Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kan kutyusom lehetsé...

8 hónapos kan kutyusom lehetséges, hogy az ivarérés miatt változott meg így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom. Nem akartuk ivartalaníttatni, de sajnos muszáj. Csak 1 hét múlvára kaptunk időpontot a dokihoz, de addig is nem tudom, hogy mivel lehetne lenyugtatni?

Folyamatosan foglalkozunk vele, tanítjuk, már egészen kiskorától ül, fekszik, póráz nélkül futkozik a parkban mert az első hívásra visszajött. De a napokban tüzel az egyik kutyus a lépcsőházunkban, és teljesen kifordult magából a kutyánk. Nem lehet elengedni mert már menne is kóborolni, vagy csak nagyon nehezen lehet visszahívni, így szegényt már 2 napja nem merjük elengedni a pórázról. A lakásban fel-alá mászkálva sírdogál, ha pedig elmegyünk otthonról, mint az őrült, úgy visít és kicsapja a hisztit. (Gondolom ez is annak tudható be, hogy nyugtalan,hogy nem fér a szuka közelébe.) Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne megkönnyíteni neki ezt az 1 hetet, hogy ne legyen stresszes, nyugtalan, ne abból álljon a fél napja, hogy a lakásban köröz, illetve egyedül lehessen hagyni?? Próbáltam, hogy elvittem egy jó nagy sétára (1 órát sétáltunk), utána játék, majd agyilag fárasztottam le, de amint abbahagyaom vele a közvetlen foglalkozást, kezdi előről a műsort...

Köszönöm a hasznos válaszokat!


2013. nov. 5. 11:11
 1/2 Imola Ágnes ***** válasza:
Ez sajnos jellemző az ivarérett kanokra. Sok egyed annyira stresszeli magát, hogy napokig enni sem eszik... jobb lesz neki az ivartalanítás, de addig nem sok ötletem van, hogy mit lehetne tenni...
2013. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem lehet tenni,kanos,ott a tüzelő szuka...Ez kb. ennyi.


Minél többet foglalkozz vele,tereld el a figyelmét és nagyon is jó,hogy ivartalanítva lesz!


A kutyátok meg fogja köszönni,hosszú boldog élete lesz.

2013. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!