Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nővérem elmebeteg! Legújabb...

Nővérem elmebeteg! Legújabb mániája egy "teacup" csivava (aka Hercegnő) halálra kényeztetése, nem bírjuk tovább, kikészíti a családot, mivel nyissuk fel a szemét? 18/L

Figyelt kérdés

Nővérem 25 éves, harsány, nagyszájú, kb. még tinikorban érzi magát. Kint volt Angliában a munkája miatt, ahonnan egy teacup csivavának nevezett borzalommal jött haza. Nem is tudom honnan szerezte vagy minek, mert nem hajlandó válaszolni, semmi közünk hozzá. Nekem nagytestű kutyám van a kertben, a kis szörnyeteg meg a házban randalírozik. A neve Hercegnő, és elviselhetetlen. Playboyos strasszköves rucija van a házban is (bent 25 fok, így is remeg), sétáltatni nem kell, merthogy van kutyapelus majd ott el lesz. Meg nem képzelem hogy a kis bébikét majd kivisszük az utcára a sok baktérium közé??? Kizárólag prémium húspástétomot és kacsacombot kap enni apróra vágva, és kutyavizet (wtf) mert szegény nem tud megenni/inni semmit. Mindenhova felugrál, mindent szétcincál, engem megharapott de a nővérem nem látta és olyat lekevertem neki hogy a szoba másik végéig repült. Folyamatosan ugat, kúr mindent ami az útjába kerül, vicsorog, harap, de még ha szép lenne. Csak nem az!!! Gülüszemű, vízfejű, csoffadt kis izé, egy umpalumpa szebb nála komolyan... Amúgy semmi bajom a normális csivikkel, a barátom is azt tart, de az normál méretű, hosszú szőrű, jó nevű kennelből való nem pedig egy agyonnyomorított izé. Nővérem nem engedi hogy akárki hozzáérjen/foglalkozzon vele mert sérül a kutya lelkivilága ha rászólnak...

A kérdésem az, hogy tudnátok mondani jó kiképzőt aki házhoz jön esetleg? Ha nem venné észre a nővérem akkor talán lehetne valamit nevelni rajta... Vagy esélytelen? Legszívesebben kivágnám ezt a dögöt de 1. nem ő tehet róla, 2. az első sarkon elvinné egy bagoly...


2013. nov. 5. 20:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős,de sajnos ezek a kutyák nem élnek sokáig:( Ez nehéz lehet főleg hogy vele kell élnetek? De szó nélkül hazaköltözött ezzel a kutyával?

Kérdezgess körbe kutyaiskolákat környékeden hol mennek házhoz, és nővérednek meg nem ártana egy pszcihológus nem gyerekpótlékként tartani azt a kutyát.

Talán egy szakemberre hallgatna.

2013. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
50%
hát, a szomszédban a csivava már 12 éves...
2013. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Elég nagy a ház, garázzsal együtt 4 szintes, így sok a hely és gondolta majd elfér, meg ő úgy tervezte hogy csak a szobájában lesz tartva, onnan ki se engedi. Anya már kiabált vele (elég jól ért a kutyákhoz, nagy állatvédő és "nagykutya" párti) hogy engedje ki onnan, mert nem hörcsög. Igazából egy évre ment ki, és onnan hozta haza a kutyát, aki most 5 hónapos. Ivartalanítani nem akarja mert jaj szegény beteg lesz, és senkit nem enged a közelébe, csak mikor elmegy bulizni meg plázázni meg barátnőzni, akkor "nézzek már rá". Akkor harapott meg, amikor nyakörvet (normálisat, ugyanis egy strasszköves Princess feliratú mindig rajta van... -.-) és pórázt akartam rátenni. Kérdeztük már minek neki kutyavíz meg kacsacomb, de azt mondta az ő pénzén azt vesz a kutyának amit akar, és ebben igaza is van... Csak attól félek ha valaki megneveli a kutyát és ezt a nővérem észreveszi akkor totál kiakad.
2013. nov. 5. 20:58
 4/38 anonim ***** válasza:
94%

Jót röhögtem a kérdésen, hát nem irigyellek :)


Én azt mndanám, hogy bocs, de ez a lakás közös, szavazzunk, demokrácia van, mit szavaz az anya+apa+te, és ha mind leszavazzátok, akkor fizessen a kutyájának külön albérletet.


