Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá esély hogy felállítsam...

Van rá esély hogy felállítsam a fülét?

Figyelt kérdés

7 hetes nagyon aranyos németjuhász keverékem van. Több külső vonása is hasonlít egy fajtiszta németjuhászéhoz. Egyetlen dog ami aggaszt az a füle. Nem tudom , hogy fel fog -e allni neki ( tudom, hogy még fiatal és van rá esély, bàr azt nem tudom mennyi mivel keverék). A füle vékony , hegyes ha a kezemmel felállítom.


A kérdés az lenne , hogy vannak-e olyan módszerek amikkel elérhetem , hogy biztosan kiegyenesedjen a fülecskéje?


Feltoltottem egy kepet, hogy nagyjábol legyen viszonyítasi alap : [link]



A segítséget előre is köszönöm!



2013. nov. 7. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
sok esélyt nem látok rá hogy neki fel fog állni a füle, de ha esetleg elkezd akkor se most fog, hanem hónapokkal később
2013. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogy állni fog-e a füle azt véglegesen csak a fogváltás után lehet megtudni. A fogváltás a 3.-6. hóbap között történik, ekkora a fajtiszta német juhász kölyköknek sem áll még a fülük. Segíthetsz rajta úgy hogy porcosodást elősegítő vitamint adsz neki, illetve a fülragasztás is segíthet.
2013. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sippara ***** válasza:
67%

Na, akkor újra leírom kb ugyanazt, amit az előzőkérdésedre adott válaszokból levonhattál volna:


1.) 7 hetesen a kutya NEM lehet nálad, törvény tiltja.


2.) Ez a kutya úgy nj keverék, mint minden második szupermix az országban.


3.) HÉT HETES B.A.SZKI. Mondd már meg kérlek egy három hónapos csecsemőről, hogy érteni fog-e az algebrához.


4.) Ha fektettél volna annyi energiát a konkrét infószerzésbe, mint ennek a két kérdésnek a kiírásába, most tudnád, hogy majd 4-6 hónapos kor körül (fogváltáskor) fog kiderülni, áll-e a füle, illetve akkor lehet kötözgetni, porcerősítőzni, ha ekkora perverziód ez az álló fül - megjegyzem, ha biztosra akartál volna menni, akár vehettél is volna egy njt, és akkor most nem itt vinnyognál a népnek kétnaponta.

2013. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes németjuhászok:

[link]


A tiednek kicsit se hasonlít rá a füle. Szerintem akiből kevezedett, annak lógó füle volt és a fotód alapján én azt tippelem, hogy a kicsinek is lógni fog.

2013. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Lienah ***** válasza:
64%

sipparával értek egyet....

ja és kedves kérdező egy kérdés: Minek kiírni egy kérdést 20milliószor??? tudtommal elsőre is kaptál válaszokat...

2013. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Milyen perverzióról beszélsz? Szerintem nem én vagyok az egyetlen ember , aki szeretné , hogy a kutyának álljon a füle , mert úgy esztétikusabb. Ha esetleg tudnád értelmezni a mondatokat , észrevetted volna a zárójeles résznél , hogy leírtam a következőt " tudom , hogy fiatal még" ergo tisztában vagyok vele , hogy a fül felállása csak a későbbiekben jöhet létre, mivel után olvastam. A kérdésem az volt , hogy vannak-e módszerek amikkel elősegíthetem ezt.



Az értelmes válaszokat továbbra is várom és köszönöm az első két ember segítségét!

2013. nov. 7. 13:14
 7/16 sippara ***** válasza:
80%

"Szerintem nem én vagyok az egyetlen ember , aki szeretné , hogy a kutyának álljon a füle"


...és sajnos nem te vagy az egyetlen ember, akinek elvárásai vannak dögivel, csak fizetni nem akar érte - erre próbáltam célozni azzal, hogy ha ennyire fontos lett volna az álló fül, akkor VÁSÁROLTÁL volna egy fajTAtiszta njt.


"Ha esetleg tudnád értelmezni a mondatokat , észrevetted volna a zárójeles résznél , hogy leírtam a következőt " tudom , hogy fiatal még" ergo tisztában vagyok vele , hogy a fül felállása csak a későbbiekben jöhet létre, mivel után olvastam."


Tehát te is pontosan tisztában vagy vele, hogy a kérdésed úgy hülyeség, ahogy van, de azért válaszoljunk (egyébként a hűdenagy utánanézésben eljuthattál volna odáig is, hogy 4-6 hónapos kor, kötözés, porcerősítő - ugyanis mindenhol így csinálják, ha a kutya füle nem áll magától).


A reakciód többi részére inkább nem válaszolnék, magadat sikerült vele minősítened, azt viszont kiválóan.

2013. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A kutyát valószínű hogy vízbefojtás elől hoztam el. Ne hidd azt , hogy a kutya ellátása mellett nem lett volna 15-20 ezer forintom egy fajtiszta kutyára.


Én azt kérdeztem, hogy milyen módszerekkel segíthetem elő azt hogy felálljon a füle. Nem ismételtem az előző kérdést. Vagyis... Tulajdonképpen de, beleírtam az előző kérdésből is dolgokat, de a lényeg nem az volt.


A magaminősítést szerintem nem neked kéne emlegetned, miután egy normális , rendesen megfogalmazott, udvarias kérdésre sikerült egy magad fajta tajparaszt választ adnod. Adok-kapok, tudod. :)

2013. nov. 7. 13:54
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező fajtiszta kutyát tuti kapsz 15-20 ezerért, mivel a kutya a faj.

FajTAtiszta németjuhászt inkább 80-100 körűl találhatsz. Bár ez is lehet keveset mondtam.

2013. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

ma 13:33

Hogy egy kérdés hülyeség, vagy sem, az mióta számít ezen az oldalon? Ha számodra a hülyeség kategóriába tartozik, átléped, nem írsz, stb.

2013. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!