Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ANGOL AGÁR: Mennyire kompatibi...

ANGOL AGÁR: Mennyire kompatibilis a macskákkal?

Figyelt kérdés

Jólnevelt 1-2 éves szukáról van szó. Csendes, nem ugat. Ha beviszem a lakásba a kopasz macskámhoz, van esély rá, hogy nem ugrik neki egyből? Összeszoktathatók?


Etetés: napjában egyszer (este) kapna enni minőségi száraztápot, illetve csirkefarhátat. Víz ad libitum. Reggel indulás előtt egy közepes méretű jutifali/rágcsa. Csak hogy jól induljon a nap:) Ez így jó, nem?


Kinek mi a tapasztalata: szeret ágyban aludni?


Mozgásigénye kb. mekkora ennek a fajtának? Hétköznapokon jönne velük dolgozni, ahol mászkálhat, futkározhat, de ha úgy tartja kedve, le is kucorodhat az irodában. Heti 1x biztosan menne 25-40 km-t "futni" Párommal (ő ennyit fut általában hegyen hétvégén az egyik nap). Velem is jönne futni, de inkább hétköznap, és kb. 10 km-t, illetve velem 15-20 km-t jönne ló mellett heti kb. 3-4 alkalommal egy vizsla társaságában.


Hámot vagy nyakörvet ajánlotok hozzá inkább? Jelenleg egy bőr agár-nyakörv van rajta.



2013. nov. 5. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


az 1-2 éves agarat attól függően tudod macskához szoktatni, hogy milyen előélete volt. nagyon röviden és nyersen annyit mondanék, hogy ha már ölt (nem feltétlen macskát, akár nyulat, őzet) akkor nem igen fog menni, ha még nem, akkor lehetséges, bár két felnőtt állatot mindig nehéz. én amikor hazahoztam a kölyök agaram volt egy macskám és megszokták egymást, később azonban amikor más kutyák társaságában egyszer kinyírt egy macskát, onnantól nem lehetett macskával együtt hagyni, egy kölyök cicára az ölemben ráharapott...


sajnos ez a baj a felnőtt agárral, gondolom a fajtamentéstől akarod beszerezni, hogy a legtöbbnek nem tudni az előéletéről, ami amúgy nem baj, de a legtöbbel vadásztak.

és pont ezért felejtsd el azt, hogy lóval viszed. nagyon nem ajánlom. bár ott futja le a legjobban magát, de nem tudsz rá úgy figyelni és orrba-szájba fog vadászgatni, te meg retteghetsz a vadászoktól, eltűnik a susnyásban és tök máshol bukkan fel, ha haza nem megy a lovardába. ezt is tapasztalatból írom, kb 3 évig hordtam magammal és elegem lett, tönkre tette a lovaglásaim, amik arról szóltak, hogy üvöltöttem, megláttam egy őzet, akkor arra ne menjünk, és minden vadász ha meglátta azonnal fenyegetett, hogy ki fogja lőni. az ösztöneinek meg nem tudsz parancsolni sajnos, ha egy agár vadat lát akkor tuti űzni fogja, ha korábban rabsickodtak is vele, akkor el is kapja. aztán ott ülsz a ló hátán az erdő szélén egy véres fejű agárral és egy tetemmel és retteghetsz, hogy ne találkozz hazafelé vadásszal...


visszatérve a macskás dologra, beviszed pórázon és azonnal látni fogod a reakcióján, hogy ez most para, vagy oké lesz. azonnal!


az agarak imádnak ágyban és kanapén aludni, én nem engedem az enyémnek, ugyanis szerintem gusztustalan, látom, hogy miket eszik össze, mikbe lép bele, szőröz, kiborulnék, ha a tiszta lepedőmön szőrök lennének. de ízlések és pofonok.


a mozgásigénye úgy működik, hogy napi 1x robbanás szerűen kiadja magából egy észveszejtő rohangálással, utána nyugodt, nem olyan mint egy vizsla, vagy foxi, ami egész nap pörög.


nyakörvet ajánlok, agár nyakörvet, de ne bőrt, van egy csaj aki készít nagyon szépeket, six-feet ez a márka neve, bár én már ilyen flancokkal nem foglalkozom, mivel amúgy se pórázon sétáltatom, sima textil nyakörv van a nyakában, amire alkoholos filccel rá van írva a telefon számom biztos ami biztos...

