Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakinek agresszív a...

Ha valakinek agresszív a kutyája, miért engedi el pórázról?

Figyelt kérdés
Annyira nem bírom az ilyet. Szabadon sétál az agresszív kutyája, eszébe nem jut megkötni vagy elhivni, és nekitámad ok nélkül az én birka természetű kölyök kutyámnak. Jól megtépte. Természetesen az én hibám is, hogy nem tudtam visszahívni a kutyám, de ő még kölyök, és ártalmatlan, a másik ember is megtaníthatná visszajönni a kutyáját, pláne ha agresszív. És ez nem az első eset. Ez a kutya a parkban minden kutyát megtép,volt akit műteni kellett, hogy túlélje. Azt hiszi övé a park és terrorizálhatja a többi kutyást? Vagy legalább szólhatna, hogy ne engedjem közelebb az enyém, ha nem akarok bajt, de nem, végig nézi egy szó nélkül, sőt hagyja az övét is odamenni verekedni. Hihetetlen. Mit lehet tenni az ilyen emberrel?
2013. nov. 5. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hogy miért engedi el az ilyen ember a kutyáját? - Mert hülye!
2013. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak neked megsugom: Még jot röhög is rajtad.
2013. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt én is tapasztalom rendszeresen. Volt olyan is, hogy az éjszaka közepén vittem sétálni a kutyát, mert jó idő volt, fent voltunk, gondoltam miért ne? Erre a semmiből a bokor mögül nekiesett egy kutya az enyémnek. Szégyen-nem szégyen... lerúgtam a kutyát az enyémről.

Ilyenkor sajna a másik gazda mindig csak vigyorog, megáll egy helyben... esze ágában sincs valamit tenni.


Ezzel sajnos te sem tudsz mit kezdeni... Pórázon is megesik ugyan ez. Hajjaj, de sokszor. :( Nem kéne minden baromnak állatot tartania, de hát... erre nincs semmilyen törvény.

2013. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges a másik emberen idegeskedni. Őt úgy sem tudod irányítani, akármilyen hülye, legfeljebb ha feljelented. Amit tudsz tenni az az, hogy a saját kutyádra figyelsz. Hiába "ártalmatlan" a tiéd, nem csak agresszióval lehet bajba kerülni. Amíg nem jön vissza rendesen, addig ne engedd el ilyen helyen. Tetszik, nem tetszik, ez a biztonságos. Ha pórázon lett volna melletted, talán el tudtad volna kergetni mielőtt megtépi.
2013. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát én vakmerő voltam, és a tomboló németjuhász elől (nincs bajom a fajtával, csak összehasonlításként írom) mentettem el a 4 hónapos kajla vizslámat. Én éreztem szarul magam, hogy a nem tudom visszahívni a kajlát, de érdekes, amint én is a csatamezőre kerültem, meg bírta fogni a gazda a németjuhászt...Persze tudom rosszul is végződhetett volna, de akkor ez valahogy nem érdekelt...
2013. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

A fő kérdésedre a válasz: miért ne? Ha agresszív más kutyákkal, de első szóra behívható (lenne), akkor simán engedje el és hívja be, ha másik kutya kerül a látó térbe.


De az a durva, hogy ezek a kutyák neveletlenek és antiszocik, kedves gazdi meg tojik rá, mert az ő kutyája NAGY és nem sérülhet meg...ha egyszer megsérülne, máris másképp állna a dologhoz...

2013. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Én meg azt rühellem hogy hiába tiltja törvény mégis sok barom elengedi a kutyáját.Ha agressziv,ha nem!!
2013. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

És ha valakinek neveletlen a kutyája, az miért nem tartja pórázon? Én pl. ki nem állhatom, mikor a gazda számára tündibündi kutyája odarohan az enyémhez, aztán még neki áll feljebb, ha rászólok, hogy hívja el!


Amúgy semmit nem tudsz tenni.

2013. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy ha valaki elengedi a kutyáját mindig az az indoklás, hogy "de hát nem bánt" az meg sem fordul senki fejében, hogy DE A MÁSIK IGEN?? Amíg nem működik rendesen a behívás addig ne sétáltass szabadon. Én is egyből magamhoz hívom a sajátomat, ha meglátom hogy más is arra téved és megkérdezem, hogy elengedhetem-e. Szerintem ez így normális.

Ettől függetlenül nyilván a másik a paraszt, mert az idegbeteg kutyáját ráengedi mindenkire, de ha te ezt tudod minek mész oda pláne póráz nélkül?

2013. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A törvény azt is előírja, hogy összeszedd a kutyád után a piszkot. A pórázon tartás törvénye meg egyre jobban inog, pontosan az olyanok miatt, akik a póráz végén körberángatják az acsarkodó kutyát, aki meg fegyelmezetten póráz nélkül sétáltat, azt megbüntetik. Ha egy kölyökkutya nem fogad szót azon meg nem kell kiakadni meg hőbörögni, mert én sem állok neki visítani, ha egy kisgyerek odajön hozzám barátkozni. Az embereknek éppen ideje lenne megtanulni együtt élni az állatokkal. Ha közösségben élsz (városban, nem tanyán) akkor a kutyád legyen annyira szociális, hogy nem támad be se kutyát sem embert. Ha meg őrkutyát akarsz vidd el suliba, ahol megtanulja mikor kell védeni, őrizni mikor nem. És szerintem nem mentség, hogy a kan kutya dominancia miatt veszekedős. Láttam én már hatalmas kan kutyát bárány szelíden ment oda kutyához emberhez.. Nevelés kérdése. A kutyatartást kellene alkalmassági vizsgához kötni.
2013. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!