Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egészséges és jó...

Szerintetek egészséges és jó a kutyámnak ha havonta 1-szer fürdetem?

Figyelt kérdés
másfél éves yorki kan.

2013. nov. 9. 13:25
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
Persze. Szép tiszta lesz és illatos.
2013. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Biztosan nem. Elpuhul a szőrük a sok fürdetéstől.
2013. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tényleg sok lenne neki? Úgy gondoltam elég neki mert a yorkiknak gyorsan nő a szőre, hosszúra és hamar becsomósodik hiába fésülném naponta..Kozmetikushoz persze rendszeresen viszem!
2013. nov. 9. 14:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint élne a szabadban mint az ősei, akkor a havi egy esőtől nem hullana ki több szőre mint egyébként is levedlene. A mi kutyánk olykor magától bemegy nyáron a tóba napi szinten, a szőre pedig gyönyörűen egészséges - spániel, vízi apportra tenyésztették. Persze az átlag vegyszerek nem tesznek jót a szőrtüszőknek, ezért vannak kutyasamponok. Havi 1 fürdetés még teljesen belefér, legalább tényleg nem lesz zsíros, büdös, nem hagy koszcsíkot a falon .. izé az ágyadon stb.
2013. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kutyám egészsége az első!!<3 :)
2013. nov. 9. 16:38
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
nem mindegy, hogy sima vízzel mosod le, vagy samponossal. A sima víz nem árt neki, de a sampontól szét fog menni a szőre is meg a bőre is.
2013. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Gondolj bele: aki kiállításra viszi a kutyáját, előfordul, hogy hetente fürdeti. Méghozzá samponnal. És mégis nekik van a legszebb szőrük. Buta babona, semmi baja nem lesz tőle. Régen a nagymamám is azt mondta, hogy nem szabad csak hetente hajat mosnunk, mert tönkremegy a fejbőröm. Én meg akkor is megmostam 3 naponta és láss csodát, még mindig nem vagyok kopasz. :)
2013. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy vacak tápanyagszegény kaja vagy az, hogy 1 napot kint van a mínusz 10-ben, 1 napot a 20 fokos lakásban, egyedül ezek teszik tönkre szőrt kívülről, a mosdatás nem. Aki nagyon ritkán fürdeti nyilván nem tudja, hogy mi történne ha gyakrabban mosdatná.
2013. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
aha
2013. nov. 10. 10:35
 10/13 Moroi ***** válasza:
100%
Nos ez a kutyától függ mert ez a babona azért alakult ki mert minden kutya bőre más sampont tűr el. Vannak különböző kutyasamponok amikre akár allergiás is lehet. A kiállítás is más mivel ott igaz hogy hetente fürdetik viszont arra biztos nem allergiás az adott állat és még bőrkímélő is. Tehát vegyél bőrkímélő kutyasampont. Rem segítettem :)
2013. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!