Nem úgy van, hogy hazaviszek egy lovat anélkül, hogy a többi emberrel megbeszélném aki még a házban lakik.

2013. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
fuh mint valami elcsépelt tini-filmben, hihetetlen hogy tényleg van ilyen, bár a mai világban mi meglepő? :) a nővérednek lenne elsősorban szüksége orvosra, mert ez már nem normális, én is imádom az állatkáimat, puszilgatom őket, odabújnak hozzám az ágyba, de ez már nekem is túl sok lenne. Véglegesen költözött vissza hozzátok? "Szerencsére" az ilyen "teacup" meg egyéb nyomoronc kutyák jó ha elélnek 2 évig, bár gondolom nem akarod még másfél évig sem elviselni ezt a terrort. Esetleg anyuddal tudnál összefogni, mégiscsak ő nővéred anyja is, és fel kéne keresnetek egy pszichológust nővérednek. A kutya nem tehet arról, hogy a gazdája hülye (már bocsi), így nevelte a nővéred, így lett ilyen a kutya, bár ha egy kutyánál ezt műveli, én megkérdőjelezném, hogy gyereket vállaljon-e az illető.... nővérednek ez a kutya csak egy "dísz", meg tutujgatnivaló.
2013. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
76%
Minden idők legöregebb kutyája egy csivava volt (élt 22 évig). A nővéreddel pedig nézesd a natgeo-n a csodálatos kutyadokit.
2013. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Igen mi is gondoltunk erre, de a nővérem semmit nem képes megoldani, mindig a könnyebb utat választja és valószínűleg bevágná egy menhelyre szerencsétlent, természetesen miattunk, mert mi szemetek elüldöztük a kiskutyát, ő meg élné vígan tovább az életét míg az a nyomorult ki tudja miket kéne átéljen. Anya ebbe tuti nem menne bele, de én sem. Pedig hányszor gondoltam arra hogy természetesen tök véletlenül nyitva hagyom az ajtót ő meg kiszökik és véletlen megzabálja egy patkány vagy sas vagy mit tudom én... Csak én olyan hülye vagyok, hogy még egy ilyen szörnyeteget is képes vagyok szeretni, csak azért mert KUTYA. (Messziről, sötétben, de akkor is az. :D)
2013. nov. 5. 21:13
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
igen, csivava volt, de én ezt a kis teacup izét még távolról se nevezném csivavának - ez kb a mini yorki szint, az se létezik ha úgy vesszük
2013. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
amúgy nem tudom merre laktok, de én a helyedben még azt csinálnám hogy "csajos kiruccanás" néven elvinném a nővérkét egy tisztességes kutyasuliba :) ott majd ha körberöhögik csak rájön hogy valami nem oké vele, meg várhatóan elkezdik majd oktatni a kutyákról + onnan nem tud menekülni mint a tv műsor elől hogy "jaj nem érdekel" és otthagy
2013. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Velünk lakik, és a dolog pikantériája hogy most költözött volna a barátjához akit szintén megharapott Hercegnő, és a srác közölte hogy hozzá aztán biztos nem viszi. :D Vajon arra lenne esély hogy valaki olyannak ajándékozzuk aki ért hozzá és kell neki, vagy csivavából így is túl sok van és senkinek sem kell majd? Nem vagyok nagyon otthon ezzel a fajtával kapcsolatban a dolgokkal. Menhelyre tuti nem adom, csak biztos megbízható otthonba, ha olyat nem találok akkor bármi áron de megnevelem a kutyát. Szerintem a nővéremnek ez is csak egy szeszély, majd megunja és akkor odaadja nekem. (Azért vett amúgy ilyen kutyát, mert pl. nem szeret sétáltatni és "ezt úgyse kell"...)
2013. nov. 5. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!