Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon nagy baj...

Mit tegyek? Nagyon nagy baj van! :s

Figyelt kérdés

Szoval a kutyam nem tud normalisan viselkedni, ha masok is ott vannak. Itthon meg ugy ahogy, de setanal katasztrofa.. Huz, rangat, megy ossze-vissza, elengedni nem lehet. Viszont, ha csak en vagyok vele teljesen megvaltozik, szepen setal, elengedhetem, mert visszajon. Regebben, ha ott voltak masok kicsit izgultam, hogy jol viseelkedjen, de most mar nyugodt, magabiztos vagyok es megis...

Na igen, de van egy hazaspar akiknel ideiglenesen volt ez a kutyus mielott idekerult es ragaszkodnak egy kozos setahoz, mert latni szeretnek. De ez igy nagyon gaz lenne. Nem tudom mit csinaljak:s es nem tudom mi lehet az oka ennek.. Szerintetek? Es mit tegyek?


2013. nov. 11. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos azért ilyen mert érdekli a környezete,a többi állat,a többi ember,szeretne mindent felfedezni.Nekem is ilyen volt régebben,de magabiztosan magamhoz húztam,rövidre fogtam a pórázt és úgy sétálgattam vele egy darabig.Ma már egész jól mennek a séták. :)
2013. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ragaszkodnak ahhoz, hogy Te a kutyáddal sétálj velük, mert előtte nálunk volt ? Ez vicc. Akkor kellett volna törődniük vele amikor náluk volt.


Szerezz hosszú pórázt és sétálj vele úgy.


Nem írtál kort a kutyának. Egy év alattinál ez majdnem természetes viselkedés. :D

2013. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, hogy mikor lenne a séta, te előtte elviszed a kutyát futni, játszani, jól lefárasztod, hogy a közös sétán már csak melletted akarjon jönni. Ennyi, béke, boldogság :-)
2013. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát... nálunk is ugyanez volt, illetve lenne.

Két dolgot tudok tenni: megfordulás, de mivel a kutyám teli van energiával, és menne felfedezni (6 hónapos) így ennek a hatása percekig tart kb.

A másik: felhúzom a nyakörvét a nyakán a legmagasabb pontra. Így rövid pórázon könnyedén magam mellett tudom tartani. Ha így fogom, nincs ugrálás, szépen jön. Mondjuk park előtt azért ez is rázósabb...

Van hogy ott is jó 20-30 percig pórázon jövök megyek vele, mire nagy nehezen lenyugszik valamennyire.

Ő is megy össze vissza, és komoly erőfeszítésembe telik, hogy ne stresszeljek rajta, de elengedem, mert egyrészt van már pár haverja, másrészt csak akkor fárad le jól, ha más kutyákkal kitombolja magát. 2-3 hónap volt, hogy járókelőkhöz már nem rohan oda.


Megpróbálhatod még teljesen lefárasztani indulás előtt, szánj rá jó 4-5 órát. :D


Amúgy tényleg, miért kellene találkoznod azokkal akiknél korábban volt?

2013. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a teljesen lefárasztott kutya, és az energiabomba kutya között hihetetlen különbség van.

Az enyém, ha tényleg elfárad, olyan lesz hazafelé úton, mint a kezesbárány. Semmi félreszimatolás, csak jön mellettem. Ha húzna, elég egy normális erejű, egyszeri mozdulat a pórázon, és egyből helyesen reagál.

Mondhatni, ő kimerülve olyan, mint más kutyák normális állapotban. :D


Úgyhogy én azt ajánlanám, hogy "készítsd ki" teljesen a kutyit, vagy mondd le a találkát. :D

2013. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat!:). 1 eves kutya.

Es igazabol en szeretem azt a hazaspart meg aranyosak meg minden:) ideiglenesen szoktak befogadni kutyakat es en hoztam fel nekik meg mikor elhoztuk a kutyust, hogy majd osszehozhatunk egy ilyen setat de nem gondoltam, hogy ez lesz ok meg szeretnek..

2013. nov. 11. 18:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja es a lefarasztos dologgal fogok megprobalkozni:)
2013. nov. 11. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy, engem is érdekelne, hogyan lehet egy izgatott csupa pupilla szemű kutyát hirtelen "calm state" be helyezni.

Az enyém utcán már laza pórázon elsétál járókelők mellett (több hónap gyakorlás) viszont most volt itt a pizzafutár, és a kutya levágta a szokásos műsort.

Én mindíg csak úgy tudom fegyelmezni a kutyát, ha több időm van rá. Egyszer sétáltattam pl valakivel, az első 5 perc katasztrófa volt, utána viszont nyugisan telt az idő.


Úgyhogy sok sikert, az eredményhez be kell vállalni a rázósabb szitukat is. :D

2013. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!