Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha választanod kéne melyik...

Ha választanod kéne melyik mellett döntenél, és miért? Rottweiler, bullmasztiff, amerikai bulldog. Ha hasonló jellemű, alkatú kutyát tudsz, azt is írd bátran. (fajta, és miért ez? )

Figyelt kérdés
Amiért ezek között filózok (főleg az első kettő): házőrzőnek kiváló, de nem ugat túl sokat; nem hajlamos a csavargásra; gazdáit, családtagokat és otthonát védelmezi; gyerekekkel jól kijön; gyorsan, jól tanítható.
2009. nov. 16. 20:55
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
78%
Nekem csak boxer kellene. Imádnivaló nagy gyerekek!!!
2009. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Am stafford shire terrier...
2009. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Rotim volt de hiába neveltük, a gyerekeket kifejezetten utálta. Meg más állatokat is. Nekem arról jó tapasztalatom nincs.

Bulldogom is volt, ő okos és aranyos dög volt.

Németjuhászom és skótjuhászom van most, ők is megfelelnek a célnak amit alul leírtál.

2009. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%
abszolút németjuhász(: aranyos és ahogy írták előttem úgy a németjuhász is egy nagy gyerek:D persze ha kiskorától kerül hozzátok, egyébként nagyon okos és értelmes, szerintem...
2009. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
erre a célra németjuhász! Okos, jó házörző és imádja a gyerekeket
2009. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Stafi, pitbull erre a két kutyára megfelel az összes tulajdonságra amit írtál.
2009. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy amerikai staffordshire terriernél nincs jobb választás! Én nagy fajtatisztelő vagyok, több ilyen fajtájú kutyánk is volt már. Nagyon okosak, ragaszkodók, ugyanakkor védelmezők is! A tökéletes kutya! Írj, ha van kérdésed velük kapcsolatban!
2009. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Egyiket sem, nem tetszenek külsőleg meg belsőleg sem. Ha ilyesmit akkor dobermannt mindeképp.
2009. nov. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

amerikai bulldog, hogy miért?

-szép

-aranyos

-tényleg nagyon keveset ugat

-aki nem ismeri, fél tőle

-gyerekek a lételeme

-ha jól tanítod, percek alatt meg tud tanulni valamit

-nem túl nagy, de pont elég nagy

a többi általad felsoroltakhoz képest egy igazi családi kutya, egy nagy öleb, ugyanakkor igazi házőrző, a betörők tuti beszarnak, ha meglátják, ha még ugat is rájuk, dél-afrikáig menekülnek. ja és egészségügyileg is a problémamentesebb fajták közé tartozik. de ne hallgass rám, mert elfogult vagyok:)

2009. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A kérdező második szempontja az volt, hogy nem ugat túl sokat ezért én nem írtam volna a németjuhászt és a dobbermant, bocs ha tévednék de szerintem ők általában eléggé ugatósak persze biztos van kivétel. Az amstaff jó választás lehet, de úgy látom a kérdezőnek inkább a molosser vagy buldog jellegű kutyák jönnek be úgyhogy itt van pár a teljesség igénye nélkül ami talán megfelel az igényeidnek: argentin dog, bordeaux-i dog, nápolyi masztif, vagy a kedvencem az egyik előző válaszoló által is írt boxer igaz ő nem a legjobb házőrző, de a többi szempont igaz rá.

Még azt ajánlanám, hogy olvasgasd a fajtaleírásokat pl."kutyatár" és biztosan találsz egy olyan fajtát ami kinézetre és jellemben is megfelel az elvárásaidnak.

Üdv, z-dem

2009. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!