Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni anyukám...

Hogy lehet leszoktatni anyukámat arról, hogy ne etesse a kutyát?

Figyelt kérdés
Anyukám (60+) ideköltözött télire, de már az agyamra megy hogy elmagyarázom neki, hogy ne tömje a kutyát semmivel, mert egy nap csak 2x kaphat enni, akkor is kimért adagot. De nem fogja fel, délelőtt elmentem orvoshoz, most értem haza hát látom, hogy ki van öntve a táp, ami úszik a tehéntejben, hát azt hittem a fejére borítom, komolyan mondom, nagyon kihoz a sodromból. Utána meg még leáll velem vitatkozni, hogy szegény kutya, csak tápon él, meg ilyenek... Mit csináljak vele szerintetek? Eddig nem volt ilyen gond, mert idén vettük a kutyát, de nem tehetem ki az anyámat se hogy egyedül fagyoskodjon a házában.
2013. nov. 11. 15:11
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi, most látom hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést; szóval arról szeretném leszoktatni, hogy etesse.
2013. nov. 11. 15:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Határozott, ellentmondást nem tűrő hangon elmondod neki a nálatok érvényben lévő szabályokat. Ezen valószínűleg megsértődik, de az öregek néha már egy kisgyerek szellemi szintjén vannak. Ami viszont biztosan működik, ha kulccsal zárva külön választod a kutyát anyukádtól, amíg nem vagy otthon. Szóba jöhetne még egy állatorvosi ajánlás a megfelelő etetési gyakoriságról, de ezek után azt már nem fogja bevenni.
2013. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy ismerősöm szarrá verte a kutyát, mikor a nagyanyja sunyiban etetgette. Ez megtörtént vagy 2x és meg lett mondva, hogy minden alkalommal ez fog történni a kutyával, amikor a konyhában találja. Ezután a kutya se akart odamenni, meg mami se adott neki semmit.

Nem mondom, hogy a legjobb megoldás, de bevált.

2013. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az a baj, hiába mondom neki, csak azért is... a kutyát meg nem igazán akarom bezárni, mert eddig szabad mozgása volt, aztán áprilisig nem akarom lakat alá tenni örökösen, de eddig ez tűnik a legjobb megoldásnak...


2. bocs, de a kutyámat nem fogom verni, nem hiszem hogy csak ilyen primitív megoldáshoz lehet nyúlni, meg szerintem verés után anyám csak még jobban sajnálná, szóval nem mennék sokra vele....


esetleg van még valakinek valamilyen ötlete?

2013. nov. 11. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy a kutya már ezt szokta meg, ne etesse más kajával, mert hasmenése lesz vagy nem fogja utána megenni a tápot
2013. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit kegyetlennek tűnik, de meg kell mondani neki, hogy ha ott akar lakni veletek akkor vannak bizonyos szabályok, amiket neki is be kell tartania. Határozottan, ellentmondást nem tűrően. Minden csak a fellépésen múlik.
2013. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondhatod, hogy beteg és speciális diétára van szüksége.
2013. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

sétáltasd sokat , legyél vele kedves, de következetes,adj neki kaját mindíg,sokat sokszor . etesd amikor csak lehet . .. majd kérdezd meg ,jó-e ez neki ??

a kutyáddal ne bánj így ! az ugyanis megérti !

2013. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!