekes módon sikerült mindent 100%-ig megtanítani neki.

Meg kell találnod azt a dolgot amivel a legnagyobb örömöt szerzed a kutyádnak és azzal motiválni.

2013. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval, ismerd meg a kutyádat, hogy mi az, amit Ő tekint a leginkább motiváló dolognak. Ez lehet az, hogy figyelsz rá, megsimogatod, hogy a kedvenc játékával játszotok, valamilyen extra finom kaja pl nyers husi, hogy megszagolhat valamit, amit nagyon akar, hogy szaladgálhat a többiekkel, stb, ezt minden gazdinak ki kell tapasztalnia. Hallottam már olyanról, hogy egy kutyus akkor csinálta meg leglelkesebben a feladatot, ha utána játszhatott a locsoló vízsugarával, egy másik kutya meg imád kartonpapírt tépkedni, légy kreatív, a lehetőségek száma szinte végtelen, de mindenképp megéri időt fordítani rá, hogy megtaláld a kutyád számára megfelelő "fizetőeszközt", elvégre ők sem dolgoznak ingyen. Valószínűleg te is vonakodva járnál be dolgozni, ha azért fizetségként pénz helyett mondjuk 20 vödör gumicukrot kapnál minden hónapban ;)
2014. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!