Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki lakik albérletben...

Valaki lakik albérletben kutyával?

Figyelt kérdés

Persze az ok, hogy nem tesz tönkre semmit a kutyád, stb, de pl. ha kertes házba viszed, akkor egyszer csak elkezdi azt magáénak tekinteni?

És ha mondjuk jönnek a tulajok az albérlet díjáért, akkor össze kell velük szoktatni?

Vagy addig bezárod, megkötöd valahogy?


2013. nov. 8. 20:51
1 2 3
 1/22 sippara ***** válasza:
Az utolsó két kérdésedet egyszerűen nem értem. Miért kéne külön összeszoktatni a tulajjal (vagy bárki mással) a kutyát, illetve miért kéne megkötni, bezárni?
2013. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igen, én kertes albérletben lakom. 2 hónaposan hoztuk a kutyát, most 8 hónapos, eddig semmit nem tett tönkre, ami a házhoz tartozott (kinti kutya). És nem kell összeszoktatni a tulajjal. :D
2013. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Miért kéne külön összeszoktatni a tulajjal"


Mert hallottam már olyanról, hogy valamiért beugrott a tulaj (egy ásó, vagy talicska vagy bármi) amikor a bérlők nem voltak otthon.


Na most ha ott egy kutya?

2013. nov. 8. 21:01
 4/22 sippara ***** válasza:
Mondjuk ha bérlem a lakást, ne "ugorjon be" a tulaj úgy, hogy nem tudok róla - függetlenül attól, hogy van-e kutya, vagy sem. Kertesben nem tudom, hogy lenne, mi egy kis lakást bérlünk egy társasházban.
2013. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én sem értem az összefüggéseket...
2013. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Igen, lakást bérelünk, 3 kutyával lakom itt. Albérletet is adunk ki, és alap, hogy nem ugrunk be csak úgy, ezt én is elvárom.

A főbérlőmnek is van egy kutyája, el szokta hozni, nagyokat hancúroznak vele az enyémeim.

2013. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kertes albérletben lakom, onnantól, hogy fizetem a bérleti díjat, "enyém a ház", nincs olyan, hogy szó nélkül beugrik.

A kutyám eddig nem rongált, de ha tenné, nyílván levonná a kaucióból amit előzetesen befizettem.

És nem jönnek a bérleti díjért, mert átutaljuk.

Ez üzlet, fizetsz a "szolgáltatásért", ezért a bérlőnek is vannak jogai megegyezés szerint. Szerződékor ezeket meg kell beszélni, ki hogy gondolja a dolgokat, és lehet választani másikat, ha nem tetszik. Minden tulaj és minden bérlő más és más.

Üdv. egy egyben bérlő, és házát kiadó tulaj is...

2013. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én is bérelt házban lakom, kutyával. Sok dolgot tönkrevágott, mivel kölyök, de ezzel számoltam. fogom megcsináltatom kész. Miért kéne összeszoktatni a tulajjal? Ha kiadja neked a házát, lakását valaki, aki nincs joga csak úgy beugrani. Csakis akkor mehet, előre megbeszélt időpontban amikor ott vagy!!!!!! Nem kell sem bezárni, sem megkötni, nem is értem miért kéne....
2013. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is albérletben lakok a kutyámmal. igaz nem kertes, viszont én sem értem, mi az, hogy átugrik a főbérlő? Hálisten itt sincs olyan, hogy pl fürdök, azt benyit a tulaj, hogy "jaj csak egy bögréért jöttem" ilyen nem létezik. No meg mi utaljuk a pénzt neki.
2013. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kertesben lakunk párommal és 1 kutyával,jövőhéten ez a szám 2-re növekszik.A tulajnak is vannak kutyái,de esze ágába sincs "beugrani" főleg nem előzetes egyeztetés nélkül.


Nálunk annyi a plusz,hogy 2 garázsos a melléképület és az egyik garázst a tulaj fenntartja magának,mert benne vannak a holmijai.Ezért kb. 2-3 hónapban 1x beszokott jönni,ha neki kell onnan valami,de mindig szól előtte napokkal és úgy időzítjük,hogy otthon legyünk,mivel a kutya egyébként sem engedné be nélkülünk.De ha mi beengedjük,akkor a kutya elfogadja a döntést és kész.

2013. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!