Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a kutyám...

Mi lehet az oka a kutyám támadó vieselkedésének?

Figyelt kérdés

27éves vagyok,mindig voltak kutyáim,de mindig tudtam őket kontrolálni.

2Nagytestű házörző kutyánk a tanyán (Német dog 3éves Kan,Kuvasz3 éves kan.) eggyüt nöttek fel,midnig együtt voltak szerették egymást.de KB 2 hete sajnos nem várt dolog történt. Agogy kiengedtem reggel a Dogot a kenelből egyből(!) a Kuvaszra támadt és elkapta a fejét. Kikellet feszítenem a száját mert nem engedte el. miután szétszedtem(és mielőtt becsuktam volna a kenelbe) újra a kuavsznak támadt és az oldalát tépte szerencsétle kutyának. Egy örökké valóságnak tünt, a kuvasznak szemernyi esélye sem volt. de miért örűlt meg a kutyám? egyszerűen nem értem,hogy egyik pillanatról a másikra megakarja ölni a kuvaszt.


2013. nov. 9. 19:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Szlovákiából hoztam mind a 2kutyámat Törzskönyves a Dog, a kuvaszt Börzéről hoztam.Mindkettő házörző idáig egymás pártán álltak.
2013. nov. 9. 19:29
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Egy dognál,hogy érted ezt el?

Plusz egy dogot miért tartasz odakint??

Azok óriástestű "szobakutyák" teljesen alkalmatlanok a kinti tartásra,ráadásul mind2 kutyád ivaros és kan.

És mind2 kutyád nagy/óriástestű,tehát ők most vannak az igazi felnőttkorukban és elkezdték a hatalmi harcot.Ha falkavezér lennél eszébe sem jutna támadni.

Amúgy nehezen tudom elképzelni,hogy egy kuvaszt leverjen egy dog.


Kutyaiskola sürgősen,és nem tarthatod kint a dogot,mert nem kintre való!!!

Így is rövid életűek,ezzel a tartással bőven elveszel éveket az életéből...

2013. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nehezen tudod elképzelni? szerinted viccből jöttem ide hazudgálni?-.-(Dogom kb70kgkörül mozog Kuvaszom 55)

HÁZÖRZÉSRE VANNAK KINT A KUTYÁK,AMIT NAGYON JÓL ELVÉGEZNEK. NYILVÁN KINT LAKOK VELÜK ..

2013. nov. 9. 19:34
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Egy dog régen tényleg nagyon jó őrző kutya volt, sajnos ezt sokan nem tudják. Viszont ma már tényleg nehéz ilyen dogot találni. Na mindegy.


Igazából lehet, hogy kerülgették már egymást, csak nem vetted észre. Mindkettő kb. 2-3 éves korára érik meg, nő fel, így lehet, hogy így próbálják rendezni a viszonyt. Bár az igaz, hogy rendesen szocializált, főleg együtt tartott kutyák ezt nem így csinálják, hanem normálisan kommunikálva. Szerintem kérdezz meg egy szakembert, mert mi nem vagyunk azok.

2013. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi "igazságtalan" amit az egyik kutya észre vett?

Én is rettentő módon figyelek arra, hogy egyik se kapjon kevesebb vagy több simogatást. Felváltva kapják a kaját, nincs olyan, hogy mindig az egyik vagy mindig a másik.

Ha beengedem az egyiket akkor a másikat is.


Minden pillanatban (amikor jelen vagyok) figyelem mindkettő minden mozzanatát, és ha már az egyik a fülét másképp fordítja a másik felé, már akkor nagyon figyelek.


Egyedül laksz velük, vagy vannak mások is a családban?

2013. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Nekem a Dog ugyanúgy őrzi a házat,mint a kuvasz. Bár nem tudom,hogy ezért miért kell magyarázkodnom,amikor nem ez volt a kérdés.Viszont a válasz normális felét köszönöm.
2013. nov. 9. 19:44
 7/21 anonim ***** válasza:
Csak a dog van kennelben, vagy a kuvasz is?
2013. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
3.válaszíró.! Édesapámmal lakok itt és persze próbálok én is így állni hozzájuk,soha nem kivételezek,ugyanazt kapják mindketten tőlem(etetésben is és simogatás,játszásban is)
2013. nov. 9. 19:46
 9/21 A kérdező kommentje:
egy kenel van ,ami nem olyan nagy. Csak a dog van bent,hiszen ő a dominánsabb agresszívabb. Az ő hanjára mindig felkelünk. este 8-9-10 től reggel 4 ig van bent.
2013. nov. 9. 19:47
 10/21 anonim ***** válasza:

A kennelből őrzi a házat?

Elképzelhető, hogy törlesztett amiatt, hogy ő be van zárva, a másik kutya meg nem.

2013. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!