Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálták ezt a szüleim...

Miért csinálták ezt a szüleim a kutya kiválasztásakor?

Figyelt kérdés
Itthon megegyeztünk, hogy veszünk egy kiállítási minőségű szuka kutyát. Kinéztünk egy kennelt a neten voltak ott eladó kölykök kiválasztottuk. 3 napra rá elmentünk érte, már odaérkezéskor láttam, hogy roszul rakja az egyik hátsó lábát. Mondtam anyumnak ne vegyük meg mert nem éri meg. Erre ő elkezdett ordibálni, hogy ha már eljöttünk ide őt nem érdekli megvesszük. Így is lehet vele kiállításra menni és tenyészszemlét csinálni. Azóta rám bízta a nevelését, kötelezően 1 órát gyakorolnom kell vele a kiállításokra, pedig mondtam neki, hogy nem akarok ilyen kutyától kölyköket. Amúgy is mit szól bele 19 éves vagyok.
2013. nov. 5. 14:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%

Ő fizette, akkor ő mondja meg mit csinálsz kész.

Ha te tartod fenn a kutyát meg magad akkor majd azt csinálod amit akarsz.

Azt én se értem, hogy minek erőltette, hogy megvegyétek, ha húzza a lábát akkor orvoshoz kéne vinni.

Másrészt nem értem az ilyeneket, mint te.

Képes vagy megvenni egy kutyát, hogy kiállításra hordozd magaddal?

Ha nem szereted az állatot ne vedd meg te is jobban jársz meg a kutya is.

Meg mi lesz, ha nem nyer leselejtezed?

Inkább menj és menhelyről fogadj örökbe egy kutyát, sokkal értelmesebb, mint több 10 ezret, vagy 100 ezret kifizetni, csak hogy sznobként henceghess vele, hogy fajtiszta kutyám van, bebe...

2013. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem divat kutyát tartani, a szüleid pedig nyilván messzemenően igyekeznek "beállni sznobék sorába".


Elképesztő, tudom, nem a Te hibád, de egyszerűen érthetetlen számomra.


Egyik nap reggel fölkeltek és kitalálták, hogy pedigrés kutya nélkül nem élet az élet?? Vagy mi?? Ez nekem meredek..

2013. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem én akartam a kutyát megvenni, csak nekem kell törődenem vele. Amúgy nagyon szeretem őt és soha nem dobnám ki. Ha meg legalább húzza a lábát akkor nem kap kiállítási eredményt és nem lehetnek kölykei.
2013. nov. 5. 15:03
 4/24 A kérdező kommentje:
Volt előtte egy kutyánk egy labrador keverék menhelyről. De aztán egyik kiránduláson szóba jött a rokonokkal, hogy milyen jól megéri tartani TK-s kutyát mert visszahozza az árát.
2013. nov. 5. 15:05
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nagyon le akarta tudni a vásárlást szerintem nagyon beleugortatok , azért egy kutya nem egy tárgy amit el lehet dobni , kár hogy nem hallgatott rád és nem vette figyelembe azt hogy te milyen kutyát is szeretnél.

Nem lehet hogy vmi miatt pl sérülés tartja úgy a lábát? Egy orvoshoz nem ártana elvinni.

2013. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Volt már róla szó, mondtam neki, de azt mondta, hogy nem fog azért pénzt kiadni, elég, hogy egy kiállításért is annyit elkérnek.
2013. nov. 5. 15:17
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha normálisan csinálja az ember,tehát minőségi táppal etet,nem maradékkal,minden létező szűrést megcsináltat,minden olyan kiállitásra elviszi amivel a kutya cimet nyerhet,akkor nem fog meggazdagodni az ember...főleg mivel a kölykökért kapott pénzt újra visszaforgatja a rendszerbe,arról nem is beszélve,hogy a kölykök 8hezes korukig is egy kisebb vagyont emésztenek fel [oltás,chip,tk,speciális táp] és ekkor azzal számoltunk hogy 8hetesen eladtuk az osszes ebet....és nem marad ott 3-4-5-6-7 honapos koráig....
2013. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyadnak kellett kutya x tizezerert de orvosra sajnálja a pénzt? Ennek is jópofa kimenetele lesz előbb utóbb.
2013. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen én tudom, hogy nem fog az a pénz olyan könnyen visszajönni azt biztos. De ahogy őket ismerem, majd csinálnak valami mégrosszabbat. ( mondjuk két szuka) Ha meg a nyakunkon marad a kölyök azt is eltudom képzelni, hogy eladják azoknak aki kiviszi külföldre és felvásárol minden fajtát olcsóbban.
2013. nov. 5. 15:27
 10/24 Akiteki ***** válasza:
100%
Pénzkereseti szándékkal vettétek a kutyát. Teljesen mindegy hogy áll a hátsó lába, lehet szaporítani. Ahonnan hoztátok, ott is kb. ez lehetett, ha kiállítási minőségnek eladtak egy sánta kutyát.
2013. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!