Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teged nem idegesitene? Az...

Teged nem idegesitene? Az allatorvos szerint oruljek neki. nekem viszont mar zavaro.

Figyelt kérdés
a kutyam akarmiert sir.ha ehes,ha szomjas,ha ki kell mennie,ha a jatekat szeretne,ha mar varja haza a parom,ha mas kutyat lat,ha nem erzi jol magat.szoval amit az eszebe jut valami mar nyoszog.az allatorvosom szerint orulnom kene mert igy legalabb tud kommunikalni ha valami baja van.nem hangosan meg ilyenek inkabb olyan kenyeskesen.mindenki azt hiszi rola hogy kislany,a kinezete miatt is meg a viselkedese is olyan,kis bujos puszilos,mindenkit meg akar szeretgetni.pedig kan kutyus.
2013. nov. 5. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De igen. Én ha elkezd "nyekeregni" azonnal rászólnék, egy határozott szóval, és ezt ismételgetném minden esetben. Ha erre nem hallgat, akkor érdemes kipróbálnod - nálam az ugatás leszoktatásánál nagyon bevált - ha ásványvizes palackot megrecsegtetek és egyszerre mondod hogy nem akkor lehet eredménye.

Természetesen ezt minden alkalommal, amikor siránkozik, aztán már csak elég egyszer-egyszer ismételni....és szépen leszokik róla.


Egy a lényeg, hogy bármit választasz soha ne lepcselj sokat, csak azt a tiltó szót használd!

2013. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Kutyaiskola.
2013. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
26%
Németjuhász, malinois vagy esetleg husky fajtájú? Ezekre nagyon jellemző...
2013. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig ez hasznos is lehet... Az egyik kutyámnak komoly hasi fájdalmai voltak egyszer, de meg se nyekkent. Semmi... Egyszer csak elkezdett remegni és nem kelt fel többet. Rohantunk az orvoshoz, egy hasi fertőzése volt, állítólag már napok óta szenvedett, de nem szólt semmit. Azóta úgy gondolom, sokkal jobb az, ha jelez a kutya, ha baja van. A másik kutyám pl nyöszörög, ha ki kell mennie. Ez nagyon hasznos, ha teszem azt hasmenése van. Igenis szóljon, ha baja van. Én ezért meg szoktam dícsérni.
2013. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
hisztis. nekem is van ilyen kutyám, sajnos ezzel nem tudsz mint kezdeni. Ha rá is szólsz, igazából fogalma sem lesz miért teszed, és ha el is hallgat, rá 1 másodpercre már folytatja, ahol abbahagyta. Szeresd igy ahogy van:)
2013. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
65%
Imola Ágnes: Egyik huskym sem csinált még soha ilyet. Egy whippetem van, aki az etetéskor ad ki ilyen nyöszörgő hangot, de csak amíg rá nem szólok.
2013. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon idegesítene, és mint minden ilyet én egyszerűen tiltanám. Ha bármi baja van azt máshogy is tudja jelezni, nem csak nyüszizéssel. Ha sokat vagy együtt a kutyával akár a nézéséből is tudod, hogy valami nem stimmel, nem kell ehhez az őrületbe kergetnie.
2013. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Imola Ágnes ***** válasza:
0%
Nyilván nem minden husky ilyen, de egyezzünk meg abban, hogy jellemző rájuk a beszédesség, ami nem azt jelenti, hogy nincs kivétel.
2013. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Nem beszédesség, itt konkrétan nyüszítésről van szó. Nem hinném, hogy mind a kb. 40 husky, aki megfordult nálam, mint a kivétel volna. Nem én vagyok a heliopter.
2013. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ezen nem igazan erdemes vitatkozni.eggyettertek fele hogy nem fajtatol fuggo ez a viselkedes,masreszt viszont nem nyuszit hanem inkabb csak ilyen kenyes hangot ad ki.hm hmmm..valami ilyesmit.
2013. nov. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!