Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? Feljelenthetnek ezért? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy kérdést, melyben leírom, hogy van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom, aki nemrég lett ivarérett. Teljesen kifordul magából, ha elmegyünk otthonról a párommal, akkor teljes hangerőn vonyít, sír, kb. úgy mintha valaki nyúzná. Pár napja kezdte ezt el, előtte semmi probléma nem volt, max. vakkantott egyet, aztán elment lefeküdni, játszani. A szomszéd néni megjegyezte már, hogy mostanában többször hallja a kutyát. Tudom, hogy rettentő idegesítő és zavaró, mert zeng az egész lépcsőház tőle. Sajnos csak jövőhétre kaptunk időpontot ivartalanításra, addig is próbál leszoktatni, de ugye az nem megy egyik napról a másikra. Már én sem szívesen hagyom el a lakást, mert tudom, hogy mit fog rendezni..

A kérdésem az lenne, hogy ameddig nem sikerül erről leszoktatni (nyilván, mivel ivarérett lett, nagyban szerepet játszik az is, hogy próbál ő lenni a dominánsabb, irányítani minket, de egyébként minden másban szófogadó, visszahívható), illetve nincs ivartalanítva és dominálni szeretne, addig a szomszédok mit tehetnek ha a kutya elkezd vonyítani egymagában? Feljelenthetnek? Vagy mit tehetnek a szomszédok? (Nyilván szeretném ezt elkerülni, és megértem, hogy abszolút nem elfogadható ez az állapot, csak szeretnék felkészülni és tisztában lenni ezekkel.)

Köszi a választ!


2013. nov. 6. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
48%
Főleg az idősebb korosztály körében nagyon népszerű a feljelentéssel való fenyegetőzés, de ez nem jelenti azt, hogy meg is teszik. Ettől függetlenül igen, megtehetik. Max kijönnek ellenőrizni a körülményeket, talán mérik a zajszintet is...
2013. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Az ugatást az ivartalanítás nem fogja megoldani, legalábbis nem valószínű.


max feljelenthetnek csendháborításért

2013. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
Már régóta nem mérnek semmilyen zajszintet.. mi balatonon voltunk a rendőr azt mondta hogy szerinte is hangos és ezzel le volt tudva(mondjuk mi zenéltünk) de mérésről szó se volt. Jah és délután 6volt :D 2ismerősőm kapott is némi pénzbüntetést ^^
2013. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem az ugatás miatt szeretnénk ivartalanítani, hanem mert a házban van egy szuka kutya aki tüzel, és mióta összefutottunk vele a lépcsőházban, megváltozott. Pl. fel-alá mászkál a lakásban és sírdogál, az ajtót nézi. (Mikor otthon vagyunk.) Ha kilépünk, ezt a műsort nyomja, amit a kérdésben leírtam. Szóval teljesen depis, látszik, hogy nyugtalan. Szóval ez a kifordult vonyítás is azóta áll fent nála. Próbáltam, hogy elvittem egy hosszú sétára (1 órát sétáltunk kb.), utána játszottam vele, tanítottam, ismételtük az alap, ül, fekszik, marad, pacsit, helyedre dolgokat és még újat is tanult. Mikor láttam, hogy azért elfáradt, akkor leültem, hogy aludjon ő is. De ez a körözés a lakásban kezdődött előről, amint nem foglalkoztam vele közvetlenül...:(
2013. nov. 6. 14:36
 5/51 anonim ***** válasza:
65%
Az ivartalanítás után még napok, hetek kérdése, mire a hormonszint lecsökken. De kizárt, hogy az ivarérettsége lenne a probléma. Az emberek ezrével tartanak ivarérett kan kutyákat akik nem ordítanak és ugyanolyan nyugis életet élnek, mint az ivartalanított társaik.
2013. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
0%

Semmi jogalapjuk nincsen feljelenteni ugató kutya miatt. A magyar jogi szabályozás szomszédkérdésben végtelenül egyszerű, egészen addig, amíg nem a te ingatlanod területén csinál valami hülyeséget, semmi közöd hozzá.

"Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."

Na ez a "csendháborítás" jelenlegi jogi szabályozása, bár már nem csendháborításnak hívják vagy 10 éve, hanem így: "nyugalomhoz fűződő jog", illetve annak "megzavarása".

Ellenben a fenti nem vonatkozik saját tulajdonú ingatlanodra, ami például egy társasházi lakás. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a rendőr nem megy ki olyan bejelentésre, hogy a szomszéd túl hangos.

2013. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom, hogy meddig csinálhatja ha elmegyünk, de volt olyan, hogy 1 óra alatt megfordultunk, és amikor mentünk a lakásba csend volt, és a kutya szokásosan a helyén üldögélve várt minket csendben amint hallotta, hogy nyílik az ajtó. Szóval szerintem max. negyed órát csinálhatja míg nem unja meg. Tegnap meg akartam próbálni, hogy kiálltam az ajtó elé, hogy mégis mennyi ideig csinálja ezt, de 5 perc után inkább bementem hozzá mielőtt valaki kijön szólni...Amúgy nem kéne hozzá zajszintmérő, mert ha valaki belép már lent a főbejáraton rögtön hallja, nem is kicsit..
2013. nov. 6. 14:40
 8/51 A kérdező kommentje:
Ha nincs semmi köze az ivarérettséghez, akkor miért alakult ez ki nála? 3 hónapos kora óta nálunk van, engedelmes, gyorsan tanuló kutyus, a parkban is póráz nélkül lehet vele sétálni mert azonnal be tudom hívni. Sokat foglalkozunk vele, minden nap ismtélem vele az eddig tanultakat, napi 4-5x visszük sétálni. Eddig nem fordult elő ez a fajta viselkedés nála, és nem érkezett sem új családtag, nem költözött el senki. Más kutyákhoz barátságosan közeledik, teljesen szocializált kutyus. Akkor mégis mi lehet a baj? :(
2013. nov. 6. 14:44
 9/51 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem teljesen így van. Társasházban egyetlen lakónak is vétójoga van háziállat tartását illetően. Elég, ha azt mondja, hogy ő allergiás, vagy zavarja el kell takarítanod a lakásból. Még csak fel sem kell jelentenie csak szólni a közös képviselőnek aki intézkedik az ügyben. A helyedben tüzetesebben elolvasnám a házirendeteket.
2013. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
52%

Jelekh

Nincs ilyen már rég óta.. senkinek nincs vétó joga, a saját ingatlanodon azt tartasz amit akarsz.


43%

Akkor lenne igazad, ha a hang nem menne át a szomszédba.. de mint tudjuk átmegy.

2013. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!