Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy kiskutyust, mivel...

Kaptam egy kiskutyust, mivel nincs meg az összes oltása így nem tudom kivinni a szabadba, gyakoroljuk a szobatisztaságot, de nem megy neki. Mit csináljak, hohy jól végezze a dolgát? Ötletek? Több lent.

Figyelt kérdés

Estére mindig bezárjuk őket (kiscicával) a fűrdőszobába, ott mindig a kutya pelenkára pisil, de nem kakilrá, reggel takaríthatok utána.

Amikor reggel kiengedjük őket és egésznap kint vannak, nem győzök utána takarítani, mert akkor nem pisil a pelenkára, oda pisil ahol épp eszébe jut.

Mit csináljak? már vettem helyhez szoktató spray-t is, de semmit nem használ.

Ötletek?



2013. nov. 12. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell várni, amíg ki lehet vinni és kintre szoktatni.

Hány oltása van meg a kutyusnak?

Egyébként panelban laktok?

Ne szoktasd pelenkára, látod, hogy nem érti, tök mindegy mi van a feneke alatt, neki ez nem természetes, h bentre piszkít.

2013. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

8 hetes és az első oltását kapta meg, igen panelban lakunk.

A közelben van egy olyan kutya ami parvós és infúzióra jár és nem akkarom, hogy elkapja.

2013. nov. 12. 08:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vigyétek akkor le semmiképp!


Nem tudsz sajnos mást csinálni, pelenkára akkor se szoktasd, mert ha sikerül jól begyúrnod neki, akkor nehéz lesz leszoktatni róla (van, akinek nem is sikerül).

Nem tudsz mást tenni, mint amikor pisil/kakil, figyelmen kívül hagyod és összetakarítod. Ha pedig már meglesznek az oltások és lent végzi el a dolgát, nagyon dicsérd meg.

2013. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó sokáig takaríthatok még utána, de nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
2013. nov. 12. 09:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ez egy ilyen dolog, de a pelenkát felejtsd el. Ismerősöm is pelusozott régebben, a kutyája már 5 éves, és még mindig vannak balesetek.
2013. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2. oltás után egy héttel már le lehet vinni, ha száraz idő van. DE rövid sétára, más állattal (kutya, macska...) ne ismerkedjetek össze, és vigyázz ne egyen fel semmit a földről.
2013. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, h kockáztatnék, ha parvos kutya van a környéken, az nem csak úgy terjed, h közvetlenül találkoznak és fél éves korukig még az oltások ellenére is nagyobb veszélynek vannak kitéve. Én mindenképp megvárnám a 3. oltás + 1 hetet illetve a második oltásnál csak abban az esetben vinném le, ha el tudnál menni vele pl. mezőre v olyan helyre, ahol kevés a kutya és elég messze van tőletek.
2013. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor még egy darabig nem megyünk sehová.

Köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 12. 15:41
 9/12 anonim ***** válasza:
amúgy milyen fajta?
2013. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy nagyon rossz tacskó :)
2013. nov. 15. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!