Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák ivartalanítása/vemhessé...

Kutyák ivartalanítása/vemhessége kapcsán mik a leggyakoribb tévhitek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy "jaj hát olyan okos kutya, meg szép, hadd szaporodjon", és "neki is joga van hozzá" meg "kellene egy alom tőle mert olyan okosan eszik és alszik, ilyen jó kutya még a világon nem volt".
2013. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

'Hogy "jaj hát olyan okos kutya, meg szép, hadd szaporodjon", és "neki is joga van hozzá" meg "kellene egy alom tőle mert olyan okosan eszik és alszik, ilyen jó kutya még a világon nem volt".'


Joga? Jó, addig oké, hogy mégiscsak jogállamban élünk, de ennyire nem kéne elszaladnia a kiscsikónak. Túlságosan belelovalljuk magunkat a jogokba. És mihez kezd majd a tulaj a 'szekérnyi' kölyökkel, ha nincsenek meg hozzá a kellő feltételek? Azért mégsem gyerekjáték gondoskodni az utódokról...

2013. nov. 7. 15:54
 3/15 A kérdező kommentje:
Ehhez még hozzá lehetne tenni, bizonyos hányad már-már emberi érzelmekkel is felruházza a kutyát, holott köztudottan ösztönlény, tehát csak és kizárólag az állati ösztönök hajtják.
2013. nov. 7. 15:57
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezért írtam ezeket, mert már a fülemen jönnek ki nekem is.
2013. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának egyszer ellenie kell is nagyon bent van még a köztudatban.


Ivartalanítás kapcsán pedig, h meghízik a kutya, pedig csak vissza kell venni a kajájából, ha hízna.

2013. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

- A szukának egyszer elleni kell

- Ha már ellett egy szuka nem szabad ivartalanítani,mert megbolondul,hogy nem lehet több kölyke

-Egy kan kölyök nem fedezi be a saját anyját / fordítva,egy szuka kölyköt nem fedez be úgysem a saját apja,így külön zárni sem kell

-Az ivartalan kan kutya nem őrzi a házat,elpuhul

-Nekik is joguk van "gyereket" nevelni/szülőknek lenni

-Az ivartalanított állat elhízik és nem fogja tudni tartani a vizeletét


1 évet dolgoztam állatorvosi asszisztensként egy rendelőbe...ezek csak azok a kifogások,amik hirtelen beugrottak,de volt bőven hasonló hülyeség.

Ennél már csak az volt a jobb,amikor a doktornővel leállt vitázni a Béla bácsi,miközben a kapanyél lógott ki a szájából,hogy de már pedig az orvos tudja rosszul.


Az emberi hülyeség határtalan.

2013. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor azt is megmagyarázhatnád, miért hajlamosak a kutyát emberi érzésekkel felruházni?

Amúgy hallottam már olyan érvet, tán nekem jól esne-e ha kiherélnének és itt is látok ilyet tucatjával. Ehhez csak annyit: mi emberek azért vagyunk olyan értelmesek-én legalábbis feltételezem-, nem teszünk magunkévá minden utunkba kerülő nőstényt, a kutyák viszont pont az ellenkezőjét teszik. És igen, igazat adok annak, aki úgy érvel, inkább ivartalanítás, mintsem egy szekérderékra való kölyök, magyarul nem kívánt vemhesség.

2013. nov. 7. 16:37
 8/15 A kérdező kommentje:

'A kutyának egyszer ellenie kell is nagyon bent van még a köztudatban.'

Mert miért? A szukának kutya kötelessége fialni???

Bár, ha beleteszik az Alkotmányba...:)

Szerintem egy nősténnyel úgy is elvan a tulajdonos, ha egyetlen utódot nem hoz a világra életében. És itt is megjelenik a fentebbi probléma, azt hiszik, a szuka leghőbb vágya az, hogy anyuka lehessen.

2013. nov. 7. 16:41
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok,nem tudom,hogy ki miért hülye,de nálunk zömmel 2 típusú ember fordult meg,aki gyerekként kezelte a kutyáját.Az egyik a fiatal lány kategória,akinek még nincs gyereke,és babapótló a kutya.Ezek főleg icipici kutyákat hordtak a táskájukban és gügyögtek nekik.A másik véglet volt az idősebb néni korosztály,akiknek már minden gyerek kirepült a házból és kell valami pótlék.


Az egyik nénike drága,minden héten lehozta a kiskutyáját a rendelőbe,mert csak róla tudott már gondoskodni és egy általános ellenőrzést kért a kutyának.Ha meg ne adj Isten,a kutya egy icipicit rosszabb passzban volt,akkor azonnal hozta a rendelőbe és majdnem szívinfarktust kapott,hogy mi lehet a baja az ő kis drágájának.

Megjegyzem,olyan egészséges kutyát ritkán láttam... :D


A kutyák sok helyen gyerek helyett vannak,így felruházzák őket a gyerekek tulajdonságaival.

2013. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Két kérdésem lenne gyorsban. Ha egy kan (tacskó méret) eléggé felajzott állapotban van, úgy kb. hányszor 'mászhat' meg egy nőstényt napjában? Illetve hány kölyköt képes produkálni egy leendő anya(mérete ugyanaz)?
2013. nov. 7. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!