Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánusok! Hogyan etetite...

Vegetáriánusok! Hogyan etetitek a kutyáitokat/macskáitokat?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom ezt a kérdést, csak szimplán elgondolkoztam rajta. (Én nem vagyok vega, kifejezetten húsevő vagyok :D)

Ugyebár nem esztek húst, mert meghalt miatta egy állat, meg minden. (Eléggé hülyén fogalmaztam, de mint írtam, nem vagyok jártas a témában)

De a kutyátok és a macskátok mit eszik? Oké, a mi macskánk pölö imádja a krumplit minden formában, de ez a két faj mégiscsak húsevő ragadozó, nem pedig mindenevő mint mi. Nem vagyok biztos benne, hogy nekik elegendő pótlás a tofu meg a szója. Habár a mostani állateledelek címkéjét nézem, kezdek kételkedni benne...

Lényeg ami lényeg: a macska és a farkas alapvető tápláléka a hús, engeditek nekik, hogy olyan ételt egyenek, ami marhahúst, halat vagy szárnyast tartalmaz?



#kutya #macska #vegetarianizmus #hús #húsos állateledel
2013. nov. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

csak ismétlem magam.. de ha valaki nem tudatosan csinálja a vegaságot akkor többet árt vele mint használ..


Arra hogy mennyi esszenciális zsírsavat visszel be a szervezetbe. Mert ha ezek nincsenek meg akkor elég komoly probléma alakulhat ki a szervezetben.

Pl omega3 zsírsavat nagy mennyiségben a repce, len, dió, mogyoró, és szója tartalmaz..

Omega 6 meg a bogáncsolajban van csak sok, amit valljuk be nem sok embesz eszik.. pedig egy vegának nem ártana, ha csak nem eszik elég napraforgó, szója vagy kukoricacsíra olajat..


Én meg már öltem állatot, hogy megegyem nem nagy kunszt.. valamit valamiért.. Ahogy már írtam, itthon a mi csirkéin tudnak kapirgálni sétálni repkedni.. relatív boldog életük van ahhoz képest ami a "boltinak". Én ezzel támogatom az állatok kritikán aluli tartásán nagyüzemekben..

2013. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Még egy dolog: [link]

Ezek a gepárdok gonoszak? Megölik a szegény antilop borjút, amiért nekem is megszakad a szívem. De a természet ezzel nem törődik, 'kill or be killed', ez a szabály.

2013. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
47%

Én is eléldegélek 38 éve hús nélkül, köszönöm nagyon jól érzem magam nem hiányzik. (nem vagyok vega)


De a lelkiismeretem nekem is tiltakozik, ugyan nem az állatok megölése ellen, hanem az ellen a nagyüzemi mód ellen, ahogy ezt művelik, illetve a kizsákmányolás miatt.

(a szükség és mennyiség nagyon nincs arányban) Többek között a tonhalat, amit eddig megettem mint egyetlen húsforrást - elhagytam amiatt ahogy halásznak és írtják a tengeri élőlényeket)


A kutyámat BARF szerint etetem és tudatában vagyok annak hogy NEKI erre van szüksége. Az hogy én nem vagyok hússzerető az meg az én magánügyem:)

2013. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
54%

Esszenciális zsírsav források:


halak, halolajok: lazac, makréla, tonhal, szardínia stb.

olajok: repce, mogyoró, szója, lenmag, bogáncsolaj stb.

magok: szőlő, fekete málna, feketekömény stb.

gyümölcsök: avokádó, szójabab, dió, búzacsíra stb.

2013. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
54%
Én ezek között nem látok pacalpörköltet,meg tepertőt.Kíváncsi lennék,te mennyi makrélát fogyasztasz évente.Én lehet,h több esszenciális zsírsavat eszek meg vegetáriánusként,mint te "ragadozóként".
2013. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
47%

"...Ezek a gepárdok gonoszak? Megölik a szegény antilop borjút, amiért nekem is megszakad a szívem..."


A gepárdok ragadozó állatok, mi mindenevők vagyunk. A gepárdnak nincs választási lehetősége, nekünk van.

2013. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
77%

mi mindenevők vagyunk


Na most mondtad ki a nagy igazságot. Minden- ebbe a hús is beletartozik. Nem növényevők.

2013. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
37%

Senki nem mondta, hogy növényevők vagyunk. De az, hogy sokmindent meg tudunk enni, az nem jelenti, hogy muszáj is mindent ennünk. Inkább csak növeli az esélyünket. Ezáltal sokkal inkább képesek vagyunk alkalmazkodni a környezeti adottságokhoz, ami növeli a túlélést. Ahol nem terem meg annyi növény, ott több állati eredetű táplálékot esznek, vagy fordítva. De tisztán növényi alapú élelmen is lehet egészségesen élnünk, ez bizonyított tény. (Kizárólag húst fogyasztva viszont nem.)

A gepárd nem válogathat, vagy levadássza az antilopot, vagy éhen hal. Nem legelhet füvet. Az ember viszont (leginkább a fejlett országokban) eldöntheti, mit eszik, és nem lenne muszáj szándékosan ölnie.

2013. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
70%
Az hogy te jól érzed magad hús nélkül, nem jelenti, hogy más is. Leírtam, hogy kipróbáltam, 2 hónap után az ég világon minden bajom volt: feszült voltam, fáradt, ingerlékeny, levert, így inkább felfüggesztettem. Különben az öléssel akkor sem volt bajom, most sincs, az állattartás körülményeivel van. Ha mi nem ölnénk meg a tehenet, megölné más ragadozó.
2013. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem biztos,h attól voltál feszült,mert nem ettél húst.Nálam pontosan az ellenkezője történt,tele vagyok energiával.Állandó emésztési problémám volt,savtúltengéssel,elnehezülő gyomorral,túlsúllyal,mióta nem eszem húst,mindez megszűnt és a régen áhított súlyomat is elértem.A vérképemről nem is beszélve.
2013. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!