Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a két és fél...

Mi baja lehet a két és fél éves kan máltaimnak?

Figyelt kérdés
Két és fél napja nem eszik semmit, olyan bágyadt, kedvetlen. Tegnap gondoltam, elviszem sétálni, hátha jobban lesz. Utána kicsit tényleg megjött a kedve, evett is, amit aztán pár órával később kihányt. Után vizet is ivott, azt is kihányta. A vizelete barnássá változott.

2013. nov. 7. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Babesiás nagyon valószínűleg. Kullancsot nem találtatok benne? Állatorvos azonnal, mert ebbe könnyen belehalhat.
2013. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valamivel több mint egy hete találtam benne. A tünetek alapján én is arra tippeltem. :(

Felhívtam az állatorvost, szerinte is az. (Nem akartam mindjárt ilyen korán reggel zavarni, csak azért tettem fel a kérdést.)

Köszönöm a választ!

2013. nov. 7. 08:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást neki.
2013. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy ez már a babesia súlyos esete. Két és fél nap rengeteg, már az első napon kezelni kellett volna. Minél tovább vársz, annál kisebb az esélye a túlélésre (és annál drágább lesz a kezelés is).
2013. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Babéziánál nincs olyan, hogy nem akarod zavarni a dokit. Rátöröd az ajtót, hogy MOST kezdje el kezelni, mert már barna a vizelete, ami baromira súlyos.
2013. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebbe igen könnyen belepusztulhat.
2013. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Az orvos adott neki ellenszert, antibiotikumot és lázcsillapítót. Remélem, jobban lesz.

2013. nov. 7. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyes. Infúziót kaptok? Hétfőn egy terjedelmes kiselőadást hallgattam végig arról, hogy miért kell agyoninfúziózni a babéziás kutyát. A lényeg, hogy tönkremehet a veséje meg a mája, ha nem kap megfelelő folyadékpótlást, és nem is feltétlenül most lesz gáz, hanem akár évek múlva.
2013. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kapott infúziót, de egyébként iszik. :)
2013. nov. 7. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!