Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti örökbe fogadnátok egy egy...

Ti örökbe fogadnátok egy egy éves Dobermannt, miközben lakásban laktok, és van egy két hónapos kisgyermeketek?

Figyelt kérdés
A kutya a rokonoknál van, így a kutyát már ismerjük valamennyire. A probléma a rokonok életmódjának a változása, ami miatt nincsen kapacitásuk foglalkozni a kutyával. Így aztán naponta egyszer kiengedik a kennelből pár percre, max. fél órára és mivel a kutya ilyenkor energiabombaként viselkedik, nem igazán tudnak vele mit kezdeni. Legutoljára amikor náluk voltam, akkor kértem, hogy egy órás séta-futás után hadd vigyem be a lakásba. Kíváncsi voltam hogy fog viselkedni. És láss csodát, ez a kezelhetetlen kutya olyan szépen el volt a házban, hogy öröm volt nézni. Kicsit körbeszaglászott, aztán szépen lefeküdt a szőnyegre, és onnan figyelt minket, ahogy beszélgetünk. Ekkor az jutott eszembe, hogy talán én örökbe fogadhatnám, mivel szeretek sportolni, és így lenne legalább egy útitársam a futásaim, túrázásaim során. Csak az bizonytalanít el, hogy közben kis fiúnk született... Nem előítéletből fakadó sértegetésekre, hanem véleményekre vagyok kíváncsi. Lényegében az a kérdés, hogy "Te mit tennél a leírtak alapján a helyemben? Örökbe fogadnád?"

2013. nov. 8. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csak nagyon fontos, hogy minél előbb tisztázzátok vele, hogy az ő helye a falkában legalul van, a kisgyerek alatt. Ha ez megvan, olyan társatok lesz, amilyet elképzelni sem tudnátok. Téged különösen fog imádni, ha rendszeresen túrázni jársz majd vele, kennel helyett...
2013. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én örökbe fogadnám ha biztos lennék abban, hogy gyerek mellett, is tudok rendszeresen foglalkozni a kutyával.

Doberman nagyon hűséges, és jó kutya. (ellentétben a régi rossz hírével)

Szereti a gyerekeket is.

Tapasztalatból mondom, jó ha gyerek mellett van valami állat, mert így a gyerek egészen kis korban megtanulja tisztelni az állatokat. Amikor a fiam megszületett 2 kutyát fogadtam örökbe. Egy nagy Ónémetjuhászt, és egy kicsi palota pincsit. A nagy kutya minden lépését figyelte a fiamnak amikor járni tanult, Annyira óvta, védte, hogy nyugodt szívvel engedtem hogy vigyázzon rá. Amikor elaludt a fiam, a két kutya az ágya mellé kuporodott, és egy hangot nem adtak ki, de vigyáztak rá..Ahogy nőtt a fiam úgy kezdte tisztelni a kutyákat. Végül is vele együtt nőttek fel a kutyák. 13 évig voltak a kutyánk velünk. A fiam 14 évesen megsiratta (ahogy én is) az elvesztésüket.

2013. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem,mert ennél több a mozgásigénye,szellemileg is le kell fárasztani és nem kifejezetten ajánlott gyerek mellé.A baba,ahogy nő,egyre nagyobb figyelmet és időt fog igényelni,és a sírást sem viseli el minden kutya.
2013. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Persze :) Nekem is volt! A gyerekkel együtt nőtt fel soha nem bántotta még azt is engedte hogy lefektese és sétálni vigye még a pórázt sem merte meghúzni. Imádom a dogbermannokat,nagyon jó társa az embernek.
2013. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 sippara ***** válasza:
75%
Igen. Ha meg tudod oldani a mozgatását és nevelését (nem csak most, hanem a jövőben is), nem látom akadályát - persze kettesben nem hagynám a picivel. Nem azért, mert egy éves, vagy mert dobermann, hanem azért,mert épeszű ember nem hagy egyedül semmilyen gyereket semmilyen kutyával - de ezt gondolom, magadtól is tudod :) Hajrá! :)
2013. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért abba gondolj bele,mennyire tudod majd szeparálni a kutyát a gyerektől,amikor éppen nem vagy ott,abban a kis időben.Tapasztalatból mondom,lehetetlen megoldani,hogy mindig felügyelet alatt legyenek.Naponta több alkalommal kell levinni a kutyát.Ebből az egyiknek lemozgatósnak kell lenni.Nem tudom,mennyi segítséget kapsz,de egy kutya legalább annyi macera,mint még egy gyerek.
2013. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem a gyerekeim születésük óta dobikkal élnek. egy 1 éves dobi még jóformán kölyök. Ha eddig kennelben élt, és most lakásban lesz, és beengeded az életetekbe, akkor lesz egy nagyon jó kutyád. lelkis fajta, meg fogja hálálni a törődést. Tudom, hogy egy kutya nem árucikk, de vidd el 1 hónap próbaidőre. és akkor meglátod. Egyébként kan, vagy szuka?
2013. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


A kutya kan.


Én is éppen a délután mondtam a rokonoméknak, hogy próbaidőre elhozom. Nem biztos hogy a legszerencsésebb dolog ez a kölcsönkutya, de más mód nincsen rá, és én is abban reménykedem, hogy hálás lesz a kutya, ha a téli, kinti, hideg körülmények után kicsit jobb sora lesz nálunk...


Szóval akkor az egyéves kor nem túl vészes? Az az igazság, hogy nem volt még rá lehetőségem, hogy összehasonlítsam egy kölyökkortól jól nevelt kutya viselkedését egy olyan egyed viselkedésével, aki ugyan jól van nevelve, de ezt a nevelést csupán 1-1,5 éves korától kezdi megkapni igazán...


De még egyszer köszönök minden hozzászólást!

2013. nov. 8. 23:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
szerezzetek be egy szobaketrecet, beállitjátok egy nyugis sarokba, letakarni, és bele kell szoktatni a kutyát. Ha nincs program akkor a kutya szivesen heverészik. De ha van saját kuckója, akkor igy a szeparálás is megoldott. Ráadásul evés után kell neki a 2 óra pihenő. Ha épp nem tudsz rá figyelni, akkor csak beteszed.
2013. nov. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

semmi esetre sem

engem felnőttként egy ismerős roti kapott el


épp elég nektek a gyerekkel foglalkozni, egy új kutya nevelése legalább ennyi idő lenne

kettő együtt kizárt.

2013. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!