Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF etetés. Mesélnétek róla?

BARF etetés. Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos argentin dog kutyám van. Jelenleg 10-15 kiló körül van (most saccoltam). Sokat hallottam a BARF-ról, hogy milyen jó, de nem tudok magamtól összeállítani egy étrendet neki. Ebben szeretnék segítséget kérni. És hogy akik így etetnek, anyagilag hogy jönnek ki a kutya táplálásával egy hónapra? A táp olyan 10.000 ft körül mozog, amit most eszik. Amikor felnőtt kutyám volt, kapott rizst, farhátat, májat. De ő még kicsi, még fogváltás alatt van, nem tudom, hogy adhatok-e neki csontos húst. A szárazat is csak nyeli, alig rágja meg.


Köszönöm a segítséget.



2013. nov. 6. 21:44
 1/5 sippara ***** válasza:
90%

Mi kilónként kb. 200 forintra jövünk ki egy hónapban (nyúlcomb-csirkenyak-mindenféle szív-zöldségek-kiegészítők).


Van a facebookon egy nagyon príma kis csoport, mindenki nagyon segítőkész, ráadásul husit is szerzünk innen-onnan szuper áron: [link]

2013. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem. Főleg attól félek, hogy valami olyat adok neki, amit nem szabad. A kora miatt. Gondolom a csontos húsokat egyenlőre hanyagoljuk?


Ha már kaptam normális választ, szeretnék segítséget kérni még egy problémára. Bár lehet kiírom majd azt is. Nagyon mohón eszik, szinte alig rág, illetve mindig bepisil, úgy örül a kajának. Erről hogyan tudom leszoktatni, hogy megszokja, nem kell "sorban állnia" az ételért, hanem az az övé? Az etetés úgy zajlik, hogy lerakom a kaját, odahívom magamhoz, és amíg nem fekszik le, nyugszik meg egy kicsit, addig nem engedem oda. Na, ilyenkor szokott bepisilni. Pedig szóval tartom vissza, neme erővel.


Normális, leinformált tenyésztőtől vettem, törzskönyvvel, papírokkal.

2013. nov. 6. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt idő kérdése, másrészt meg azt tapasztaltam, hogy a fáradt kutya sokkal nyugodtabban eszik, úgyhogy érdemes előtte jól megmozgatni, kis birkózás a haverokkal, ha van rá mód, ilyesmik. Egyébként jól csinálod, nem baj az, ha becsurgat kicsit izgalmában, majd az is elmúlik :)

BARF témában meg én is a linkelt csoportot tudom ajánlani, vannak ott tenyésztők is, akik nyerssel etetik a kölykeiket is :)

2013. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A csoportot én is csak ajánlani tudom:-)

A kutyák a tápot általában nem rágják, a csontos nagyobb darabokat viszont muszáj nekik. Ha nyersen akarsz etetni nem elhagyható a csontos mert hiánybetegség alakulhat ki. Nagyon fontos a kalcium, foszfor arány miatt. Ha most kölyökk korban kezded csontos husival etetni hamar megszokja hogy rágni kell:-)

2013. nov. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet kölyöknek is adni nyersen.. én nem tenném. Ez az én hülyeségem de 1éves korukig én tápoztam a kutyákkal és csak utánna áltam át, de akkor teljesen.


HA találsz jó húsforrásokat, akkor olyan 10.000ből havonta jól lakik a dogód is :)

2013. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!