Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kan és 12 éves, és...

Boo77 kérdése:

A kutyám kan és 12 éves, és kb.2 hete furcsán viselkedik. Van egy bizonyos hely a lakásban, ahol nem mer közlekedni, lehajtja a fejét, a padlót szaglássza. Zavart lesz és ki akar menekülni. Máshol nem csinálja. Nincs valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán történt ott valami vagy más állat szagát érzi. Az én kutyám akkor csinálja ezt ha pl. valami számára kellemetlen szagot érez (pl parfüm), bár menekülni nem szokott..
2013. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos nem ilyen jellegű a probléma. Így viselkedni még sohasem láttam. Látni rajta a félelmet, nem ugat, hanem riadtan menekül. És csak ezen a helyen. Nem tudom mi tévő legyek.
2013. nov. 11. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy leesett ott valami, vagy becsapódott egy ajtó, amitől megijedt. Ha a hallása vagy a látása nem tökéletes, akkor ennek még nagyobb az esélye. Meg kell neki mutatni, hogy nem kell félni semmitől, de konkrét módszert most nem mondanék, ti ismeritek a kutyát, hogy mire reagál jobban, a "sokkterápiára", szóval ha csak azért is odaviszed, és megvárod, amíg megnyugszik, vagy a lassú szoktatgatásra, vagy mégis mire.
2013. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A látása tényleg nem tökéletes már. Valószínű valami olyan trauma érte, ami mély nyomot hagyott benne, de jelenleg esélytelen hogy megnyugtassam, mert zavartan kezd viselkedni, nem mer átmenni a bizonyos területen, körbe-körbe kezd járkálni, és keresi a lehetőséget hogy minél hamarabb elhagyhassa a helyszínt. Ahogy kiengedem a lakásból, megnyugszik. Egyenlőre érthetetlen! Köszönöm a választ!
2013. nov. 12. 00:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Velünk ugyanez volt, csak szabadtéren. Van a szokásos eü sétakörünk a háztömb körül, és van a "kibővített" nagyobb kör. Egyszer csak belefeszült a kutya a pórázba, elkezdett sírni, nagyon feszülten viselkedett, és 1 pontot nézett közben, úgy kellett elvonszoljam, mert nem akart továbbjönni, amikor végre továbbmentünk, akkor is visszafele nézegetett, ugyanoda. Este volt, nem járt már kint senki, úgyhogy nem tudom mit nézhetett. Kíváncsiságból másnap reggel is nagysétáltunk, és szóról szóra ugyanezt csinálta, amikor arra a részre értünk, egyszerre mutatott félelmet, feszültséget de ugyanakkor le nem vette a szemét arról a pontról és húzott, a következő sétakor is, meg utána is, meg utána is. Úgyhogy nem tesztelgettem tovább, más sétakört találtam ki. Magyarázatként azt kaptam, hogy a kutyák tényleg sokkal jobban éreznek, szagolnak, látnak, és millió olyan dolgot érezhetett amit én nem, a halott egértől a kiömlött sörön át bármi lehetett ott. Sőt, az állatorvosunk azt mondta, sok kutya azért menekül már a bejárata előtt - akkor is, ha még soha nem is volt ott - mert a többi kutya olyan szagnyomokat hagy, amik azt üzenik: "itt szurit kaptam és féltem" vagy "rossz volt mert felraktak az asztalra", nyilván nem így, de stresszt érez ki belőle a kutya. Szóval nálatok is bármi lehet azon a helyen, halott bogár, hangosan becsapódó ajtó, bármi. Csalogasd be husival, és jól dögönyözd meg, írd felül a rossz hatást.
2013. nov. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig igyekezz kezdeni valamit vele, mert minél jobban beleszokik a félelembe, annál nehezebb lesz kiszedni belőle.
2013. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínű egy ajtó csapódás okozhatta a zavartságát, amit megjegyzett, mert ezen a részen nincs más, ami ilyet okozhatott, és a huzat sokszor becsapja ezt az ajtót, és a hangos zajok mindig is zavarták a kutyust. Megpróbálom a helyszínen megnyugtatgatni, bár nem lesz egyszerű.
2013. nov. 12. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!