Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és csecsemő együtt? Mik...

Kutya és csecsemő együtt? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Április végén fogok szülni. Lakásban élünk, van egy francia bulldogunk, akit imádunk és ez után is imádni fogunk.

Hogyan fog viszonyulni a kutyó a picihez? Mit csináljak, hogy ne legyen féltékeny? Ti mit tapasztaltatok? Láttam sok videót, ahol egészen apró, akár 1-2 hónapos picire vigyáznak kutyák és ez nagyon tetszik nekem, remélem, hogy az én kutyám is ilyen lesz majd. Viszont a családom meg azzal riogat, hogy a kutya rá fog támadni a gyerekre, meg szét fogja tépni és ilyen hülyeségek... Tapasztalatokra lennék kíváncsi. A kutyánk jól nevelt, járt kutyasuliba, nagyon engedelmes és nem domináns fajta, gyerek barát.


2013. nov. 8. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
A család egy falka a kutya számára. Az ő szemében a csecsemő lesz a rangsor legalján kezdetben. Ezért nem szabad a csecsemővel egyedül hagyni a kutyát. Lehet, hogy nem lenne semmi gond, de fő az óvatosság. Fokozatosan rá kell a kutyát vezetni arra, hogy szeresse a gyereket.
2013. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem úgy viselkedsz a babával, hogy a kutya azt érzi, hogy távol tartod és félted tőle, akkor nem lesz gond. Csak ne erősítsd benne az érzést, hogy félsz a baba miatt. Próbálj természetesen viselkedni és mutasd be neki a babát.

Mindezek ellenére viszont tényleg ne hagyjátok őket kettesben még jó darabig.

2013. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. nov. 8. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

A kutya az kutya, a gyereked életét tényleg ne kockáztass. Igaz, hogy sokkal több a babát imádó kutyavideó mint az olyanok, hogy a németjuhász a gyerek fejével játszott amire a szülők megtalálták című. Persze ez felveti a kérdést, hogy hogy hagyhatták a szülők a kutyát kettesbe a gyerekkel.


Amondó vagyok, hogy hallgass a családodra. Az én 4 éves fiamnak letépte a spánielünk az arcát, mert épp olyanja volt. 1.5 hónap kórház következett. Mára 14 éves lassan, de a heged még ott vannak. Azt hiszem akkor tanultam meg, hogy az állat állat, az ember meg ember, és a kettőt nem keverjük.

Nagyon szerettem azt a spánielt, sose gondoltam volna, hogy a család ellen fordul. Nem volt soha egyedül. Az igaz, hogy csak fél évesen került hozzánk, tehát nem a jóba szocializálódott.

Ennek ellenére óva intek mindenkit.

2013. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben semmi gond nem lehet :) Csak már a legelején érzékeltetni kell vele, hogy a baba a rangsorban felette áll, de mivel járt kutyaiskolába, szerintem ezzel nem lesz probléma. Azok a kutyák szoktak emberre támadni, akik nem jól vannak szocializálva, pedig a kutyaiskolának alapnak kéne lennie még a legjámborabb Labradornál is... Vannak sajnos ideggyenge kutyák, főleg, ha szaporítótól származik, de a nevelés a kulcsa mindennek. Én kutyák között nőttem fel, szuper volt, a gyerekemnek is ezt szeretném :)
2013. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A francia bubu kifejezetten ajánlott gyerek mellé,ezėrt ha mellette iskolázott is,nincs külön teendő.Viszont ha eddig ágyba kutty volt,esetleg érdemes kirakni,illetve a leendő gyerek szoba legyen tabu,már most.
2013. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sippara ***** válasza:
69%
Mind tudjuk, hogy az "X fajta kutya letépte a baba arcát" típusú esetekben 110%-ban a szülők a hibásak. Ha megbízol a kutyában, ha továbbra is kielégíted az igényeit, ha tudod, hogy megfelelően nevelted, akkor azt is tudnod kell, hogy nem fogja bántani a kicsit. Stabil falkában, megfelelő szellemi- és fizikai fárasztás mellett egy normális kutya sem támad az alfa pár kölykeire.
2013. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném,hogy attól,hogy a gazda a falka vezér,a gyerek nem fog automatikusan a kutya elé kerülni rangsorba.a másik,hogy ha a gazda jelenlétében a kutya elfogadja,hogy a gyerek rangsorban előtte van,csak addig érvényes,míg ott van a felnőtt.Ezért nem szabad,vagy nem biztonságos kisgyermeket a kutyával felügyelet nélkül hagyni.
2013. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Tapasztalatokra lennék kíváncsi. "

Ezek szerint mégsem. Azért haszontalan a válaszom, mert nem a te álmaidat dédelgeti, miszerint a kutyád fog a gyerekedre vigyázni, mert az olyan cuki?

Az én tapasztalatom volt a kisfiam esete, hogy a saját kutyánk megharapta, pedig ott álltam tőlük 2 méterre. A spániel se az a hihetetlen fenevad, ha jól gondolom. Gyerekkorom óta volt kutyánk, tudok velük bánni, de egy esetleges "bekattanást" nem lehet egy pillanat alatt lekezelni, ha nem ellenem irányul. A sztori annyi volt, hogy a macskánkat simogatta éppen a kisfiam. Hogy a kutya féltékeny lett-e nem tudom, de a baj ott volt egy pillanat alatt.

A videók meghatók, de talán keress rá olyan oldalakra is a döntésed előtt, ahol nem a jó, hanem a rossz oldala van bemutatva a történetnek. A gyereked csak legyen már fontosabb.

2013. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

[link]



ettől függetlenül semmi probléma a baba-kutya családban dologgal, sőt én tök jó dolognak tartom. A lényeg, hogy a kutya ugyanúgy le legyen fárasztva, ugyanannyi törődést kapjon, mint előtte.

Ha meg nagyon féltek, keressetek fel egy szakembert aki majd segít bemutatni a babát stbstbstb.

2013. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!