Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha az állatom...

Mit tehetek, ha az állatom elpusztult? Mit kell tennem utána?

Figyelt kérdés
Kutyám volt bullterrier.

2013. nov. 6. 01:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Temesd el.
2013. nov. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem az állatorvos altatta el akkor jelezd az orvosnak,hogy meghalt!Tudnia kell az oltások miatt,hogy már nem kell menned!
2013. nov. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbben eltemetik a kertben. Ásnak egy mélyebb lyukat, betemetik, esetleg tesznek rá nagyobb köveket (legalább olyan nagyságút, mint egy tégla) és esetleg csinálnak neki kis keresztet fából és tesznek rá virágot vagy hasonló.

Esetleg kitesznek róla egy képet az asztalra és gyújtanak egy mécsest.


De gondolom te azért kérdezted, mert mondjuk panelban laksz és nem tudod hová eltemetni. Olvastam, hogy sokan ilyenkor elvitték egy közeli erdős részre és ott temették el.

De vannak már ilyen cégek is, akik elhamvasztják az állatokat és állatoknak is vannak temetők a fővárosban és talán egyes nagyvárosokban is. Persze ez általában nem olcsó dolog.

De ha felhívod az állatorvosotokat, hogy elpusztult a kutyád, akkor ő is tud erről gondoskodni elvileg. Szóval ha nem tudod mit csinálj és nem tudsz jobb megoldást, akkor hívd fel az állatorvost és mondd el neki, hogy mi a problémád és kérj tanácsot. Lehet, hogy ő kimegy érte, lehet, hogy nektek kell bevinni autóval.


Nem írtad, miért kérdezed, ha esetleg komoly, fertőző betegsége volt, akkor is az állatorvost kérdezheted, hogy mi a teendő, mit hogyan kell fertőtleníteni utána.

Egyébként sajnálom, hogy már nem lehet veled.

2013. nov. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Ja és igen, én is azért (is) írtam az állatorvost, mert akkor egyúttal már értesül is a dologról, mert elvileg azt is be kell jelenteni, ha elpusztul a kutya. Pláne amióta chip van és jobban figyelnek az oltásokra, még akár komoly büntetésre is számíthat az, aki nem teszi meg. Persze mifelénk sem foglalkoznak még ezzel annyira, de jobb bejelenteni, elkerülve ezzel a későbbi problémákat.
2013. nov. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a probléma a 2. 4. válaszokkal. Teljesen helytálló amit ott ír a válaszoló.
2013. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bejelenteni az orvosnak, hogy a chip számra be tudja írni
2013. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hogyan halt meg? otthon vagy orvosnál?
2013. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Állatorvosnak szólni. Egyrészt a chip miatt, másrészt felvilágosítást tud adni, hol tudod esetleg elhamvasztani, eltemetni, vagy ha otthon szeretnéd temetni, mekkora sírt kell ásni. Erdőbe ne vidd ki, mert Te sem örülnél ha egy másik kutya vagy róka előásná.
2013. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Hamvaszd el, és szórd a maradványait a Balatonba, a magyar tengerbe.
2013. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem privátban válaszok kérdező, de ezt az üzeneted nem igazán értettem:


"Ez nem olyan egyszerű ahogy gondolod. Ha elmész az állatorvoshoz már bekerültél a rendszerbe és ha elásod azt nagyon megbánod később. Régen én is ezt tettem, de most már nem olyan egyszerű. A csip egy nyomkövető, inkább szólj az állat orvosnak ő megvizsgálja és utána kapsz halotti bizonyítványt"


Miért bánná meg az ember? Mi is a kertünkben ástuk el, az állatorvos is tudta. Még ha el is adjuk a házat valamikor és esetleg valami csoda folytán az új tulajdonos pont ott akarna mély gödröt ásni és előkerülnének a csontok, akkor sem jelentene fel, ráadásul bajuk sem lenne tőle, mert addigra már csak a csont marad. (Sajnálom, hogy ilyet kellett írnom a kutyámról, ne gondolja senki, hogy nem szerettem, csak azért, mert ezt így leírtam)


A chip pedig nem GPS, nem nyomkövető! Nem tudják vele meghatározni az állat helyét. Nyomon lehet vele követni az oltásokat, de ennyi.


De mindegy, mert azt sem értem miért nekem írod, hogy szóljak az állatorvosnak, amikor neked pusztult most el a kutyád...

2013. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!