Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én pórázon sétáltatom a...

Ha én pórázon sétáltatom a kutyámat és egy másik kutya odajön hozzá és "összeverekednek" akkor jogos lenne ha odébbtessékelném a másik kutyát?

Figyelt kérdés
vagy csak a sajátomat kéne messze vinni tőle leállítani vagy valami? és mi van ha a másik kutya nem hagyja?
2013. nov. 8. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben a támadó kutyát úgy felrúgtam, mint a fagyott lószart. Hiába obrékolt a gazdája, nem érdekelt. Ha valaki pórázon vezeti a kutyáját, ergo az nem is tud odamenni másikakhoz, akkor jogos, ha meg is védjük a kötekedőktől.
2013. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem attól függ melyik kutya a verekedős első sorban. ha tudod, hogy a tiéd az, akkor fokozottan kell figyelned erre. a másik kutya és a gazdája nyilván ezt nem tudja. szerintem azt tedd, amivel elkerülitek a konfliktust, ha ez az, hogy elzavarod a másik kutyát akkor tedd azt, de aztán meg mond el a gazdájának miért tetted és kérd meg, hogy ha látnak, akkor ők is kerüljenek.


ha meg a másik kutya a verekedős, akkor annak a gazdája elég nagy mulasztást követ el, hogy hagyja így csatangolni. szerintem megvédheted a kutyádat ahogy tudod.


de akármi is történik, a másik kutya gazdájával beszéljétek meg a végén, ha lehet.

2013. nov. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártunk! Egy dolgot bánok, hogy nem hívtam ki a rendőröket azonnal!

A paraszt gazdája, még egy bocsánatot sem, semmit nem mondott. Kérdezem tőle, nem lenne e esetleg indokolt megfogni a kutyát, vagy legalább jelezni, hogy így reagál.

Erre még neki állt feljebb: hát eddig nem reagált így.

Ny*zsgem.

Ha még egyszer ilyen történne egyből hívnám a rendőrséget, vagy a közterületiseket, aztán nekik magyarázza el a gazda nagy pofával az álláspontját. És másnak is ezt javaslom.

2013. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Persze , csak akkor, ha a másik kutya reagál agresszívan.

Az én 5 hónapos kutyámra aki a térdemig sem ér még, egy k*csög németjuhász támadott, de olyan hirtelen, és a semmiért, hogy alig tudtam leállítani. Belvárosban, utcán, póráz nélkül volt a dög.

Ne hagyjátok az ilyet következmények nélkül.

2013. nov. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Számomra ez a hihetetlen egyébként: azok a gazdik akiknek a kutyája kárt okoz, vagy támad másokra, fikarcnyi lelkiismeret furdalásuk nincs többnyire. Vagy felelősségérzetük, nemtudom.

Ha az én kutyám támadna rá másra, vagy a kutyájára indokolatlanul, elsüllyednék szerintem.Elkönyvelném, hogy valamit nagyon elcsesztem, és húznék kutyasuliba.

2013. nov. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: vedd észre, hogy nem a kutyával van ott a baj, hanem az emberrel.
2013. nov. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha már összeverekedtek, nemigen tudod odébbtessékelni. Ha a te kutyád támadós, jelezz a gazdinak, hogy tartsák a távolságot, vagy kerüld ki őket.

Én úgy csinálom, hogy ha jön egy másik kutyás, megállok kicsit, vagy lassítok. Így meg tudom figyelni a másik kutya testbeszédét. Ha nyugodt, semleges, vagy bohó játékos, akkor oké.

Ha pedig "gazdivédő" fajta, akkor megvárom szépen, míg ők kerülnek ki minket.

2013. nov. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a lakótelepen van egy nő, aki egy kövér shi-tzut sétáltat.A kiskutya igencsak agresszív, mindennek nekimegy, ami mozog (embernek is).

Én két staffordot tartok.A shi-tzus nő, ha meglát minket, elkezd követni, vagy megkerül, és direkt velünk szemben kezd el sétálni (többször kipróbáltam).A kutyája közben őrjöng, maxra kihúzza a flexipórázt, és néhány méterről ordít a kutyáim fejébe.

Én mindig inkább kikerülöm, de szerintem a nő nem komplett: vagy azt akarja, hogy én rúgjam fel a dögjét, vagy azt hiszi, hogy a kutyáim kannibálok, és a nyakamba sózhat egy állatorvosi számlát.


Ha a tiéd pórázon van, és egy szabadon lévő kutya megtámadja, még jó, hogy van jogod felrúgni az idegen kutyát.

2013. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a francia bulimat, aki hozzá teszem nem egy tutyimutyi kutya... szín izom, megtámadta egy neveletlen pitbull.. hát mitne mondjak, eléggé befostam. Aztán 2 perc szájzár után, lerugdostam a nagy fejét szegénykém combjáról. Undorodom az ilyen gazdiktól...
2013. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egy legutóbbi szitu: kis társaságunk sétál a parkerdőben, két szuka kutya, és egy kan, aki ismeretlen kutyákkal, főleg kanokkal nem túl barátkozós. mindegyik közepes-nagy testű, jól neveltek, láb mellett sétálnak, behívhatók. jön szembe egy anya meg a gyereke és golden, teljesen szabadon. mi visszahívtuk a kutyáinkat, lefektettük az ösvény szélére, de láttuk, hogy a nő nem fogta meg a kutyáját, és "Jónás" néven hívogatta (sikertelenül), szóval a kan kutya és a gazdája lehúzódtak tőlük egészen távol. a két szuka mellett úgy ment el a golden, hogy csak futólag rájuk nézett, majd kiszúrta magának a kant, és elindult felé. a kan gazdája akkor már erélyesen rászólt a nőre, hogy ne engedje oda a kutyáját, de persze az nem tudta visszahívni. a barátunk egészen rövidre vette a saját pórázát és amikor odaért a golden (feszítve, borzolva, domináló pózban) a kritikus közelségbe, jól megrúgta. a saját kutyája közben már ment volna, hogy kicsit megrágja a goldent, de végül ezzel a rúgással vissza tudta irányítani a gazdájához.


mit tudott erre reagálni a nő? elkezd picsogni, hogy ne rugdossa a kutyáját...

mondtuk, hogy inkább köszönje meg, hogy megmentette egy állatorvosi számlától.


egyébként én az évek folyamán elvesztettem a türelmemet a hülyékkel szemben, ha nem kutyafuttatón vagyunk (bár azt mondom, hogy OTT SE eresszen szabadjára senki egy behívhatatlan kutyát!) és odajön egy kutya akinek ezért vagy azért nem kívánjuk a társaságát, akkor egyszer szólok a gazdának, hogy hívja el, és utána rúgok. nyilván nem úgy, hogy komolyan sérüljön, de szívfájdalom nélkül megnevelem a kutyát a gazdája helyett. amikor meg hőbörögnek a standard válasz: ha az enyém megy oda hozzád, akkor te is belerúghatsz nyugodtan. (úgysem lesz rá lehetősége...)

2013. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!