Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kérdések vannak kutya...

Milyen kérdések vannak kutya örökbefogadáskor? (több lent)

Figyelt kérdés
Olvastam több oldalon is hogy mielőtt haza vinnéd a kiszemelt kutyát ki kell tölteni valami papírt kérdésekkel. Ha igen, milyen fajta kérdésekről lenne szó?

2013. nov. 8. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett semmit.

Kérdezték, hogy volt-e már kutyám, és kicsi-e vagy nagy, illetve hova vinném (kertes vagy nem kertes házba) és ennyi.

Tehát lesz...., hogy mi az igazság, mert akár mondhattam volna bármit is.

Meg felszámoltak mindenféle oltást meg chip-et, így a kutya 25 ezer forint volt.

Ja, meg egy örökbefogadási szerződés szerű papírcetlit írtam alá, amiből az egyik nálam van.

2013. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy gyepmesteri telepről, menhelyről, vagy szervezettől, fajtamentőktől fogadsz örökbe. A gyepin örülni fognak, hogy végre valaki elvisz egy kutyát, maximum a nagyon harapósakhoz fűznek hozzá pár mondatot, hogy rehabilitációra szorul, vagy gyerek mellé ne vidd. A menhelyeken már kíváncsiak rád és az életviteledre, ha kéred akkor az ott dolgozók segítenek a választásban, elmondják melyik kutyát milyennek ismerik. Van olyan menhely, amelyik irat tesztet, van amelyik nem, van amelyik kimegy felmérni az élettered, van amelyik nem. Viszont mindkettő irat egy papírt, amiben vállalod a feltételeiket, ami szintén nagyon változó. Általában az ivartalanítást, rendes oltatást, táplálást kötik ki benne, és azt, hogy nem adhatod át harmadik személynek, azaz ha valamiért nem tudod tovább tartani a kutyát, tilos eladnod vagy otthagynod valahol, hozzájuk kell visszavidd.

A csavarosabb kérdőívek és - nekem - nehezen megérthető kritériumok a szervezeteknél, fajtamentőknél szoktak lenni. Itt konkrétan az álomgazdit keresik a kutyáknak, ami alapvetően nem is baj, hiszen egy kidobott kutyát, akinek a megmentésére, meggyógyíttatására sok időt (és pénzt) szántak, nem akarják rossz helyre adni, főleg nem újból meglátni az utcán kóborolni. Szóval megválogatják, kihez adnak kutyát. Általában várólista is van a kutyákra, nem másnap fogsz tőlük kutyát kapni, az biztos. Általában sok olyan alapkritérium van, ami kizár az örökbefogadásból, ilyen az, ha pl. albérletben laksz, vagy ha nem volt még hasonló kutyád, esetleg most is van kutyád, de az nagyobb / kisebb testű, vagy ivaros ellenkező nemű. Nyilván fajtától függ, de kisgyerekes családba se szeretnek örökbeadni. Ők azok, akiket tényleg be kell engedni, hogy meggyőződjenek, jól tartod-e a kutyát.

(zárójeles tény, hogy én EGY embert ismerek, aki fajtamentőktől hozott kutyát, és ezekből egy sem igaz rá, albérletben lakik, nincs rendszeres jövedelme, van másik kutya a lakásban, és ki se járnak hozzá, ezt csak azért mondom, hogy lásd, minden szervezetnek mások a kritériumai.)


Amúgy ha jól átgondoltad a kutyaválasztást, szereted a kutyákat és normális helyre vinnéd őt, akkor nincs mitől félned, hazudnod is fölösleges, mert tényleg rád kíváncsiak, ettől függ, milyen kutyát ajánlanak hozzád esetleg. És hajrá, szép dologra készülsz:)

2013. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eddig 2 állatot fogadtam örökbe. Az egyik egy cica, őt egy 18. kerületi menhelyről hoztam el. Rendes papírokkal. Nem nagyon volt kérdés a papírokon. Ők elmondtak mindent a cicáról, nagyon rendesek voltak, mert megtartották nekem. Kérdezték, hogy lakásban lesz-e, van-e más állat. De még nagyon kicsi volt. Illetve, aláírtam egy ivartalanítási szerződést, de efelől sosem érdeklődtek.


A másik egy nagytestű kutya volt. Őt egy Pest megyei gyepiről hoztam el, nagyon rossz körülmények közül. Hülye voltam, mert egy kemény kutya volt, nekem meg nagy egóm. "Majd menni fog, olyan nincs, hogy nincs."

Kértem egy próbahetet (a legtöbb helyen, ők maguk kérik ezt) nem adtak ilyet. Bunkók voltak, lekezelőek, sőt, parasztok. A kutyáról alig mondtak valamit, az is kamu volt. "Persze, kijön a macskákkal! Nem bántja a többi kutyát!..." 6 hónapig volt nálam. Olyan agresszív volt, hogy még szakemberekkel meg értünk el nála semmit. Nagyon megszerettem, de egy kínszenvedés volt az a 6 hónap:( Végül a Cerbisek vitték el, és átesett egy rehabilitáción. Nem sokat tudok róla, de állítólag sokat nem segített.

Kérdezni egyébként nem kérdeztek semmit, leszarták az egészet. Alig várták, hogy felszabaduljon egy hely. Csak a veszettségit kell kifizetni, meg a chipet. Egyébként egyszer elszökött a kutya, a chip alapján hívtak fel. Utólag kiderült, hogy volt a chipje már 2 éves... Tehát még át is vertek.


Amúgy csak azok töltetnek ki veled tesztet, meg kérdőívet, akik tényleg le akarnak informálni, és valamennyire megismerni. Pl. az Argentin Dog fajtamentés ilyen.

Általában annyi az egész, hogy kertesbe viszed-e, mennyit tudnál vele foglalkozni, volt-e már kutyád, ha igen, milyen, más állat lesz-e a közelében.


Ha nincs lehetőséged próbanapra, hétre elvinni, legalább egy sétát kérj vele.

2013. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A debreceni menhely kérdéssorát pl. itt tudod megnézni: [link]
2013. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2013. nov. 9. 10:02
 6/6 anonim ***** válasza:

"Bunkók voltak, lekezelőek, sőt, parasztok. A kutyáról alig mondtak valamit, az is kamu volt. "Persze, kijön a macskákkal! Nem bántja a többi kutyát!..."


Dettó nálam is ez volt!

Teljesen ellentmondásos volt minden.

Egyik gondozó azt mondta pár hete van ott, egy másik, hogy közel 1 éve, volt amelyik azt mondta, hogy egy férfi adta le, egy másik, hogy egy hölgy hozta be, és még sokáig sorolhatnám.


Én külön többször rákérdeztem a macskára mert az már volt előtte nekünk.


Mikor már 2 percre voltunk a kutyus új otthonától akkor hívtak fel, hogy ja, az utóbbi időben a kutya rászokott a macskázásra. Köszi.

Kb. fél évembe tellett, mire össze tudtam őket szoktatni.


És ahogy nálad is nekem is felszámolták a chip-et, ami mint később kiderült már benne volt.

Meg még mindenféle mást is.

2013. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!