Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot ajánlotok...

Lorand02 kérdése:

Milyen kutyatápot ajánlotok egy Husky kis kutyának? És milyen jutalomfalatot?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokat várok aki nem a márkát hanem a minőséget ajánlja


Előítélettel teli EMBEREK kíméljenek Köszönöm!



2013. nov. 9. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha most vetted,akkor még azzal kellene etetni,amit a tenyésztőnél evett.

Amúgy nem értem,hogy lehet minőséget ajánlani,ez a 3. kérdésed ma,kaptál rá választ,mégsem tetszik,szóval felteszel egy újabb kérdést.


Milyen választ akarsz hallani?


A pedigree és hasonló tápok,nem érnek semmit.Felsoroltam az előző kérdésednél is egy rakat tápot,bőven lehet válogatni.

Jutalomfalatot meg nem előre gyártottat szoktunk használni,mert az igencsak hizlal.Meg drága is lenne.


Sonka,sajt,virsli kis darabokban.Ez tökéletes jutalomfalatnak.

A minőségi tápokat meg már egyszer leírtam.


Nagyon kérlek,ne akarj "tenyészteni" ha még az alapokkal sem vagy tisztában,nemhogy bármi mással.

2013. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezek jók;

Jutalomfalatot meg készíts!

Úgy mint az előző írta, vagy nekem is ajánlották hogy húst szárítsak ki sütőben!

2013. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem akartam okvetlen tenyészeteni!

Csak nem akarom majd ivartalanítani a szukát és azt se akarom mikor tüzel megszökjön.

úgy hogy ha egy évben egy szer vagy két évente kölykök lesznek akkor szeretném gondjukat viselni és amint olyan korba érnek eladni szerető gazdiknak.


Csak tudod olvasgatam Huskykról dolgokat az oldalon és van egy pár előítéletű ember aki szánalmas.... Attól mert valaki szeretne komolyan foglalkozni két huskyval nem kell lebecsülni hogy kezdő és nem képes boldogulni velük!

2013. nov. 9. 20:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról hogy szeretném a legjobb dolgokat megadni a kis kedvenceimnek! És ezért tetem fel 3 féle képen a kérdésem!
2013. nov. 9. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minőségben azok a legjobbak,amiket felsoroltam.A pedigree és a boltokban kapható tápok egy kalap kakit nem érnek.


Amit meg tervezel a kutyáiddal,az mezei szaporítás,amire ennél a fajtánál baromira nincs szükség,mert a husky is kezd egy silány génállomány felé tendálni.

Valamelyiket ivartalanítod kellene,mert évente 1 vagy 2 évente 1 alom egyik kutyának sem élvezet,sem a szukának,sem a kannak.

Plusz az első 2 tüzelésnél tilos befedeztetni a szukát,mert leáll a fejlődésben,attól függetlenül a kan meg be fog marhulni,mert ő kanos lesz.


Illetve a kötelező szűrések,tenyészszemle és stb nélkül nem lehet almot lehozni.

2013. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

amit utoljára írtál abban tisztában vagyok hogy tilos az befedeztetni első két tüzelésnél 3 éves koráig nem is akartam. Nem akarom szaporrítani nem akarok mindenféle igénytelen kis kutyákat nevelni nem ez a célom érted?

nem akarok rosszat csak szeretném hogy egészségesek legyenek ennyi.

2013. nov. 9. 20:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyi mindent nem akarsz , de, ha lesznek kiskutyák, az nem baj. Ha azt akarod, egészséges maradjon a kutyád, egy lépés ehhez az ivartalanítás.
2013. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kőszönöm a vàlaszaidat igyekszem megfogadni.
2013. nov. 10. 06:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Evvel csak az a baj, hogy nincsenek egészségügyi szűrések, amelyek nélkül nem tudhatod, hogy nem e lesznek betegek a kölykök és a betegség nem is biztos, hogy kölyökkorban jön majd elő. És ezek a szűrések nem olcsók. A másik, hogy igy is rengeteg szaporitó van ebben a fajtában, nincs rá nagy valószinűség, hogy nem fognak a nyakadon maradni, vagy ha tovább is akarsz jutni rajtuk, akkor majd nem megfelelő kezekbe jutnak és vagy egy szaporitó telepen élő le keserves éveit vagy a menhelyen fog kikötni, ahol már valljuk be igy is van elég kutya.

A másik még, hogy ha tényleg szereted ezt a fajtát, akkor nem rontod az állományát. Nincs avval baj, ha valaki tenyésztő akar lenni. De akkor megfelelő minőségű kutya kell, szűrt szülőktől, akik megfelelnek a standardnak, arról nem is beszélve, hogy a temperamentumuk is nagyon jó. Az, hogy van két törzskönyves kutyád nem elég. Ehhez bővebb szaktudás kell, nem minden kutya passzol egymáshoz.

Az alom felenevelése sem gyerekjáték, főleg ennyi hozzáértéssel, hogy még a táplálékkal sem vagy tisztában, hogy mi megfelelő! Ezt most nem bántásból irom, de ha még ennyi tudást sem gyűjtöttél, akkor hogyan akarsz egy almot felnevelni? Az ellésnél is akadhatnak problémák, lehet császározni kell a szukát, aminek kockázatai is vannak. Akár el is pusztulhat és akkor neked kell felnevelni egy alomnyi kiskutyát anya nélkül. A kicsiknek szükségük van megfelelő kölyöktápra, oltásokra, chipre, féregtelenitésre, ami mind pénz, és az almon már semmi nyereséged nem lesz, sőt örülhetsz ha elviszik.

Remélem elgondolkozol ezeken amiket irtam,mert csak segiteni szeretnék.:) És ezek még mindig töredékei a tenyésztésnek, ennél még mindig összetettebb dolog az egész. Ezek csak az alap dolgok lennének...

Ha tényleg jót akarsz a kutyusoknak, akkor ivartalanitod őket. Hidd el sokkal boldogabb életük lehet. A kan nem fog megbolondulni a tüzelő szukák miatt, a szuka meg nem fog tüzelni, sok szukát megvisel már maga a tüzelési időszak is. Ráadásul sok betegséget is megelőzhetsz vele. Nekem is ivartalanitva van az egyik kutyám, meg majd most fogom a másikat is. Rutin műtét, nincs nagy kockázata, elhizni sem hizik el, kivéve ha nem eteted agyon.

2013. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!