2013. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válszt, nagyon hasznos infókat írtál!

Múlt héten bekóválygott a lovardába, most ott dekkol az egyik boxban, vasárnap tudjuk elhozni (nem akarjuk átb....szni, hogy elhozzuk, és 3 napra magára hagyjuk, mert most csüt-pént-szombat nagy hajtás lesz a melóban, nem tudnánk megfelelően vigyázni rá).

Nem gondoltam, hogy ennyire "veszélyes" kivinni lóval, ennyire "megkergülhet". Bár igaz, ami igaz, erre tenyésztették, az ösztönt meg nem lehet megölni... De akkor ezt figyelembe fogom venni :)

2013. nov. 5. 10:33
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha szájkosárral vinném? Nem vagyok híve ennek, de futás/mozgás szempontjából jó lenne neki (szerintem), ha jönne...
2013. nov. 5. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
esetleg az elektromos nyakörv lehet a megoldás a lovas-futtatásra. ez több agaras-lovas ismerősömnél bevált. egyébként az első válasza teljesen korrekt és helytálló, csak ennyit akartam hozzáfűzni :)
2013. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 5. 13:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Elnézést az off-ért de én csak pislogok, de nem előszőr hallom, hogy bizonyos fajta agarak mennyire "veszélyesek" a többi kutyára nézve - is.


Ez csak azért aggaszt, mert a lakótelepen egyre többen grasszálnak agárral - egy kölyök, kb. 4 hónapos kutya derült égből szó szerint a nyakamba ugrott és úgy végigmarta a hátam, hogy csak tátogni tudtam -és csak csöndben tudok reménykedni, hogy pl. nem az én kutyámat fogja nyakon kapni a futtatóban:(

2013. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ezt hol olvastad, hogy az agarak veszélyesek a kutyákra? az agár vadász kutya, amit prédának néz arra veszélyes, de nem hülye, a kutyát nem nézi prédának és nem bántja.


én próbáltam az elektromos nyakörvet is, de amikor rohan rá a vadra, akkor rázhatod, meg se rezzen, arról nem is beszélve, hogy lovaglás közben nem túl életszerű előkapni a távirányítót és rázni, miközben mellesleg üvöltesz.

a szájkosár szintén nem nyerő, ennek több oka is van.

előszöris agárra normál szájkosarat nem találsz, csak ilyen textil féle tépőzárast, az viszont úgy becsukja a száját, hogy nem tud lihegni. ha mégis találnál neki, ez akkor sem akadályozná meg abban, hogy űzze a vadat és attól még, hogy szájkosárban van ugyanúgy kilőhetik...


a gazdáját nem lehet megtalálni? chipet néztetek? meghirdetve meg van? csak mert én szoktam nézni a fajtamentés facebook oldalát és nem hallottam talált agárról, pedig illene (sőt, 2 hétig kötelező) az eredeti gazdát megpróbálni megtalálni, mielőtt befogadod.

2013. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ja bocs, közben megtaláltam a hirdetését, cuki!

[link]

2013. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ő az :)

Chipet nézték, nincs benne. Nem rég hívtak, hogy most találkoznak valakivel, aki lehet, hogy a gazdája. Meglátjuk... Kicsit már beleéltem magam:)


Szájkosarat azért kérdeztem, mert agárversenyes képen láttam fémrácsos szájkosarat. Azzal legalább nem szedné szét, ha talál valamit...

2013. nov. 5. 21:12
 10/12 A kérdező kommentje:
megvannak a gazdái... :) :(
2013. nov. 5. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!