Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit fogsz csinálni, ha sehova...

Mit fogsz csinálni, ha sehova nem viheted a hiperaktív kutyádat póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés

Két Border Colliem van, tehát a mozgásigényüket enyhén szólva sem elégíti ki egy pórázas séta. Falun élek, van nem messze mögöttünk egy hatalmas mező és egy fenyőerdő is, ám mindkettő vadászterületnek számít már.

Hétköznap kiszoktunk menni a mezőre egy nagyot labdázni, utána sétálunk egyet a faluban. Ott természetesen pórázon, ha lehetne sem vinném őket nélküle az agresszív kóbor kutyák miatt.

Hétvégén legalább egyszer elmentünk az erdőbe egy nagyot kirándulni.

Na már most, mi eddig mély egyetértésben tettük ezt a helyi vadászokkal, akik elmondták mikor NE menjünk az erdőbe, illetve szerezzünk be láthatósági nyakörvet, vagy "mellényt" a kutyáknak, mert ebből tudják, hogy gazdás és így még véletlenül sem fogják őket kilőni. Ha mi nem zavarjuk a vadászatot, ők sem fognak minket.

Tegnap találkoztunk azzal a vadásszal, illetve erdésszel, akitől előtte a jó tanácsokat kaptuk (eleget is tettünk neki mindig), aki most közölte, hogy őket továbbra sem zavarna a sétánk, de nem ők fognak ellenőrizni, sem büntetést kiszabni, szóval felőlük mehetünk a megbeszéltek szerint továbbra is, de a következményekért nem vállalnak felelősséget, tudjunk róla, hogy illegálisan engedjük el a kutyáinkat, ha ez a törvény életbe lép az erdőben és a mezőn is.

Van egy udvarunk, de ott azért még sem lehet úgy lefárasztani őket, ezen felül kutyák, hát imádnak sétálni, szimatolni, felfedezni, stb... Teljesen kivagyok ettől a hülyeségtől most.

Ti mit csináltok az aktív kutyáitokkal?



2013. nov. 10. 11:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, mint most. Elviszem őket pórázon arra a helyre, ahol el szoktam őket engedni, ott pedig ugyanúgy elengedem őket, mint most.
2013. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy nehéz ügy. Alapvetően probléma, hogy a törvényeink gyakorlatilag lehetetlenné teszik a normális kutyatartást, ha nincs egy óriási farmod. Én pesti vagyok, ott ha késő este/éjjel viszem az ebet a parkba, akkor ott nem zavar senkit, ha nincs pórázon, erdőbe meg mellénnyel viszem, és általában olyan helyekre, ahova sok kiránduló jár kutyákkal. De elvileg gyakorlatilag nem sétáltathatod sehol - lakott területen belül póráz kell, lakott területen kívül viszont szinte minden vadászterület, tehát ott is póráz kell. Szerintem ez egy idejétmúlt, és ostoba szabályozás...
2013. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

1-es vagyok.


Szerinted hányan fogják betartani ezt az ostoba törvényt?? Reméljük büntetni ugyanúgy fognak, mint a dohányzókat a megállókban: sehogy.

2013. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
innentől kezdve ha a kutya mellé nem veszel egy autót, vagy egy farmot, akkor felelőtlen állattartó vagy!:D
2013. nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

ne parázz ezen. Gellért hegyen odarohant a kutyám közterületis és rendőrök kis csoportjába...

megálltam, mi lesz, aztán megdícsérték milyen aranyos kutyám van. Normális érzésű ember, szerintem nem ad ezért büntetést, inkább azt nézik hogy törődsz a kutyáddal, nem az udvaron roh*sztod egész nap. :

2013. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
városon belül tényleg nem para, mert tényleg max. megbüntetnek. De az erdőben, ha kilövik mellőled a kutyát, az azért rázósabb dolog.
2013. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Normális ember/vadász/mezőőr később sem fogja kilőni a kutyát, a szemetek meg most is kilövik, még a gazda mellől is.

2013. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem én sem és ki is vagyok bukva miatta. Mint mondtam, én falun élek. 100 házból 95-be bekopoghatnának az állatvédők és osztogathatnák a büntetéseket, mert mekkora helyre van bezárva a kutya, rövid láncon van, nincs chip, kb enni is örül ha kap és nem ezekkel foglalkoznak, hanem engem fognak szépen megvágni, mert felelős kutyatartóként napi szinten szeretném megfelelően lemozgatni a kutyámat. (Méghozzá úgy, hogy az ég világon senkit nem zavarunk)

Annak ellenére viszont, hogy falun élek, láttam már példát arra, hogy valakit megbüntettek buszmegállóban való dohányzásért, ahogy a közeli városban is. Bár igaz csak egyszer-egyszer. Amúgy általában mindenki megússza egy figyelmeztetéssel.

Valószínű mi sem fogunk leállni a sétákkal, ha már az erdészettel és a vadászokkal sikerült kiegyeznünk, de egyszer büntessen meg valaki, én tuti országos szintű hisztit csinálok belőle, szóval ha egy őrült nőszemély hisztizik a kutyái jogaiért, akkor az én leszek. :D

2013. nov. 10. 11:41
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez már évtizedek óta törvény,csak eddig az önkormányzatok hatásköre volt. De ennek ellenére ugyanúgy törvény szerint pórázon kellett volna tartani a kutyákat a legtöbb helyen. Nem is értem az össznépi felháborodást. Most talán kicsivel többet büntetnek, hogy példát statuáljanak, de hamarosan lecseng ez az egész és minden marad a régiben. Ők azt mondták, nem fognak büntetni, szerintem nyugodtan vidd őket továbbra is. Nekem egy mudim van, nála is probléma lenne, ha nem tudnám elengedni, ráadásul Pesten lakunk de nem volt ebből baj, hiszen jól nevelt, meg amúgy sem az a félelmetes kinézetű fajta.
2013. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. A póráz eddig is kötelező volt, nem új dolog.
2013. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!