Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánusok! Hogyan etetite...

Vegetáriánusok! Hogyan etetitek a kutyáitokat/macskáitokat?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom ezt a kérdést, csak szimplán elgondolkoztam rajta. (Én nem vagyok vega, kifejezetten húsevő vagyok :D)

Ugyebár nem esztek húst, mert meghalt miatta egy állat, meg minden. (Eléggé hülyén fogalmaztam, de mint írtam, nem vagyok jártas a témában)

De a kutyátok és a macskátok mit eszik? Oké, a mi macskánk pölö imádja a krumplit minden formában, de ez a két faj mégiscsak húsevő ragadozó, nem pedig mindenevő mint mi. Nem vagyok biztos benne, hogy nekik elegendő pótlás a tofu meg a szója. Habár a mostani állateledelek címkéjét nézem, kezdek kételkedni benne...

Lényeg ami lényeg: a macska és a farkas alapvető tápláléka a hús, engeditek nekik, hogy olyan ételt egyenek, ami marhahúst, halat vagy szárnyast tartalmaz?



#kutya #macska #vegetarianizmus #hús #húsos állateledel
2013. nov. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%
Sírva, gondolom.
2013. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
adnak, mert, mint mondtam feljebb, a macska, meg a kutya is, ragadozó...a cica jobban (értsd, több hús kell neki, a kutyának kell némi zöldség, a cica jobban húsevő.)
2013. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
Szerintem a vegetáriánusok nem mindegyike azért utasitja el a húst, mert állatokat ölnek le érte. Vannak olyanok akik a reformtáplálkozás hivei. Ők szerintem gond nélkül adnak húst az állataiknak. De a másik oldal, akik az állatok leölése miatti elveket vallják, szerintem nem tartanak kutyát, macskát. Igy szinte kizárt, hogy erre a kérdésre itt a kutyás topicban, egy igazi vega fog válaszolni:))))
2013. nov. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
67%

De a "haszonállatokat" az idők kezdete óta arra tartják, hogy táplálékul szolgáljanak. A természetben egyik állat, illetve élőlény a másik fennmaradását "szolgálja". Ez egy természetes körforgás.


Én mondjuk nem eszem meg a nyulat, illetve a szarvast, és még néhány fajtát. A kutyámnak viszont adom ezeknek a húsát, ha épp találok a piacon jó áron. :D

Volt egy vegetariánus próbálkozós időszakom, de ezt nem vittem át a kutyámra. És én sem sokáig bírtam. Az emberi szervezetnek is szüksége van a húsra, illetve az abban megtalálható fehérjékre, stb.

Emlékszem, egy idő után másra sem tudtam gondolni, csak a rántott húsra, vagy valami jó szaftos pörköltre. :D

2013. nov. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
74%

A kutyának se feltétlenül kell zöldség..


Az aki vega kutyát akar az dugja fel magának a vegánságát és adja inkább menhelyre.. Simán önzés a saját hülye dolgainkat rákényszeríteni másra(kutyára gyerekre mindegy)


Vannak vega kutyás ismerőseim. Többen etetnek nyers hússal, mert a kutyának az jó. Van aki táppal etet. De olyannal aki rá akarja kényszeríteni egy ragadozóra hogy ne egyen húst attól el venném a kutyát..

2013. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:

Nem veszem magamra, mert nem vagyok vega, de nem eszem sem húst, sem húsfélét.

Egyszerűen közömbös számomra mint a kavics az utcán.


Mindezek ellenére a családom eszi és én bizony főzök is. A kutyám már "félig" Barfos is.


Nem reklámozom, de ha valamiért szóba kerül nem hiszik el és még nekem kell magyarázkodnom, hogy nem, nem vega vagyok csak nem szeretem a húst......mekkora különbség...

2013. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
....és persze Disellel értek egyet. Meg azzal aki a gyerekére tukmálja
2013. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Kb. fél évig nem ettem húst, csak sajnos nem volt pénzem pótolni a tápanyagokat (mert az ember igenis tudja pótolni), amik a húst helyettesítenék. Idegbeteg lettem, fáradékony, stb., de továbbra is kitartok amellett, hogy lehet hús nélkül élni megfelelő étrenndel (még testépítők is vannak!), csak sajnos a jelenlegi anyagi szintemen nem engedhetem meg magamnak:(


ON: A kutyáim akkor is tápot ill. húst ettek, hiszen ragadozó állatok, erre van szükségük. Nem éreztem lelkifurdalást, mert azzal, hogy én vega lettem, már tettem valamit az ügy érdekében.


Még egy kis off: nekem nem a húsevéssel van bajom, hanem a mértéktelen húszabálással, mikor 7 napból 7-en húst eszik, mikor millió egyéb étel van. Mellesleg nem is egészséges csak húst enni az embernek. A másik problémám pedig az állatok tartásával van, a szüleim által nevelt és levágott csirkét simán megettem, mert viszonlag jó élete volt, kertben volt, friss növényeket kapott, nem egy fél méterszer fél méteres ketrecben élték le az életüket agyonszteroidozva, fény nélkül.

2013. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
51%

Az egyik válaszolónak üzenném még, hogy én az állatok leölése miatt utasítottam el a húst abban az időszakban (és csökkentem jelenleg is az adagom, ha lehet, hallal helyettesítem), de a kutyák mégis közelebb állnak hozzám, mint a szarvasmarhák pl., és ha választanom kell, inkább egy kutya életét mentem meg (mindkét kutyám mentett), mint egy szarvasmarháét. Ergo nem volt ezért lelkiismeretfurdalásom. Mondjuk teljesen sötétzöld sosem voltam, csak igyekszem a környezetemre odafigyelni (pl. nem veszek állatokon tesztelt termékeket kiv. gyógyszer, nem szedek szíre-szóra gyógyszereket, takarékoskodom az étellel stb.)


-kispalikee-

2013. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
61%
a macska húsevö. a kutya minenevö, kell neki más i s nem csak hús. lehet h hús nélkül is egészséges marad. pont ahogy egy ember is be tud vinni minden szükséges anyagot a szervezetébe húsevés nélkül. én adok a kutyáimnak húst. tápot. de rizst is zöldségeket. az egyik allergiás és különlegesen vigyázni kell az etetésével. nem tudom mi a lényege a kérdésnek, ha nem piszkálódni akarsz azzal, hogy megkérdöjelezed a vega elveket az által h a kutyáinknak meg adunk húst, akkor okés:)) a kérdésed. szerintem a legtobb vega ad hust a kutyainak macskainak. ennyi:))
2013. nov. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!