Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendetlenkedik a kutya amíg...

Rendetlenkedik a kutya amíg nem vagyok otthon. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 év körüli beagle, 1 éve van nálam. Mindig lakásban volt, eddig nem csinált semmit. Újabban(2-3 hete) széthúzza a kukát, felborítja az asztalt, a szekrényről elszedi a papírokat. Semmi nem változott az életében. Ugyan annyit sétál stb. Játszani egyedül nem tud, velem is ritkán van kedve, nem köti le ha hagyok elő neki játékot. Csupán 1-2 órát van egyedül, de ezalatt is teljes felfordulást tud csinálni. Mit tudnék tenni ellene? Semmit nem hagyok elő, de így a könyvespolcnak ugrott neki. Kezdek kétségbe esni, kifogytam az ötletekből...

2013. nov. 8. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem történt valami 2-3 hete,ami lehet hogy nem is nagy dolog,de a kutyára hatással volt?

Ivaros még?

Szuka vagy kan?


Én azt javasolnám "tüneti" megoldásnak,hogy valamit hagyj előtte,akkor talán nem a többi cucc érdekli,akár egy csontot,malacfület amit rágicsálhat és próbálj + 1 sétát beiktatni.

2013. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi történhetett vele, ami ilyesmit kiválthat.

Ivaros kan.

2013. nov. 8. 13:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Most új tápot kap, aminek jobb az összetétele (munkakutyáknak való) de keveset eszik belőle. Lehet hogy ennyire feldobja, és nem tudja máson levezetni az energiáját?
2013. nov. 8. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ivaros, akkor elkezdődött a tüzelési időszak. Megkérdezhetem, hogy esetleg tenyészteni szeretnétek-e vagy miért nincs még ivartalanítva?
2013. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom tenyészteni, de még nem döntöttem el, hogy ivartalanítsam-e. Gyűjtöm az érveket, és ellenérveket.
2013. nov. 8. 13:37
 6/7 KutyaDuma ***** válasza:
Tul sok az energiaja ami akar lehet az uj taptol is. Tobb seta vagy tanits neki trukkoket mielott elmennel otthonrol mivel agyilag jobb lefarad. Esetleg lehet meg vmi szeparacios problema ezt pedig ugy tudod kezelni h rovid idokre (par percre) mesz el otthonrol h lassa h mindig hamar visszajosz.
2013. nov. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ivartalaníttasd és mielött otthon hagyod mozgasd le, biztos sétáltok de fuss vele egy kicsit vagy labdázzatok. tobbet mnt szoktatok. a jo tap lehet oka h tobb az energiaja de nem azert rosszalkodik hanem m nincs levzetve. es nem cel h energiahimyos kutyank legye, m az nem egeszseges, ezt arra irom, h nem rossz tap vagy kajamentesseg a megoldas :))))))))))))
2013. nov. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!