Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tud egy tenyésztő...

Hogyan tud egy tenyésztő számlát adni?

Figyelt kérdés
A kiskutyához számlát ígérnek egyesek.Adóznak?Mi után?
2013. nov. 6. 13:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én is mindig adok számlát... vannak akik KFT ben, vannak akik egyéni vállalkozó ként stb csinálják. Ők azok akik adnak számlát, vagy ahol viszonylag sok alom van vagy mert egy-egy kölyök eladása is nagy összeg így hamar túllépnek azon a sávon ami még nem adó köteles.... a NAV meg cseszik arra, hogy mennyi az ember költsége, mikor megjelenik az ember számláján 2 millió nem lehet elmagyarázni, hogy kb a szukára költöttem ennyit, valahogy el kell számolni
2013. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
A tenyésztés a munkája. Kutyákat árul. Ugyan úgy ad érte számlát, mintha vennél egy laptopot vagy akármit a boltban.
2013. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudnak számlát adni, igényelnek adószámot. Igen, adóznak az eladott kiskutya után, mivel Magyarországon minden bevétel adóköteles.

Valakinek vállalkozása, vagy kft-je, dtb, és akkor már eleve számla képes.

2013. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

pl. egy ilyen számlát adhat, minden adószámmal rendelkező állampolgár:

[link]

egyébként, az eladott ebek után kapott összegek után fizetnek jövedelemadót, jelenleg a befolyt összeg 16%-át.

(egyszerűbb esetben, ha NEM vállalkozói igazolvánnyal, főállásban végzik az ebtenyésztést!... mert ez esetben levonhatják a bevételből, a tartásra költött összeget, és csak a maradék után kell a jövedelemadót megfizetniük)

esetükben a számla hasonlóan néz ki:

[link]

2013. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az 1. leírta a kérdésem lényegét.Miről adnak számlát?Én most kezdek újra tenyészteni.Megvan az első kanom.Most 3 hónapos.Eddig került 150ezerbe.Amit kiszámoltam,és ebbe még nincs benne a majdani szuka,kb 200ezer.Ez az alap,a legkevesebb,(kiállítások,tenyészszemle,eü szűrések)ennél csak több lehet.Tehát kész a kan szűk 400-ból,ha jó,mert ha nem lehet kezdeni előröl...és még nincs szuka,nincs fedeztetés,alom...
2013. nov. 6. 13:46
 6/18 anonim ***** válasza:

A te eddigi költségeidnek sok közül még nincs a kérdésedhez :D


A tenyésztők az eladott kiskutyák után adóznak. hogy a kérdésre röviden válaszoljak.

Mivel mást nem árulnak.. esetleg a kiskutyához ha adsz tápot, nyakövet ilyeneket akkor azok után is adózhatsz ha szeretnél, ott persze már normál áfá-val kell számolni (vagy "ajándékozod" és bele rakod a kiskutya árába és akkor megspórolsz 9%ot :D)

2013. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Elvileg a haszon után kell adózni nem?Vagy újabban a kiadás már nem érdekes?Ha a kölykök árába beleveszem a kiadásaimat,nem is tudok már pluszt rátenni.Az alom a saját kiadásaimat fedezi,jó esetben.Meg még adózzak is a semmiből?A saját adóbevallásomhoz is h"lye vagyok,de akkor se értem.
2013. nov. 6. 14:14
 8/18 A kérdező kommentje:
Mármint a saját kiadásaimat az alom létrejöttével kapcsolatban.
2013. nov. 6. 14:17
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Kft ben csinálom, a költségeket levonjuk de sajna olyan opció meg nincsen, hogy évekkel korábbi költségeket vonsz le.

Csak egy példa: vettem1 éve az USA-ban 10 ezer dollárért (természetesen számlát az amcsik kérésre se adnak)egy kutyát ami közel 3 millió plusz az utazási költség volt olyan 500 ezer környéke. Ennek a kutyának idén volt az első alma, kölykönként 1200 euró, a 6 kiskutya nem hozta be ennek az egy kutyának az árát se, ne is beszéljünk az 1500 eurós fed díjról (amiről külföldön nem is adnak számlát) se a kiállítások összegét. Mit lát a NAV? lett valahonnan 6 x 1200 euróm úgy, hogy legnagyobb költségeket (a kutyák ára, fed díj nem tudom leírni mert külföldön senki nem ad semmiről számlát)

2013. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát ha a kiadásaidat el tudod számolni akkor igen(azaz ha van számlád arról amit vettél és azt cégnévre vetted). Egy kft-t lehet mégéri alapítani manapság az egyéni vállalkozó dolog elég veszélyes.


Egy könyvelővel kéne konzultálni ez ügyben egyébként. Ő tud pontos infót adni ezekről.


Tudom hogy ez nem a reklám helye, de ha érdekel akkor mindkettőben tudok segíteni. Pesten vagyunk elérhetőek ha esetleg érdekel.

2013. nov. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!