Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajtókaparás tippek?

Ajtókaparás tippek?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztunk haza egy menhelyi kutyát. Szépen beilleszkedett, de sajnos, ahogy tartottam tőle, ahogy kiteszem a lábam itthonról, szétcincálja az ajtót.

Sejtettem, hogy a kezdetekben lesznek ilyen jellegű problémák, de mit tegyek vele?

Próbálok csak pár percre kimenni, és összeszidni, ha kapar, de füle botját se mozdítja. Az üres üveget játéknak nézi, ahogy mindennemű próbálkozásomat a falkavezérségre: jámboran várja a kajáját, ha megállok, nem húz a pórázon, ha nem szólok hozzá, elvonul... de azon kívül még csak a nevére se hajlandó hallgatni, ha leszidjuk, akár halkan, akár kiabálva, nem érdekli.

Azt hiszem, előbb utóbb kénytelen leszek kutyasuliba vinni, de addig kicsit még barátkoznunk kell... addig mit kezdjek vele?


2013. nov. 5. 10:45
 1/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Először is, ha kapar, ne menj vissza, csak akkor, ha már abbahagyta... ha a kaparásra visszamész, az azt jelenti neki, hogy így haza tud hívni. Kell egy kis idő, amíg megtanulja, hogy nem hagyod ott örökre. Mielőtt elmész otthonról, alaposan mozgasd le, hogy legyen fáradt. Csak akkor menj el, ha nyugodtan fekszik a helyén. Soha ne búcsúzz, ne nézz rá, ne szólj hozzá, ha elmész, csak egyszerüen sétálj ki. A másik dolog, hogy szídásnál soha ne használd a nevét. Ezen kívül legyen egy kijelölt helye, ahol pihenhet, és ott se szídd soha. az az ő nyugodt helye kell legyen. Első napokban lefoglalhatod valamilyen rágcsával, vagy játékba rejtett jutikkal, hogy ne érzékelje hogy otthagytad. Még kell egy kis idő, míg megszokja az új helyet.
2013. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nehéz eset :) Direkt elvittem sétálni, jártunk több mint egy órát, futottunk is, játszottuk, de nem tud kifogyni az energiából... lefoglalni nem tudom, ahogy lépek kettőt, már a nyomomban van, még a kajáját is képes otthagyni.

Helye megvan, ott nem szoktam zaklatni... tündéri ez a ragaszkodás, meg meg is értem, de nekem is vannak intéznivalóim... albérletben lakunk, félek, kitöri az ajtó üvegét, nem éppen biztonsági darab :(

2013. nov. 5. 10:58
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Csak egy napja van nálad, nem nehéz eset, csak minden új neki. Nem tudod valamivel eltorlaszolni az ajtót, hogy ne férjen hozzá (egy fotellel, dobozokkal, vagy valami mással)? A nevét szerintem nem tudja, fogalma nincs arról, hogy a sok menhelyi kutyus közül ő a bodri... nincs honnan tudja. Gyakoroljátok a nevét. Veszel egy jutit, kimondod a nevét, és ha rádnéz, odaadod a kaját. Ezt naponta többször gyakorold, 5-10 percig.
2013. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én valami szivacsot ragasztanék a helyedben az ajtókeretre s fokozatosan szoktatnám az egyedülléthez. Ahogy az előző is írta, nem szabad ráerősítenie a kaparó viselkedésre.
2013. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!