Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem hajlandó rágni?...

A kutyám nem hajlandó rágni? Inkább lenyeli egyben akármekkora is a kaja, barf szerint etetném de így kihányja!

Figyelt kérdés
Mit tehetnék? Másfél éves, nagytestű kan kutya. Egyszerűen nem rág, nem értem! Maximum annyit, hogy le lehessen nyelni, de nem rágja össze a dolgokat rendesen. Már hányt is emiatt egyszer, egy húsgolyót akart lenyelni ami olyan öklömnyi volt, de nem ment le a torkán és visszaöklendezte vagy kihányta nem tudom, elég gusztustalan volt. Összevágom én neki ha kell, de b@sszus, tanuljon már meg enni! Ha csirkenyakat adok neki akkor is egyben tuszkolja le, a farhátat is akkora darabokban hogy csak nézek... Pedig pont az lenne a cél hogy használja a fogait... Meg lehet tanítani a kutyát rágni??? :S
2013. nov. 5. 20:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam hogy mondjuk fogtam a csirkenyakat a kezemben és nem adtam neki oda, hanem harapnia kellett belőle... de akkor is nagy darabokat vett el, jobb ötletem meg jelenleg nincs.
2013. nov. 5. 20:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem szokott rágni? Nem lehet valamilyen fogproblémája?
2013. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindig van előtte olyan rágócsont ami szárított bőrből vagy miből van, azzal elvan egy darabig, szóval azt rágcsálja. Gyakran ellenőrzöm a fogait, orvos is látja rendszeresen és meg is dicsérte milyen épek és egészségesek. Ennek ellenére a kaját meg nem rágja meg... Ilyen mohó lenne? Nem fogköves, az ínye is rendben van.
2013. nov. 5. 20:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám de akkor kicsi voltam és kertben tartottuk, sosem néztem őszintén szólva hogy eszik... Arra is gondoltam már, hogy ez valami kutya dolog, nem rágják össze úgy a kaját mint az ember csak befalják, hátha máskorra nem marad? Csak az a gond hogy oké, a tápot befalja mert nem is úgy néz ki mint a kaja, Orijent kapott az kisszemű is, de hogy a csirkenyakat meg farhátat rágás nélkül... Kicsit húzós.
2013. nov. 5. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:
A farhátat az enyém is négy darab rágással tüntette el, pedig kölyök, szerintem ez náluk normális. Valószínűleg azért is habzsol, mert ritkán kap husit és rá van izgulva (nem szemrehányás, én nagyon ritkán főzök pl. az enyémnek). Én a tápot mindig vizezem, és nem eszik olyan gyorsan, de persze nem rágja azt se, hanem nyeli.
2013. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kutya nem úgy rág, mint mi emberek. Letép egy darabot, max összeroppantja, ha kell a hátsó fogaival és lenyeli.

Újdonság számára a hús, hát befalja. ha kijön belőle, majd visszaeszi. Minél nagyobb darabokat adjál neki és rá fog jönni a technikára. vegyél marhacupákot és adj neki. Azon jól megtanulja a rágást.

2013. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? A bullok hajlamosak a falásra, egyben nyelésre sajnos. Meg lehet tanítani rágni a többséget. Nekem boxerem van ő sem akart rágni csak nyelni. Marha tüdőt kapott egybe, mivel az könnyű igy nagy darabot tudtam neki adni. Meg egész nyulat vettem és 3 részbe vágtam úgy adtam neki egybe. Persze végig ott áltan ha valami gond lenne vele. De nem volt semmi, rájött hogy ez nem megy egybe:-) Mostmár a kissebb darabokat is megrágja.
2013. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Shar pei, így akkor érthető a dolog. Adok neki akkor nagyobb darabokat, és figyelem mit csinál hátha azokat elkezdi rágni. Valószínűleg amúgy nem azért fal mert ritkán kap husit, mivel minden nap azt eszik, így tudhatja hogy lesz máskor is. Csak attól is félek hogyha a torkán nem is akad meg, vagy a nyelőcsövében nem tesz kárt nem tud ekkora darabokat úgy emészteni és egyszer beszorul neki valami.
2013. nov. 5. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Azon ne aggódj hogy nem tudja megemészteni, ha bekerült a gyomorba és egészséges a kutya azzal nem lesz gond.
2013. nov. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Enyémek is így esznek, nekik 20x erősebb a gyomorsavuk! Ne aggódj, ha kihányja, megeszi megint!
2013. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!