Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj azzal, ha az én...

Mi a baj azzal, ha az én személyiségemhez egy társasági eb illik?

Figyelt kérdés

jelen pillanatban a papillonra gondoltam.

mikor néhány nagyobb kutyát tartó ismerősömnek elmondtam, hogy jelen pillanatban papillon tenyésztőt keresek, rögtön elkedztek fujjogni...


2013. nov. 8. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Remélem, nincs olyan ismerősöm, aki ilyen kis hivalkodó élő plüssállatkát szeretne. Azt hiszem, csak addig lenne az.
2013. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baj nincs vele szerintem. Senkinek semmi köze hozzá, milyen kutyát szeretnél.
2013. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem baj,de sok esetben,a nagyobb kutyások azt hiszik,hogy nem viselkedik igazi kutyaként az,amelyik pici.Persze ez részben annak köszönhető,hogy sok gazda nem kezeli kutyaként az ebét,ami miatt a kutya is zizi lesz.A gügyögės,meg az öltöztetės is csak növeli az előítéleteket.
2013. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Olyan kutyát tartasz, amilyet akarsz, a lényeg, hogy rendesen átgondold a választást, készülj fel a kutyatartásra, olvass utána a fajta igényeinek, és megfelelően gondoskodj róla.
2013. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi. Sokkal kevesebb kutya lenne az utcákon, ha az emberek figyelembe vennék kutyavásárlás előtt, hogy mit tudnak neki nyújtani és mi illik a személyiségükhöz, az életvitelükbe.
2013. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
96%
Amíg kutyaként, és nem plüssállatként/gyerekpótlékként/kiegészítőként szeretnéd tartani, addig semmi az ég világon, nem lehet mindenki rotis-pites-ambullos-njs-egyébnagykutyás típus, unalmas is lenne - arról nem is beszélve, hogy manapság felér egy wellness hétvégével normális kiskutyást látni az utcán :) Aki ezt nem tudja felfogni, azzal szerintem nem sok dolgod van, hülyék mindig voltak és lesznek is, még a "nagykutyások" között is (sőt).
2013. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szabi Solyom ***** válasza:
32%
Szerintem akinek nem tetszik ez a cuki kutya az ne evel foglalkozzon hanem surgosen forduljon orvoshoz.Máskulonben mi koze van hozzá?
2013. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj vele? Hozzám is a társasági kutyák illenek, az ő személyiségükkel tudok azonosulni. Ha egy vizslát vennék, egy év alatt megőszülnék, aztán meg kölcsönösen utálnánk egymást, amiért egyszerűen más az életritmusunk. Ha te csak azért, mert lefujjolnak az ismerőseid, egy tőled teljesen eltérő habitusú kutyát választasz, azzal többnyire szívni fogsz. Kutyát azért vesz az ember mostanában, hogy legyen egy társa akit gondozhat, szerethet, felvidítják egymást. De ez csak akkor működik ha passzol is a kutya jelleme a tieddel.

Amúgy nem értem, miért veszed így a szívedre amit az ismerőseid mondanak. Valószínű csak hőbörögnek a méreten (vajon mit kompenzálnak?) nekik nem volt papillonjuk, csak azt tudják, hogy kicsi kutya. Hát, jobb békében meglenni egy papillonnal, mint nap mint nap üvöltözni egy félrenevelt stafforddal, amit azért vettél meg, mert azt mondták, az a jó kutya...

(egy máltai gazdi)

2013. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük! Vedd meg a papillont, ha arra vágysz és neveld meg. Majd ha bemutatsz pár trükköt vele, meg egy szép láb melletti sétát póráz nélkül, akkor belátják, hogy hülyeség méret szerint differenciálni, inkább a kutyára szánt foglalkozás mennyiségét kell nézni.
2013. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!