Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha chip van a kutyában, azzal...

Ha chip van a kutyában, azzal automatikusan be van jelentve?

Figyelt kérdés
Azaz, amikortól a kutyában chip van, azzal automaikusan be van jelentve ugye? Egyértelmű, hogy állatnyilvántartásban szerepel, de pl. a helyi városi önkormányzathoz is be van jelentve ezzel? Az állatorvos bejelenti, vagy ettől függetlenül külön be kell menni, és be kell jelentenem?
2013. nov. 8. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem,még nincs ilyen rendszer.Viszont a chipnek regisztrálva kell lennie,ami az adatok alapján az állatorvos feladata,de érdemes neked is leellenőrinzni,ezért írd fel,melyik rendszerbe van regisztrálva a chip.Ez főleg a Petvetdata.
2013. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy állatnyilvántartásban szerepel,


akkor jellzem neked, hogy nem egyértelmű, mert ha az orvos nem regisztrálja, akkor nem lesz bent a rendszerben :)


a többit meg leírta az előző

2013. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bejelentve az önkormányzathoz. Egy normálisan működő országben persze be lenne, de Magyarország semmilyen tekintetben sem normális. Itt egymással párhuzamosan léteznek nyilvántartások ugyanarról, miközben egyik nyilvántartás se koherens se a másikkal se a valósággal.
2013. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az állatnyilvántartásban benne van, mert rákerestünk a chip száma alapján és kidobta. (petvetdata) Tehát akkor a helyi Önkormányzat attól még nem tud róla? Az állatorvosnak nem kell valamiféle jelentést leadnia, hogy pl. x új állatot regisztrált vagy ilyesmi?
2013. nov. 8. 10:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell tudni,viszont a kötelező veszettség elleni oltásrõl jó esetben mindig kapsz értesítést.
2013. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miért ilyen fontos neked,hogy az önkormányzat ne tudjon róla.helyi rendelet tartalmazza a tartható kutyák számát,ebadót meg nem sok helyen szednek.
2013. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem, nekem nem az a fontos, hogy ne tudjon róla, hanem, hogy tudjon! :) mert nem szeretném, ha esetleg valami ilyen bejelentési elmulasztás kötelezettsége miatt megbüntetnének vagy ilyesmi. (?) Ha van ilyen egyáltalán, mert olvasgattam valamit még valahol, de nem vagyok vele tisztában pontosan. Azt tudom, hogy lakásonként 1 kutya lehet, ilyesmik.
2013. nov. 8. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:
a mi városunkban volt egy ebösszeírás, azonkivül nem tudom hogy hogy ellenőrzik, ha valaki azta szerzett kutyát..
2013. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Figyelni kell, hogy a helyi önkormányzat mikor ír ki ebösszeírást! Akkor kell jelezned feléjük, addig nincs kötelezettséged feléjük :)
2013. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát az állatorvosok sokszor még a chipet sem regisztrálják ami pedig valóban kötelességük lenne, szóval nem hiszem, hogy jelentgetnék bárhová is. Minden városnak/kerületnek szokott lenni honlapja, érdemes ott körbe nézni, hogy nálatok mik a vonatkozó szabályok, esetleg fel is hívhatod az ügyfélszolgálatot, én legalább is ezt tenném.
2013. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!