Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek Cane Corso-ja van azok...

Akinek Cane Corso-ja van azok válaszát kérném! Higy vagytok megelégedve, mennyire tanulékony kutyus? Hogy viselkedik más emberekkel/kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
Nekem is Cane Corsom van, csak kívácsni vagyok a többi gazdi hogy áll hozzá a kutyusához, mert az enyém nem szereti sem az idegeneket és sétáláskor a kutyákat sem, nem agresszív, de néha kicsit morog. Amúgy nagyon ari kutyus :D
2013. nov. 6. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincsen Cane Corso-m, de azért válaszolok, ha nem gond...

Főnökasszonyomnak van, egy laza 50-60 kilós kanja. Nagyon agresszív más kutyákkal, főleg kanokkal. Idegenekkel barátságtalan, tartózkodó. Amikor először találkoztam vele, többen voltunk, és szórakoztunk egymással, kicsit meglöktük a gazdáját, és már egyből védte volna. Amikor átmentünk hozzájuk, nem igazán nézte "jó szemmel", kb. 2-3 óra engedte meg egyáltalán, hogy megsimogassuk, akkor is csak olyan lazán. Voltak vele suliban, 5 éves, ivartalan, de a Cane Corso, az Cane Corso marad valahol.


Nekem argentin dogom van, ő sem egy egyszerű fajta, és igaz, hogy szuka, de a fent említett kutyához (Zeuszhoz) képest egy kezesbárány.

2013. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nos, az enyém ennyire nem problémás, pedig ő is kan :D Köszi, de jöhet még
2013. nov. 6. 19:03
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a kutya miatt van,hanem miattatok.Valamit nem jól csináltok,nekem 2 tenyésztő ismerősöm van,illetve voltam már fajta klubtalálkozójukon is.Minden kutya szociális,imádja az embereket,az állatokat,és együtt játszottak.


Én is befogadtam egy 9 éves cane corso szukát,akit leadott a kedves gazda, "helyhiány" miatt,de az ég világon semmi probléma nincs vele,pedig 9 évig egyedüli kutya volt egy kertben.

Jelenleg 2 cicával és egy másik kutyával él együtt,valamint velünk és a családommal,soha egy morgást nem hallottunk tőle,a cicáinkat és kutyánkat is azonnal elfogadta.Sétánál is bárkihez oda lehet engedni,emberhez,állathoz egyaránt,mindenkivel kedves.

2013. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hűűűű, nagyon jó kutyus lehet... Én 7 hónaposan kaptam meg őt, a gazdája viszont megtanította nagyon sok mindenre, minket könnyen elfogadott, mondta a gazdája, hogy ilyen még nem látott, mert ahogy bementem a kapun rögtön követett a kutya :D De ha valaki az úton megy azt nem ugatja, nem is morog, csak ha szabadon lát egy kutyát sétáltatás közben. Nem ugrik, nem támad, marad mellettem, lehetséges hogy csak véd?
2013. nov. 6. 19:31
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
19:08-nak.Biztos,hogy az a kutya Cane Corso??Nem labrador vagy valami vizsla?
2013. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Lol,ismerem a kutyákat...2. vagyok,több kutyám is van és állatorvosi asszisztensként dolgoztam,jelenleg gyesen vagyok.Minden nevelés kérdése.A másik kutyánk egyébként staffordshire terrier...ő is hasonló kaliberű,bár ő egy fokkal "rosszabb",ő az emberekkel távolságtartó,de a kutyákat gond nélkül elfogadja legyen ez bármilyen fajtájú vagy nemű.


A fajta klubtalálkozón meg érdekes lett volna,ha nem tudom melyik fajtának a találkozóján is vagyok....Na meg egy kedves ismerősöm tenyészetét is elég nehéz lenne labradornak nézni :)

2013. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Meg áruljátok már el,egy törzskönyves kutyának,akivel kiállításra is járnak,hogy ellenőrzi a fogait a küllembíró illetve minden porcikáját ha a kutya ellenszenves vagy éppen morog?


Már nem azért,de ez elfogathatatlan viselkedés...na meg a ringben sem lehetne felvezetni,ha ugatná a többi kutyát,meg esetleg agresszívan reagálna rájuk.Ezért alapból kizárják...

2013. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem kettő van, szerintem minden nevelés kérdése. Egyedül a terület őrzés az amit nem lehet kinevelni belőle, nekem erre "nincs szükségem", nem házőrzőnek van, de amíg maximálisan elfogadja, hogy akit vagy amit (másik kutyát) beengedek az udvarra azzal nem léphet fel támadólag addig nem érdekel. Ha valaki célzottan odafigyel kicsi kora óta arra, hogy szocializálva legyen akkor egész nyugodtan oda lehet engedni bármilyen kutyához, mert tudni fogja kezelni a helyzetet. Emberekkel is kutyákkal is nem kötelező, hogy barátságos legyen, de a semlegesség elvárható főleg a saját területén kívül. Szerintem könnyen tanulnak, de ehhez kell egy olyan gazda akinek van a szemükben tekintélye és tudja motiválni őket és nem gondolja semmiről azt, hogy ezt úgysem lehet megtanítani vagy ezzel nem lehet mit kezdeni, mert corso. Nem, ő egy kutya. Én nagyon megvagyok elégedve velük, teljes életet tudok élni velük, vihetem őket bárhová, kultúráltan tudnak viselkedni, soha nem kell félnem attól, hogy jajj most mit fog reagálni. Megfelelő neveléssel és a mozgásigény kielégítésével én szerintem ezt bármelyik fajtával el lehet érni.
2013. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az embereknél nálunk sincs sok probléma. Nem én kezdtem a nevelését, 7 hónaposan jött hozzánk és addig csak az apját látta, mint másik kutya, és ugye ő is kan. Mindig féltette az ételét is tőle. Most 9 hónapos. Eleinte nekünk sem engedte meg, hogy az ételt bármikor elvegyük, most már nyugodtam bármikor elvehető, és csak akkor eszik ha mondom neki. A kutyákhoz is hozzá fog szokni nem sokára, remélem. Minden nap, max. minden második nap sétálunk. A mi régi kutyusunkat is elfogadta, sőt együtt játszanak. És mi is minden nap játszunk vele labdával, vagy csak úgy, simogatom és kiülök hozzá. Szerintem az a baj, hogy nem volt kicsi kora óta sétáltatva rendszeresen, most pedig már nehéz megfogni.
2013. nov. 7. 18:51
 10/12 donne ***** válasza:
az enyém kan, 7 honapos.Más kutyákkal alapjáraton jól kijön, ha agresszívan közeledik felé egy másik kutya, akkor támad, ha játékosan, akkor ő is az.Idegenek nem mernek tőle bejönni,ugat,de amíg nem megyek ki nem is enged be senkit. Ha már bennt vannak, akkor pedig mindenkivel játszana.Egyébként kis korától hordtam más kutyák közé és emberekhez is odaengedtem-ismertettem.Tanulékony, ugyanakkor makacs is.
2013. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!